Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Stacjonarny


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 10 wrzesień 2013 - 10:13

Witajcie może troche odbiegne od roweru od tematu trenażerów i rolek a mianowicie zapytam się o opinie a może i zdanie użytkowników na temat tych rowerków ?

Czy są jakieś modele w rozsądnych pieniażkach aby np. wymienić pedały na swoje i kręcic w swoich rowerowych butach?


 



#2 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 12 wrzesień 2013 - 11:25

Nie ma sensu czegos takiego kupowac, jesli juz chcesz jezdzic pod dachem to tlyko trenazer. Te rowery maja zupelnie inna pozycje, inne opory , wlasne obuwie tutaj nic nie zmieni. Przynajmniej w cenie trenazera nie znajdziesz nic sensownego bo jakies drogie rowery spinningowe to moze tak ale kosztuja duzo.



#3 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 wrzesień 2013 - 20:34

Większość stacjonarek ma standardowe gwinty na pedały. Spokojnie możesz sobie zmienić na takie jakie lubisz.

Żaden rower stacjonarny nie zapewni wrażeń jak z "twojego" roweru (bo sofa, jakaś dziwna geometria, tu skrzypi tam uwiera, itp).

Również zakres mocy często mocno odbiega od trenażerów. Magnetyki często mają mały zakres oporu (bo to sprzęt do rekonwalescencji), "te lepsze" mają ceny porównywalne z trenażerami (rónież tymi lepszymi). Super rozwiazania (np. Matrix'y) mają super opory elektrodynamiczne (znaczy się alternator sterowany komputerem).. ale cena powala na kolana i zdecydowanie lepiej jest kupić np. Bushido.

Inna sprawa.. to rower spinningowy. Ale to już "ściśle specjalistyczny" sprzęt do treningu siłowego, szybkości czy szaleńczych interwałów.. I również jego cena zdecydowanie odbiega od "niskiej" (chociaż ostatnio stały się bardziej popularne i dostępne są już poniżej 1000).

#4 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 17 wrzesień 2013 - 08:28

Wiem że nie ma co porównywać trenażera do stacjonarnego roweru ale bardziej niż o trening konkretnych mięśni zależało by mi raz lub dwa razy w tygodniu robić trening aerobowy, jakiś czas temu znalazłem coś takiego http://www.treningae...rze-treningowym

Ogólnie w tą zimową pore chciał bym sobie rozłożyć ćwiczenia na 
1 dzień basen
2 dzień bieganie
3 dzień rowerek
oczywiście wplątując w to dni z odpoczynkiem ;)



#5 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 wrzesień 2013 - 13:19

Ćwiczenia na wydajność (POWER TRAINING)

Już same nagłówki na tej stronie są mało wiarygodne.. Wydajność (wytrwałość) to endurance.. Siła to power.. A w opisie są sprinty (czyli interval..). Czepiam się nazewnictwa.. ale dlatego, że ćwiczenia są prawie zabójcze (łączenie treningów siłowych z endurancem.. i bezczynne odpoczynki pomiędzy?!?)
Ale widzę, że jest to typowa strona "na odchudzanie", bzdur jest tam znacznie więcej (np. 45-60 serii ciężkiego ćwiczenia ze skakanką..). Trzymaj się z daleka..

Weź poszukaj sobie np. treningów pana Friel'a ("in the binder", ktoś ostatnio przypominał pozycję na forum). A jaki rower.. nie ma najmniejszego znaczenia, o ile jest wystarczająco wygodny i umożliwia przeprowadzenie wybranego treningu.

#6 Gosc_rudanacja_*

Gosc_rudanacja_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2013 - 08:11

Powiesz szczerze, że ja mam taki rower stacjonarny i tylko się kurzy. Nie ma nic przyjemnego w jeździe na czymś takim.





Dodaj odpowiedź