Skocz do zawartości


Więcej szosowców ...


48 odpowiedzi w tym temacie

#21 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 kwiecień 2009 - 18:50

Nie narzekaj że na 200km, sprzęt z niższej półki też potrafi trochę kilometrów przejechać. Taki rower można kupić na początek jeśli się nie wie czy ten sport komuś się spodoba...


#22 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2009 - 19:25

W moich okolicach jest sporo szosowców (wystarczy spojrzeć ile osób przyjeżdża na ustawkę :-) ), ale i tak jest więcej ludzi na MTB (z przykrością muszę stwierdzić, ale duża część to raczej pseudo)


Radek jednak aglomeracja Łódzka to potęga szosowa w zakresie kolarstwa amatorskiego. w Samą niuedzile na wszstkichn ustawkach Wycieczkowa, Maniakowo, Aleksandrów, Pabianice, Rektinia będzie w sezonie z 300 chłopa. To na tych ustawkach Łódzcy Mastersi buduja potęgę Łodzkiego szosowego kolarstwa amatorskiego. A w Sobotę to samo jest.


Tompoz

#23 Bladedervish

Bladedervish
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 kwiecień 2009 - 18:40

dziś widziałem w dehatlonie szosówke za 800zł nowiuteńka z pod igiełki, ciekawe na ile kilometrów wystarczy, na 200 ?


ja przejechałem na rowerze z tesco o wadze chyba z 30 kg 1,2k km kiedyś Xd Niestety(?) po tym dystansie wszystko się rozsypało, więc nie niedoceniaj rowerów za 800 zł bo i na takim da się, jeździć tylko że zapewne zabiera to całą przyjemność z jazdy ;p

#24 l-a-r-y

l-a-r-y
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądTarnów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 18:56

A ja dziś w okolicach Tarnowa widziałem aż trzech szosoców ja byłem czwarty :) i tylko jednego na mtb :)

#25 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 21 kwiecień 2009 - 19:33

U mnie ( na Śląsku) również widać, że coraz większa liczba osób przerzuca się na szosówki. Miejmy nadzieje, że ten trend nadal się utrzyma w przyszłych latach i będzie nas coraz więcej, a amatorskie kolarstwo szosowe stanie się tak popularne jak dziś MTB

#26 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 21 kwiecień 2009 - 19:38

W moich okolicach jest sporo szosowców (wystarczy spojrzeć ile osób przyjeżdża na ustawkę :-) ), ale i tak jest więcej ludzi na MTB (z przykrością muszę stwierdzić, ale duża część to raczej pseudo)


Radek jednak aglomeracja Łódzka to potęga szosowa w zakresie kolarstwa amatorskiego. w Samą niuedzile na wszstkichn ustawkach Wycieczkowa, Maniakowo, Aleksandrów, Pabianice, Rektinia będzie w sezonie z 300 chłopa. To na tych ustawkach Łódzcy Mastersi buduja potęgę Łodzkiego szosowego kolarstwa amatorskiego. A w Sobotę to samo jest.


Tompoz

Ale i tak więcej ludzi widzę na MTB, dlatego napisałem "jest sporo szosowców [...], ale i tak więcej na MTB"

#27 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2009 - 13:32

Trend jest zauważalny, zwłaszcza jak się przeanalizuje dane ze strony http://kolarstwo.per...o.com/rankingi/
i wtedy wychodzi nam coś takiego:

rok | ilość imprez | ilość sklasyfikowanych w generalce | rowery szosowe / rowery inne | % rowerów szosowych
2003 | 2 | 145 | 45/100 | 31%
2004 | 4 | 364 | 187/177 | 51%
2005 | 6 | 503 | 308/195 | 61%
2006 | 6 | 547 | 362/185 | 66%
2007 | 12 | 1130 | 746/384 | 66%
2008 | 12 | 1421 | 974/447 | 68%

W tym roku na pewno wyniki zostaną poprawione bo:
- dalej mamy 12 imprez w kalendarzu
- przykładowe ilości zgłoszeń na dzień dzisiejszy (w nawiasie data imprezy):
Trzebnica - 550 (25 kwietnia)
Świnoujście - 290 (23 maja)
Istebna - 380 (11 lipca!)
Klasyk Kłodzki - 230 (8 sierpnia!)

Ubiegłoroczny rekord frekwencji na jednym maratonie to 482 startujących w Lesznie.

#28 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 22 kwiecień 2009 - 13:50

no cóż ... jest tez trochę tak, że na szosie widzimy szosowców, a MTB to raczej tam jeżdżą, gdzie my nie jeżdzimy ... ;-)

#29 MG

MG
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Skąd20 km od granicy

Napisano 23 kwiecień 2009 - 13:51

Jest dokladnie tak jak pisze emer ;-) Szosowcy raczej nie zapuszczaja sie do lasu czy puszczy 8-)

#30 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 28 kwiecień 2009 - 10:06

no cóż ... jest tez trochę tak, że na szosie widzimy szosowców, a MTB to raczej tam jeżdżą, gdzie my nie jeżdzimy ... ;-)


Zgadza się, ale ja mam na myśli bezwzględny przyrost szosowców, nie w porównaniu z MTB-owcami. Po prostu widzę, że jeździ więcej ludzi na rowerach szosowych. Mają coraz lepsze rowery i są ładnie przyodziani ... w kolorowe ciuchy :-)

Stas

#31 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 28 kwiecień 2009 - 18:27

Przybywa szosowców , zaopatrzonych w niezły sprzęt i ciuchy , przybywa tez " górali' z takimże sprzętem . Cieszy ,że ludzie wolą dołożyc i kupic sprzet lepszy niż za 400zet w markecie. Mniej kamikadze , więcej myślących .

