Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdrowa pozycja na rowerze


413 odpowiedzi w tym temacie

#401 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 06 wrzesień 2017 - 22:03

Obejrzyj ten filmik, może coś z niego wychwycisz ważnego dla ciebie - po wstępie, od ok. 1.45

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#402 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 02:34

Ja gdy miałem za nisko fotel to bolały mnie te części ciała co u Ciebie.

Później miałem za wysoko to bolały mnie łydki i stopy.

Wypośrodkowałem i jest dużo lepiej.

 

Ktoś się zapewne uśmieje :) Ale robiłem pomiary nogi i ustawienia do niej, no i za cholerę nie mogłem się wstrzelić z ustawieniem wg. poradników. Dopiero ustawienia na czuja przyniosły zadowalający efekt.



#403 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 wrzesień 2017 - 18:20


Czy podjazdy na stojąco mogą wpływać na ten obszar nóg? 
 

 

Oczywiście. Jadąc na stojąco jeszcze bardziej ciągniesz za pedały, więc mocno pracują dwugłowe uda.



#404 Shmitt

Shmitt
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 17:06

Czy ktoś ma namiary na bikefiiting z wykorzystaniem Retul Muve na  Śląsku? Generalnie Katowice i okolice.



#405 Mr. M

Mr. M
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 08:59

Próbuję sobie ustawić wysokość siodełka w rowerze, bowiem jazda na aktualnych ustawieniach powoduje dyskomfort. Zmierzyłem sobie długość wewnętrzną nogi, mam jednak wątpliwości - długość powinna być mierzona stojąc w butach czy bez? Bo to sporo zmienia. Na razie ustawiłem sobie siodełko wstępnie (mierząc się bez butów), ale pytanie numer 2:
Natrafiłem na YouTube na taki oto film - czy ktoś wie o jakim kącie mówi od 0:58? Przy wyprostowanej nodze kąt będzie rozwarty, wiec nie wiem o co chodzi z tym 38-40 stopni (pewnie coś źle mierzę) :D
Bikefitting wysokość siodła Zrób to Sam - YouTube



#406 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 10:39

Pomiar bez butów.

 

O tym kącie mowa:

 

 

Możesz również zakres 25-35* (pozycja statyczna) lub 38-40* (dynamiczna podczas kręcenia, ale to jest  do wyłapania na stopklatce filmu)  odjąć od 180* i wtedy mierzyć ten kąt

 

65-work-fitangles1.jpg


Trzepak 

"MAMIL"


#407 Mr. M

Mr. M
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 11:54

dzięki, czyli dobrze myślałem, że o ten kąt chodzi i tak jak przypuszczałem pozycje statyczne różnią się od dynamicznych. wszystko jasne. 



#408 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2021 - 20:49

Kąty to sprawa mocno osobnicza i należy je traktować pomocniczo, pamiętam że u mnie fitter stwierdził że wyszło "trochę mało względem standardu" ale tak dla mnie właśnie ma być - dalej nie wnikałem. To tak samo jak ustawianie wysokości siodła w/g wzorów na bazie długości nogi - uważam że to bulshit.

 

Napisz może co to za dyskomfort bo może całkiem nieźle wskazywać na to czy siodło jest za nisko czy za wysoko.  

 


  • Arni lubi to

#409 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 28 kwiecień 2021 - 21:02

Jeżeli chodzi o kąty to w tutaj w galerii forum są moje zrzuty z systemu do fittingu.

 

https://szosa.org/ga...e/1006-fitting/

https://szosa.org/ga...e/1007-fitting/

 

 

Jest też odczyt jak kolano wędruje przed i po fittingu

https://szosa.org/ga...927-fit-before/

https://szosa.org/ga.../928-fit-after/

 

To jest dosyć istotne żeby kolano szło jak najrówniej patrząc od tyłu/przodu.

Jak pracuje w swoich optymalnych zakresach to chodzi równo.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#410 kapa3991

kapa3991
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 08 grudzień 2021 - 13:55

Nie wiem, w którym wątku mogę poruszyć ten temat, więc zapytam tutaj.
Czy charakterystyka kręcenia na trenażerze może mieć wpływ na to, że boli mnie kręgosłup podczas treningu?
Cały sezon przejezdzilem bez najmniejszych problemów na dworze, nie odczuwalem żadnych bólów, wszystko bylo w porządku.
Od dwóch tygodni trenuje na trenażerze i nie jestem w stanie wytrzymać dłużej niż pół godziny - po tym czasie zaczynają mnie boleć plecy, kręgosłup w części ledzwiowej.
Nie wiem, czy to wina pozycji, roweru, czy o o co tu chodzi...
W tamtym roku przejezdzilem całą zimę na swojej starej Sensie Trentino i nie było problemów. Teraz na wiosnę zmieniłem rower na TCR - na zewnątrz jest idealnie, na trenażerze nie dam rady normalnie jeździć...
Jestem osobą że skolioza, mój kręgosłup nie jest idealny, wiadomo. Ale wcześniej nie miałem takich problemów.
Ewentualnie, czy jest ktoś tutaj z okolic Bielska Białej i jest w stanie polecić mi jakiegoś dobrego fachowca od bike fittingu w okolicy?

#411 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 08 grudzień 2021 - 15:50

[...]
Czy charakterystyka kręcenia na trenażerze może mieć wpływ na to, że boli mnie kręgosłup podczas treningu?[...]

 

Tak. W szczególności jak masz trenażer unieruchamiający (betonujący) tylne koło.

To mogą być detale jak kilka mm wyżej siodełko, inny kształt siodełka (np. nie płaski a falisty), minimalnie wyżej/niżej kierownica, czy wspomniane zabetonowanie.



#412 and38L

and38L
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 08 grudzień 2021 - 18:50

U mnie był problem z ustawieniem czubka siodła, był za bardzo podniesiony. Pokombinuj z tym ustawieniem, jak trafisz, to od razu poczujesz ulgę...



#413 Jaroo2

Jaroo2
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 09 wrzesień 2022 - 10:47

Ja miałem problem z kaletką w kolanie. Ale nie pomyślałem, że kwestia ustawienia siodełka, moze byc ważna.Nie brałem tego pod uwagę.



#414 Marek543

Marek543
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 maj 2023 - 15:28

Ja daje siodełko paradoksalnie wyżej, niż się powinno a czuję się lepiej wtedy 





Dodaj odpowiedź