Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant RideSense - czujnik prędkości i kadencji


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Addict

Addict
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądWarszawa - Rembert�łw

Napisano 05 sierpień 2013 - 11:51

Witam,

 

po kilku latach mozolnego odkłądania mamony w skarpetę kupiłem wreszcie wymarzoną szosówkę. 

Giant TCR Advanced 2. Rower ma wbudowany czujnik RideSense do pomiaru prędkości i kadencji działający bezprzewodowo w systemie ANT+

Mam problem ponieważ jak się okazało czujnik jest, ale magnesów na szprychę i korbę brak. Oznacza to mniej więcej tyle, że czujnik jest kompletnie bezużyteczny. Pytałem sprzedawcy, ale on twierdzi, że tych czujników nie było i on ich nie ma.

 

Czy ktoś wie czy takie magnesy można dokupić?

 

Z góry dziękuję za pomoc.



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 sierpień 2013 - 11:58

Mówimy o tym:

 

291135%20RIDE%20SENSE%20SENSOR_MAGNETS%2

Jak widać w komplecie powinny być dwa magnesy, jeden na szprychę, drugi na korbę. Jak nie masz, to zastosuj standardowe magnesy (poszukaj na allegro itp. od polara, garmina i tak dalej), aczkolwiek lepiej te o większej sile przyciągania, bo próbowałem od sigmy na szprychę i za słaby jest. Na korbę najlepiej neodymowy bo jak można zauważyć, podstawka z magnesem dość gruba jest.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 Addict

Addict
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądWarszawa - Rembert�łw

Napisano 05 sierpień 2013 - 12:09

Tak właśnie o to chodzi. 

 

Próbowałem zastosować magnes od jakiegoś starego licznika (jakiś Noname z dyskontu) i niestety nie działa. Może faktycznie jest to kwestia mocy magnesu. 

Właśnie przeszukuje Allegro. 

 

P.S. Sklep firmowy Giant zaproponował jedynie zakup nowego czujnika za 150 PLN... Pozostawię to bez komentarza.



#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 sierpień 2013 - 13:02

Właściwie to powinieneś domagać się od sprzedawcy albo kompletu, albo obniżenia ceny.

 

No i najważniejsze - nowy RS ma baterię zainstalowaną, ALE zabezpieczoną przed zasilaniem RS plastykową wkładką. Jeśli jej nie usunąłeś to obojętniej jak mocny magnes zastosujesz i tak działać nie będzie ;-).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 Addict

Addict
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądWarszawa - Rembert�łw

Napisano 07 sierpień 2013 - 10:37

Aaa to nawet nie wiedziałem. Sprawdzę w domu i zobaczę czy działa ;)





Dodaj odpowiedź