Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#21 86aleksandra

86aleksandra
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądSwiecie

Napisano 11 luty 2014 - 21:03

Dzieki za link:) napewno jest duzo fajnych stronek dotyczacych miernikow mocy w jezyku angielskim:).Chodzilo mi glownie gdzie mozna w Polsce kupic miernik mocy.Porownac ceny z konkurecja.



#22 Gosc_broklyn20_*

Gosc_broklyn20_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2014 - 22:50

Veloart ma Stages w Polsce http://www.shop.velo...pl/c/STAGES/306 Ceny nie zabijają

 


  • pawelp7 lubi to

#23 tomog1

tomog1
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądBochnia

Napisano 12 luty 2014 - 10:57

Jaka cena za ramię do Ultegry 6700 szare ? :)

 

Witam,

Nawał pracy i widzę że na forum coś drgęło :)

Otóż cena za Ultegrę 6700 szarą to 3200zł - wyjściowa, do tego rabat i negocjacje z Twojej strony mile widziane - już mailowo lub telefonicznie 889109398 :)

 

Nie wiem czy zadziała ale spróbuję wrzucić cennik Stages Cycling 2014 w pdf.

Załączone pliki



#24 tomog1

tomog1
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądBochnia

Napisano 12 luty 2014 - 11:01

Kiedy będzie uruchomiony sklep novabike.pl? Czy będzie w ofercie cały asortyment Stages Cycling? No i miło byłoby zapoznać się z cenami ;-).

 

Cennik już jest dostępny pod postem wyżej,

Pracujemy nad stroną i sklepem, chcemy do miesiąca ogarnąć temat i go uruchomić.

W ofercie jest wszystko co oferuje Stages Cycling dla Europy.

Nadmienię że nie ma na razie oferty na mocowanie pomiarów mocy do już przez Was posiadanych korb. Taka opcja dostępna jest tylko w USA. (wymaga to sporo pracy związanej z montażem i kalibracją w warunkach laboratoryjnych, przez osoby bardzo doświadczone w tym temacie).



#25 tomog1

tomog1
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądBochnia

Napisano 12 luty 2014 - 11:03

Okreslenie "dobra" jest chyba lekko naciagniete ;)

Zero jakichkolwiek inforamcji, oprocz cen i filmikow z youtuba.

Jesli kogos interesuja mierniki mocy, to na dzien dzisiejszy nie ma nic lepszego jak testy dcrainmakera!

 

Wkrótce opublikujemy informacje o sposobie działania Stages Cycling i ogólne o pomiarze mocy - jak jest dokonywany, skąd co się bierze - bez wchodzenia w szczegóły ale tak by można było ogarnąć temat.



#26 MESIN

MESIN
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 luty 2014 - 21:39

Witam panowie , mam pytanie ile trzeba zapłacić za piastę powertap Cycleops, model SL+ piszę w imieniu kolegi ponieważ chcę takie coś kupić ale używkę która ma przejechane ok 1200 km i jest w stanie bardzo dobrym,chodzi o to ile mniej więcej trzeba kasy na to . Pozdrawiam

 

#27 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 20 luty 2014 - 21:42

Używane PT to ceny od 1500 do 2500.



#28 MESIN

MESIN
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 luty 2014 - 21:51

Gościu chcę 1800 zł czyli  w przedziale cenowym się mieści, ok dziękuję za odpowiedź.



#29 kapral_szef

kapral_szef
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • SkądKalisz

Napisano 25 luty 2014 - 07:38

Panowie i Panie :) zaczynam poważnie rozważać zakup pomiaru mocy, z tego co wyczytałem większość osób uważa rozwiązanie w korbie za lepsze, Celuję w najniższą półkę cenową czyli Stages, Powertap. Jako że nie mam większych dysproporcji w sile nóg bardzo spodobał mi się system Stagesa tyle że mam cały rower na Campie a do wyboru są korby jakie są ( nie wiem czy nawet będzie to współgrało jakbym wrzucił korbę FSA,105 lub Srama). Druga najtańsza opcja to kółko z piastą PT z wszelkimi wadami i zaletami takiego rozwiązania. Wiadomo że do tego potrzeba jeszcze komputerka i tutaj chyba Edge 500 jest bezkonkurencyjny chyba że istnieje jakaś równorzędna alternatywa w korzystniejszej cenie.

 

Które rozwiązanie Waszym zdaniem wypada korzystniej pod kątem ceny, powtarzalności pomiarów ,prostoty obsługi, niezawodności i ewentualnego serwisu?  

 

Wielkie dzięki za opinie i pomoc w podjęciu decyzji :)



#30 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 25 luty 2014 - 10:23

To pytanie chyba raczej pasuje do tematu o sprzętowych miernikach mocy.

 

Jeśli chodzi o wyższość mierników w korbie to tu chyba nie chodzi o to że one są lepsze od PowerTap-a tylko to że są przypisane do roweru a nie do koła. W klubie kolarskim PT to ciekawa opcja bo jednym kółkiem można obskoczyć kilku zawodników, jednak w osobistym użytkowaniu fajnie jest np móc zmienić koło (np jedno na trening na szosie i drugie z oponą na trenażer)

 

Jeśli pójdziesz w korby to chyba bez zmiany korby się nie uda a wtedy może warto kupić coś poważniejszego http://www.power2max.de

 

 


  • kaloo lubi to

#31 Gosc_Psotka2013_*

Gosc_Psotka2013_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2014 - 13:18

Ja polecam aplikację ze sklepu play :P

 

Temat: tylko sprzętowe mierniki mocy. Aplikacje szacujące moc nie mieszczą się w tym pojęciu. Tego typu posty proszę umieszczać w wątkach do tego przeznaczonych.

