Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Ze Sztycą I Siodełkiem

sztyca siodełko rama

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 LadyE

LadyE
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 25 sierpień 2013 - 19:42

Witajcie,

 

kupiłam rower z za dużą ramą. Trudno mi się z nim rozstać, dlatego też kombinuję co by tu zrobić by dało się rower do mnie dopasować. Obróciłam sztycę o 180st i dzięki temu zyskałam zadowalającą odległość siodełka od kierownicy. Pojawił się jednak jeden problem - z racji konstrukcji sztycy przód siodełka jest lekko zadarty do góry i pupa zjeżdża mi na tył roweru ... Macie może jakieś propozycje jak uporać się z tym problemem?

 

Pozdrawiam,

LadyE



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 sierpień 2013 - 20:06

Regulowanie pozycji siodełka nie służy do korygowania rozmiaru ramy. Siodełko ustawiasz wyłącznie w celu poprawy pozycji bioder i nóg względem korb. Być może Twoje plecy poczuły się odrobinę lepiej, ale nogi i ramiona będą na Ciebie wściekłe, bo ustawiłaś się niekorzystnie z punktu widzenia biomechaniki i rozkładu środka ciężkości.

 

Jeżeli chcesz skrócić swoją pozycję, jedyna opcja to zmiana mostka na krótszy, ewentualnie kierownicy na nieco inne, mniej wyciągnięte do przodu, gięcie. Jeżeli to zawodzi, jedynym rozwiązaniem jest niestety zamiana ramy na mniejszą.

 

 

Pozdrawiam


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 LadyE

LadyE
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 12:53

Dziekuje za odpowiedz. Mostek mialam juz skracany, dalsze jego przycinanie raczej nie wchodzi w gre.

Widze ze wszystko sprowadza sie do tego ze roweru bede musiala sie pozbyc ... Jakos nie wyobrazam sobie zamieniac w nim ramy - to juz nie byloby to samo :/ Poza tym mysle ze duzo latwiej byloby mi sie pozbyc calego roweru jak samej ramy ...





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sztyca, siodełko, rama