#32 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 28 kwiecień 2009 - 18:39

kupic sprzet lepszy niż za 400zet w markecie


Ja kupiłem swój pierwszy rower szosowy za 300 zl na allegro i nie narzekam jak na razie.
:-)
Choć szukam już pracy, aby moć sobie kupić za ~2,5 tys. zł może więcej jak uda się więcej zaoszczędzić. :lol:

#33 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 28 kwiecień 2009 - 19:12

Napisałem wyraznie - nowy w markecie. I tyle razy pisałem o okazjach na piękne stare szosóweczki. Nie zawsze nawet takie stare.
Tak apropos sprzętu - jest do sprzedania mały Trek 1000 (50) na Sorze . Jeżdżony przez kobietę , zadbany i niedrogi. Ciotka używała go jako sprzętu treningowego - na maratonach jeżdzi w kat. inne. Kupiła cudo na ultegrze .

#34 Grzek

Grzek
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 kwiecień 2009 - 08:59

Ja ostatnio zauważyłem, że przybywa "kolarzy" na trekingach. W porównaniu z dwoma poprzednimi latami bardziej rzucają się w oczy na asfaltach. Fakt, że większość w weekendy ale zawsze coś.

#35 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 29 kwiecień 2009 - 10:16

w Trzebnicy teraz jak popatrzyłem na rowerki ludzi, to SZOK ... alez ludziska maja sprzęcicho , jakie cudeńka, carbony, leciutkie ... Z każdym rokiem więcej nowych, pieknych carbonowych rowerków.
A ja ciągle na starociach ciężkich ...
Trek1500, koła rigida flyer, szprychy w ilości 32 i niecieniowane ... ehhh
Przerzutka Centaur mi pada (luzy), w kasecie znów na nowym łańcuchu chyba ze dwie zębatki sie odzywają ... ehhh - a tam taaakie smiejące sie cudeńka ...
Jedyne to to, ze żaaal by mi było np kołek carbony za jakie 3500zł na takim maratonie - lepiej zarżnąć sobie rigide obręcz za 60zł ;-)

#36 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 29 kwiecień 2009 - 20:08

Nie płacz Emer ,Trek 1500 to wciąż niezła ramka i wielu maratończyków na niej smiga ( ja też) , ale prawda sprzet rwie oczy. Nawet Waszko Żurakowski ma piękną maszynkę. Rozmawiamy, podziwiam ,a Wacuś beztrosko palnął - a znalazłem sponsora ,syn wyszukał ,a żona kupiła.
A tu cosik w sterach trzeszczy ,a sponsora nie widać . Może nawet gorzej - tak jej się spodobało , że ja muszę sponsorować wyjazdy . Nic tylko się pochlastać.

#37 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 29 kwiecień 2009 - 20:12

Widziałem i wiem ze jeździsz na tej ramie ... ;-)
Natomiast Ty nie wiesz , który to na Trek1500 to emer ... :mrgreen:

#38 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 30 kwiecień 2009 - 06:33

REBE ; bylem na waszej stronce. Piekna sprawa. Probowalem kiedys zaczac temat na naszych trojmiejskich ustawkach. Jakis klubik ,towarzystwo kolarskie ETC. Niestety zero odzewu. Wszyscy regularnie jezdzili ustawki , czesc sie scigala ( regularnie ! ) ale , zeby cos stworzyc... Jakos w ludziach malo zapalu siedzi ( siedzialo ??? ) Sam wiem (teraz) jaka moc ma grupa jednakowo ubranych kolarzy ( my w klubie na treningi prawie wszyscy ubrani jestesmy w barwy klubowe ). Jak ludzie widza grupe 20 osob w tych samych strojach , to nie ma sily ; nawet ten co nie lubi roweru sie obejrzy. Pelen respekt !!!
Zycze POWODZENIA !!!!!!

#39 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 30 kwiecień 2009 - 17:59

Widzisz Jarku to wszystko niby proste, ale to jest tak jak z trawa na Wimbledonie. Wszyscy się zachwycaja jej nadzwyczajnością , a Angoledają receptę. Kosic i nawozic , kosic i nawozić .A jak dlugo - jakieś sto lat. Ja się w to bawię społecznie ( za frajer) jakies 30. Czasem była duża grupa , czasem trzy osoby . Największa pochwała jaką usłyszalem ( i cenię ) , to zdanie kumpla (którego odciągnąłem od gorzały), po wygraniu przeze mnie cudeńka z carbonu w Istebnej ." Każdemu innemu nieprzytomnie bym zazdrościł, tobie się należał "
A grupa to bezpieczeństwo, bo samochodziarze też inaczej reagują.

#40 rowerzysta

rowerzysta
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • Skądfrombork

Napisano 01 maj 2009 - 06:20

Ty Emer tak nie narzekaj, może nie masz najnowszego modelu roweru, ale za to masz pod domem Salmopol, Wisłę, Szczyrk , oddałbym swój rower gdybym mógł pośmigać codziennie po pięknych Beskidach
Z drugiej strony patrząc jazda na rowerze jest dla nas częścią życia i to tą która sprawia radość i pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości więc dlaczego sobie jej nie umilić jakimś fajnym gadżetem
W Trzebnicy widziałem jak nasz kolega podjechał 15 letnim brudnym samochodem poobijanym z każdej strony i wyjął z niego nowiutki rower wartości ponad 10 tys :lol:



Dodaj odpowiedź