 

Prozor



#32 Gosc_astalawista4_*

Gosc_astalawista4_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2014 - 22:33

Lepiej zainwestować trochę więcej pieniędzy na dobry miernik mocy niż ściągać na smartfona aplikacje.


  • Maks lubi to

#33 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 03 marzec 2014 - 20:23

http://www.bikeradar...r-pedals-40215/

 

Bardzo ciekawa opcja... jeśli tylko ceną nie zabiją.

Żeby tylko nie było to zbyt wysokie, może być niebezpiecznie kręcić w zakrętach.



#34 macomac

macomac
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 03 marzec 2014 - 22:10

Jeszcze kilka lat przy takim rozwoju Power meterów i bedziemy je kupowac w cenie porzadnego pulsometru :D



#35 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 03 marzec 2014 - 23:42

Jeszcze kilka lat przy takim rozwoju Power meterów i bedziemy je kupowac w cenie porzadnego pulsometru :D

 

Nie do końca, myślę że jesteśmy blisko granicy minimalnej ceny mierników mocy. Niestety pulsometry mają zastosowanie w bardzo wielu sportach więc ich popularność jest duuużo większa od typowo rowerowych mierników mocy. Drugim aspektem jest to że aktualne ceny są już bardzo atrakcyjne w cywilizowanych krajach (niestety patrząc polskimi realiami jeszcze nie jest tak różowo, "zachód" kupuje i to się dla producentów liczy).



#36 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 marzec 2014 - 07:40

Nie do końca, myślę że jesteśmy blisko granicy minimalnej ceny mierników mocy.

Nie jestem ekspertem w temacie, ale autorzy watomierza Zone (dawniej Brim Brothers: http://brimbrothers.com/) powiedzieli kiedyś, że sprzęt do pomiaru (czujniki naprężeń i przyśpieszeń, nadajnik ANT+, obudowa, bateria) kosztuje kilkanaście dolarów. Cały finalny koszt produktu związany jest z kwestią rozwoju produktu jako takiego, a nie produkcji egzemplarza, więc bardzo możliwe, że ceny jeszcze mocno spadną.

Moim zdaniem skoro pulsometry potaniały, to i watomierze potanieją - i to mocno.

A wynalazek Xpedo zapowiada się bardzo ciekawie. Również mam nieco obaw o bezpieczeństwo podczas skręcania, jednak jeżeli cena będzie wystarczająco atrakcyjna, produkt może się stać hitem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#37 kapral_szef

kapral_szef
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • SkądKalisz

Napisano 04 marzec 2014 - 08:10

w 2003r za polara S120 płaciłem 560zł dzisiaj podobny wynalazek ale bardziej wypasiony kosztuje koło 300zł więc trzymam kciuki żeby w końcu więcej osób mogło korzystać z tej technologi, bo jednak nie oszukujmy się ale nawet na zagranicznych forach kupno pomiaru mocy jest traktowane jako poważna inwestycja. Wiadomo ktoś kto od lat regularnie trenuje i startuje bez większego zastanowienia wyłoży te kilka tysięcy zł bo korzyści są dość oczywiste ;)



#38 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 07 marzec 2014 - 20:23

Zastanawiam się nad stages. Poczytałem trochę i myślę, że mi ta opcja wystarczy. Zastanawiam się jednak, czy muszę do mojej korby Ultegra sparować ramię Ultegra? Czy 105 styknie? Różnica w cenie sięga 500 zł więc to nie taka mała kwota, a osobiście nie będzie mi przeszkadzać, jeśli po jednej stronie będę miał na korbie napis Ultegra, a po prawej 105. Tylko właśnie, czy jest to kompatybilne?



#39 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 marzec 2014 - 21:13

Skoro dla posiadaczy Reda sugerowane jest kupienie ramienia od Rivala, nie widzę przeciwwskazań, by Ultegrę sparować ze 105-tką.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#40 tomog1

tomog1
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądBochnia

Napisano 08 marzec 2014 - 21:04

Zastanawiam się nad stages. Poczytałem trochę i myślę, że mi ta opcja wystarczy. Zastanawiam się jednak, czy muszę do mojej korby Ultegra sparować ramię Ultegra? Czy 105 styknie? Różnica w cenie sięga 500 zł więc to nie taka mała kwota, a osobiście nie będzie mi przeszkadzać, jeśli po jednej stronie będę miał na korbie napis Ultegra, a po prawej 105. Tylko właśnie, czy jest to kompatybilne?

 

Pomiar mocy będzie kompatybilny, wprawdzie zalecane jest parowanie jednakowych modeli - badamy ugięcie ramienia korby (mikrometry) a to wiadomo że w różnych modelach ma inny skład (promile) ale jednak.

Przekłamanie jednak nie będzie miało wpływu na dokładność wyniku więc nie ma się czym martwić.

Zachęcam do zakupu Ultegry - mogę zaoferować rabat - info na priv.

Ewentualnie 105 :)

Pozdrawiam, Tomek.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.