Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cycleops Powertap Joule 2.0 - Czy Piasta Jest Niezbędna?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 deger

deger
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 28 sierpień 2013 - 15:46

Witam,

czy komputer CycleOps PowerTap Joule 2.0 z samym czujnikiem prędkości i paskiem tętna będzie "działał" bez piasty? Tzn. czy pokaże mi jakąś uśrednioną, wyliczoną np. z algorytmu moc?- coś a'la PowerCal. Pytanie może jest z kategorii tych oczywistych - niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Pozdrawiam. D.G.



#2 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 28 sierpień 2013 - 15:50

http://tablica.pl/of...-0-ID3wPfN.html

 

Z odpowiednią opaską tak. Kolega sprzedaje jak widać na linku powyżej.



#3 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 sierpień 2013 - 17:04

Żeby uściślić - opaska nie ma nic do rzeczy. Ważne jest to, co się do niej przypina, czyli w tym przypadku Powercal.

Jeśli pytasz się o to, czy sam Joule coś wyliczy - to NIE. Piasta oczywiście nie jest niezbędna, można pobierać dane z dowolnego miernika mocy. Jednak takowy powinien być podłączony (protokołem ANT+), żeby wykorzystać możliwości Joule - inaczej będzie to tylko dość drogi licznik rejestrujący dane z czujników prędkości/kadencji/tętna (o ile takie są). A jego możliwości leżą w rejestracji mocy i jej analizie - potrafi sporo, ale bez fizycznego miernika mocy nie da się...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4 jadak

jadak
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 10:29

też mam lamerskie pytanie co do tego sprzetu: Kupując licznik Joule 2.0 trzeba dokupić do niego wszystkie czujniki? Opaskę z pulsometrem, czy sensor kadencji to oczywiste, ale np czujnik prędkości ANT+ trzeba dokupować dodatkowo? Bez niego licznik nie będzie wskazywał żadnych danych, oprócz aktualnej godziny? Polecacie jakiś konkretny czujnik prędkości? Czy TEN Decathlonowy da radę sparować z Joule 2.0?



#5 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 lipiec 2014 - 10:21

Mając piastę z pomiarem mocy PowerTap teoretycznie nie potrzebne są inne czujniki, niż czujnik tętna. Piasta emituje również impulsy obrotu koła (czyli prędkość) i kadencję - problem w tym, że kadencja "przewidywana" przez PT jest nie do końca rzeczywista, potrafi od czasu do czasu pokazać zawyżone wartości. Dlatego do piast PT warto mieć osobny czujnik kadencji.

 

Oczywiście bez piasty PT żeby Joule wyświetlał prędkość, to musi być również czujnik prędkości (albo combo prędkość/kadencja np. gsc10), J 20.0 nie ma odbiornika gps i czujnik prędkości jest wymagany.

 

Czujnik combo z Deca powinien działać, choć o ile się nie mylę w garminach należy wpisać nr ręcznie (po wykryciu przez program pc/android), być może tu też będzie taka zależność?

 

Z drugiej strony, Joule 2.0 jest dość wyspecjalizowanym komputerkiem rowerowym - specjalizacja pod pomiar mocy. Zakup bez miernika mocy ma sens chyba tylko wtedy, gdy jego cena jest dość niska, lub przewiduje się wyposażenie roweru w pomiar mocy.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 11 lipiec 2014 - 14:52


Czujnik combo z Deca powinien działać, choć o ile się nie mylę w garminach należy wpisać nr ręcznie (po wykryciu przez program pc/android), być może tu też będzie taka zależność?

 

Działa z automatu również (przynajmniej mój tak miał)

 

Z drugiej strony, Joule 2.0 jest dość wyspecjalizowanym komputerkiem rowerowym - specjalizacja pod pomiar mocy. Zakup bez miernika mocy ma sens chyba tylko wtedy, gdy jego cena jest dość niska, lub przewiduje się wyposażenie roweru w pomiar mocy.

 

Ceny używanych są dość okazyjne, jak na licznik z barometrycznym pomiarem wysokości i ciągłą rejestracją parametrów. Mi najbardziej przeszkadzały spore wymiary i słaba czytelność wyświetlacza (w zasadzie brak możliwości powiększenia wybranego parametru) oraz możliwość zgrania danych tylko przez dedykowaną aplikację. Na plus bardzo fajnie konfigurowalny ekran (przez co na jednym ekranie można było dostać praktycznie wszystkie dane), statystyki (bardzo mi tego brakuje w Garminie, muszę skonfigurować praktycznie cały ekran na dane o średnich, NP, TSS itp) i tryb interwałowy.





Dodaj odpowiedź