Skocz do zawartości


Zdjęcie

Romet Jaguar Special

Jaguar Romet Special singiel

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 wrzesień 2013 - 22:09

Po doświadczeniach z kolarzówką - w sumie jazda na jednym przełożeniu - zmontowałem prosty rower do jazdy po mieście.

 

Rama została odnowiona i zostały zachowane oryginalne napisy. Naklejki jeszcze się pojawią kiedy zdecyduję czy ma to być oryginalny Pegaz Rometa na srebrnej folli czy jednak coś kółkami olimpijskimi i napisem ZZR.

 

Spis osprzętu:

- mostek alu

- kierownica stalowa

- klamki Tektro

- owijka Fizik

- wkładki żelowe Fizik

- suport Sunrace 103mm

- korba Sturmey 48T

- pedały VP na maszynowych łożyskach

- łańcuch Sunrace

- wolnobieg Sturmey 16T (po drugiej stronie jest tryb 17T ostre albo odwrotnie)

- piasty Novatec A165/166 36h

- obręcze Swift Arriv 43 mm

- opony Continental Ultrasport 630-28

- hamulce Shimano 600 Tricolor (6400)

- stery Shimano 105 (1055)

- szprychy Sapim/DT Swiss 2mm

- sztyca Zoom

- siodło Allay Sport

 

Nie bardzo wiem z jakich rur jest rama, ale po obraniu z oryginalnego lakieru na rurze podsiodłowej odkryłem napis "Double buttled" i jakieś cyferki.

 

Rower nie jest szczytem lekkości, bo waży trochę ponad 12kg, ale za to nieźle radzi sobie na nierównym asfalcie i kostce.

 

Oczywiście po zmianie kół i kierownicy i dodaniu przerzutek może to być znowu rasowa szosówka, ale może następny właściciel będzie miał takie zapędy... :)

Załączone pliki



#2 sadfreak

sadfreak
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 wrzesień 2013 - 19:16

Bardzo fajny rower. Jeżeli mogę spytać, gdzie udało Ci się dorwać taką ramę? Wspominasz, że zdrapałeś stary lakier. Czy pisząc przy tym o zachowaniu oryginalnych napisów miałeś na myśli wzór, czy może po prostu w tych miejscach w ogóle nie ruszałeś farby? Pytam, bo poszukuję szablonów/naklejek według właśnie takie wzoru, jak Ty masz na ramie. Jeżeli dysponujesz czymś takim lub wiesz gdzie można nabyć takie naklejki/szablony to będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrowienia

 



#3 k1oor

k1oor
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2013 - 00:12

Rama (komplet z widelcem) kupiona na allegro. Sprzedający chciał dodać jakieś manele do niej - Campy jak mi się zdaje - ale cena jakiej sobie życzył była jak dla mnie rozbojem w biały dzień. Stary lakier był taki jasno czerwony. Pozbyłem się go, bo kojarzył mi się z Gazelą kolegi... Poza tym nie był w idealnym stanie, tu i tam wyłaziła rdza... Wszystkie napisy są takie jak na oryginale, zmieniona jest tylko kolorystyka czerwono-biała(napisy) na wiśniowo-złotą. Szablony zrobił mi ktoś z allegro kto się ogłaszał, że robi naklejki.

Obecnie naklejki i szablony do malowania robi allegrowicz motonaklejki (obecnie sprzedaje do Jaguara, Huragana, Rometa Sport/Special/Super). Jeśli chcesz mogę Ci podesłać mailem skany naklejek jakie zdjałem z ramy przed oskrobaniem lakieru (chyba nie było wtedy w modzie zbyt dobre lakierowanie bo lakier tak kiepsko się trzymał że przy odklejaniu naklejek odchodził od ramy) i odrysowanych napisów wg których zostały wykonane szablony. Może ten allegrowicz motonaklejki jakoś je wykorzysta, aby zrobić napisy dla Ciebie.



#4 sadfreak

sadfreak
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 wrzesień 2013 - 14:11


Zazdroszczę, że udało Ci się taką ładną ramę zdobyć:) A jak u Ciebie wygląda sprawa sterów? Sterówka widelca ma standardowy gwint Jaguarów z "gęstszym" gwintem (26tpi) czy jakimś cudem pasują do niego stery ISO (24tpi)?

Będę bardzo wdzięczny za przesłanie skanów. Postaram się zamówić na ich podstawie naklejki u wskazanego przez Ciebie allegrowicza. Maila wyślę Ci za chwilę na PW, żeby nie kusić automatów do spamowania:)

 

Podrowienia

 

Dzię





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Jaguar, Romet, Special, singiel