Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sigma 16.12 Sts - Problem Z Uruchomieniem


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pythonpunk

pythonpunk
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 wrzesień 2013 - 17:27

Czołem.

mam pytanie czy miał ktoś problem  z uruchomieniem tego modelu. Ja założyłem wszystko co trzeba i nie wskazuje prędkości, gdyż ta na wyświetlaczu po załączeniu komputera do uchwytu cały czas mruga.

jakby ktoś miał doświadczenie i wiedział cóż mam uczynić żeby zadziałało to będę wdzięczny za pomoc.

 



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 wrzesień 2013 - 17:52

Aby licznik wzbudzić należy przez 5 sekund przycisnąć przycisk lub dwa dolne przyciski licznika.

 

Daj znać czy to to :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 pythonpunk

pythonpunk
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 wrzesień 2013 - 17:56

ale ja już go ustawiłem wybudziłem etc. po prostu jak załączam go do stacji n kierownicy to mruga prędkosć o wartości 0,0



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 wrzesień 2013 - 18:06

OK, a czy czujnik na pewno jest w odpowiedniej odległości od magnesu (ok. milimetra)? Powinien być naprawdę blisko.

 

No i oczywiście sprawdź, czy kable są w dobrym stanie: czy nie ma przetarć, mocnych załamań itd.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 21:21

posiadam taki licznik ustaw odpowiednio czujnik i pokręć kołem trzeba poczekać chwilę aby zestroiło podobnie z kadencją jeśli posiadasz , druga sprawa sprawdz aby czujnik prędkości zaświecił na zielono na drugi rower świeci na czerwono



#6 Pomykacz

Pomykacz
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2013 - 07:24

jeśli to 'sts' to nie ma kabli ;) mam dokładnie ten sam licznik, u mnie potrzebuje z 5 sekund na załapanie pierwszego sygnału. Po diodzie na czujniku widać czy łapie magnes, nawet wtedy kiedy sam komputerek nie jest podłączony.



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 wrzesień 2013 - 07:26

jeśli to 'sts' to nie ma kabli ;)

Coś w tym jest :-D


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 pythonpunk

pythonpunk
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 wrzesień 2013 - 07:51

 zgadza się nie ma kabli;)) jak się okazało jest tak jak pisze Emilo i Pomykacz. Ten sprzęt nie reaguje tak szybko jak na kablu, wziąłem bajka na traskę i jak się okazuje wszystko chula, z tym że na postoju mruga - tak ma być? 





Dodaj odpowiedź