Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida Scultura 904 Czy Specialized Tarmac?

scultura specialized tarmac

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 DigitalForms

DigitalForms
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpień 2013 - 11:23

Zastanawiam się nad ostatecznym wyborem między:

 

Specialized Tarmac

 

http://www.specializ...armacmidcompact

 

oraz 

 

Merida Scultura 904

 

http://www.rowerymer...wer-merida.html

 

Zależy mi na świetnej, lekkiej ramie, osprzęt jest drugorzędny jako że i tak będzie z czasem wymieniony. Jeżdżę głównie po płaskim, zarówno po mieście jak i w trasie ( Warszawa i okolice). Moja waga 75 kg, wzrost 178 cm. Na meridę jest fajna oferta za 5500, tylko rozmiar L, to raczej dla mnie za duża. 



#2 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 11:48

Ja mam od 2 miesęcy takiego samego Speca i jestem zakochany w tej ramie :) rower kupuiłem właśnie ze wzgęldu na ramę bo osprzęt mi wisał bo z czasem i tak go wymienie :D. Ramę polecam no i w końcu Spec to Spec :D

p.s.

wymiany zacząłem od siodełka bo to seryjne tragincznie wygląda i jest niewygodne i zakupiłem Speca Romin Pro 2013 i świetnie wygląda i jest bardzo wygodne.

 

Z tego co pamiętam to jak kupowałem to jużnie było rozmiaru 52, 54 było pare sztuk (chyba 5) a było to 2 miesiące temu, więc nie wiem czy teraz kupisz Speca bo może być problem z dostępnością



#3 Gosc_daroq_*

Gosc_daroq_*
  • Gość

Napisano 06 sierpień 2013 - 13:18

Nie wiem czego do końca oczekujesz zakładając taki temat. Obie ramy, mimo wszystko, są podobnej klasy, nie sadzę, że wyczułbyś różnice w sztywności i własnościach jezdnych na korzyść którejś z nich.
Raczej też nie znajdziesz osoby, która przez dłuższy czas użytkowała obie ramy i ma możliwość w miarę obiektywnego porównania jednej do drugiej. Od razu pojawiają się nic nie wnoszące opinie w stylu "bierz Speca, bo to... Spec". Mimo, że jestem fanem amerykańskiej marki, co nietrudno zauważyć, nie przemawiają do mnie takie argumenty. Sculturę z zeszłego roku miałem okazję obejrzeć i trochę objechać i wg mnie to bardzo fajna rama, wprawdzie wydaje mi sie, że Tarmacowe ramy mają lepszą powłokę lakierniczą.

Wybierz to, co wyjdzie korzystniej cenowo dla Ciebie i przede wszystkim pozwoli Ci dobrać ramę do swojej budowy ciała, to jest chyba najważniejsze. A osprzęt rzeczywiście można systematycznie ulepszać.

#4 DigitalForms

DigitalForms
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 sierpień 2013 - 13:56

Właśnie udzieliłeś mi takiej odpowiedzi jakiej oczekiwałem :) Nie wiedziałem czy są takiej samej klasy i mogę sobie wybrać po designie ;-)



#5 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2013 - 10:59

Bez zastanowienia wybieraj Speca. Merida produkuje "pokraczne" mało zwarte ramy. Prawie wszystkie Meridy wyglądają jak "kozy". Za widok pokracznej ramy odpowiada przede wszystkim duża odległość rury podsiodłowej od opony tylnego koła. Taka konstrukcja wygląda bardzo turystycznie i śmiesznie. Nie wiem dlaczego specjaliści z Meridy nie mogą tego zmienić ? Poza tym tak długie tylne widełki w Meridzie powodują, że rama jest mniej sztywna, a kręcenie korbą częściowo "wchodzi" w ramę zamiast w napęd.

 

Stas

 



#6 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2013 - 11:02

To jest super maszyna - jak dla amatora !

http://www.specializ...ecompmidcompact

 

Stas



#7 lukasz1983

lukasz1983
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądLodz

Napisano 24 sierpień 2013 - 22:29

To jest super maszyna - jak dla amatora !

http://www.specializ...ecompmidcompact

 

Stas

 

Tez mi sie podoba, ale wydac tyle kasy za rower ktory ma kasete i lancuch od Tiagry to troche chyba przesada. Zastanawiam sie czy ktos pozytywnie wypowiedzial by sie o zakupie tego wlasnie modelu Speca



#8 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 22:37

Tez mi sie podoba, ale wydac tyle kasy za rower ktory ma kasete i lancuch od Tiagry to troche chyba przesada. Zastanawiam sie czy ktos pozytywnie wypowiedzial by sie o zakupie tego wlasnie modelu Speca

 

No przy tej cenie to duża przesada. Za 2500 euro można dostać o wiele więcej niż ten Spec ma.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: scultura, specialized, tarmac