Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piasta Novatec


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 17 kwiecień 2009 - 21:06

Witam jako, że jest to mój pierwszy post. Obecnie śmigam na Meridzie Road 905, w modelu tym są koła Shimano a konkretnie RS10. Przymierzam się do składania kół i jestem bardzo zainteresowany tą piastą http://allegro.pl/it..._wys_0_hit.html podana jest informacja, że jest to piasta na kasetę shimano 8/9 kiedyś na jednym z wyścigów słyszałem, że jeśli piasta współpracuje z kasetą 8/9 rzędów shimano to również jest możliwość założenia 10 ponieważ szerokość kasety jest niemal identyczna, nie wiem ile w tym jest prawdy ;-) Kaseta jaką mam założoną to Ultegra 10 rzędowa 14-25 czyli przełożenia dla Juniorów i chcę pozostać przy niej :-) No i to jest moje pytanie czy jeśli kaseta jest na 8/9 shimano będzie współpracować z moją kasetą lub czy można założyć bębenek piasty z RS10 na tą piastę Novateca którą zamierzam kupić ;-)

#2 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 17 kwiecień 2009 - 21:15

mateusz661, kaseta 10 rzedowa bedzie pasowac na tego novatecha, tylko bedziesz musial dac mala podkladke pomiedzy bebenkiem a najwieksza zebatka kasety. Kasety 10 rzedowe sa minimalnie wezsze od 8/9.

#3 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 17 kwiecień 2009 - 21:19

Dzięki dyki, a gdzie mogę dostać taką podkładkę :?:

#4 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 17 kwiecień 2009 - 21:28

Czasami w niektorych kolach jest w komplecie. Ja dostalem takowe podkladki w trzech kompletach. Popytaj w rowerowym albo tego kolesia z allegro czy jest w komplecie. W najgorszym wypadku wytnij z denka od sloika ;-)

#5 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 14 czerwiec 2009 - 19:58

Czy to normalne że zrobiły się "wcięcia" od koronek kasety w bębenku Novatec (chyba jest alu) Lockring dokręciłem mocno. http://picasaweb.goo...258523487004018 jest tam jeszcze druga fota

#6 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 14 czerwiec 2009 - 20:02

Przy bębenkach alu to niestety normalne , żeby takie cos się nie działo kaseta musiała by byc na jednym pająku chyba... Powinni coś z tym zrobic , jakieś wstawki stalowe w bębenku...

#7 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 czerwiec 2009 - 20:28

Szczególnie w bębenkach pod kasety Shimano się to dzieje. Przy głębokich wpustach Campagnolo nie ma niebezpieczeństwa mocnego wcięcia kasety tak, ze trudno będzie ją zdjąć.
Siła dokręcenia lock ringa nie ma znaczenia.



Dodaj odpowiedź