Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zzr Jaguar Special-Made In Poland-Reaktywacja !


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaronC

JaronC
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 grudzień 2013 - 02:36

Witam wszystkich sympatyków Forum, a przede wszystkim wielbicieli naszej Narodowej dumy kolarskiej myśli technicznej, jakim bez wątpienia jest szosowy JAGUAR SPECIAL !

Chciałbym zaproponować udział w przedsięwzięciu, jakiego jeszcze (chyba?) na łamach forum nie było!

 

 Spróbujmy przenieść się w czasie. Mamy lata sześćdziesiąte XX wieku. Wyobraźmy sobie wizerunek "naszego" klasyka, którego najlepszy, najpiękniejszy egzemplarz zdobywa najwyższe nagrody i wyróżnienia na najbardziej prestiżowych targach i wystawach Światowych,....

 

Stwórzmy Nasz model Jaguara, który szczególnie wyróżnia się spośród wielu innych, konkurencyjnych i niemniej okazałych przykładów, jednoznacznie kojarzący się z naszą Ojczyzną. Zróbmy to, kierując się aktualną znajomością wiedzy na temat Jego budowy, aspektów technicznych i estetycznych oraz historii powstawania Jego kolejnych modeli, ale nie tylko...

 

Do "podpisania" listy obecności szczególnie zachęcam Tych, którzy mieliby pomysł na małą innowację, mieszczącą się jednak w ściśle określonych ramach całego projektu. 

 

Ale od początku.

 

Mam na imię Jarek. Zainteresowania moje przez wiele lat zatoczyły dosyć szerokie spektrum, jednak ostatnio oscylują wokół prac (napraw) renowacyjnych. Od dawna też zdobywam doświadczenie w składaniu i renowacji rowerów.  Jestem detalistą. Jakość i precyzję stawiam na wysokim miejscu!

 

Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie ramy, na którą początkowo nie miałem pomysłu. Szukając wszelkich możliwych informacji na temat SPECIALA, w mojej głowie zrodził się wyjątkowo szczególny pomysł na jego renowację.  Z Waszym udziałem !!!

 

Na bieżąco będziecie mieli okazję śledzić - a co najważniejsze ! - wpłynąć na przebieg całego procesu !

 

W tym miejscu muszę Wam coś oznajmić! Mam swoją wizję, której mam zamiar trzymać się szczególnie mocno!

 

Nie chcę jeszcze zdradzać wszystkich założeń ramowych mojego projektu, dając Wam, Szanowni Koledzy, możliwość aktywnego uczestnictwa na samym początku. Być może akurat Twój pomysł wykorzystam,  dając Tobie drogi Kolego satysfakcję sprawstwa?

 

Dopuszczam pomysły, oparte o jak najszerszy zakres prac wraz z przeróbkami, chromowaniem, anodowaniem, itd., a malowanie z aerografem włącznie.

 

Główne kryteria:

 

1. Precyzja i jakość

2. Możliwie jak najwierniej odtworzony, szczególnie dotyczy wykorzystania wszystkich oryginalnych części sygnowanych ZZR.

3. Malowanie-to przede wszystkim jakość, ale też swoboda wzornictwa.

 

Liczę na to, że przystępując do współpracy, kierować się będziecie wiedzą, znajomością tematu, doświadczeniem i przede wszystkim dobrym smakiem estetycznym.

 

Chciałbym w temacie uniknąć nikomu niepotrzebnych komentarzy, krytyki i nic niewnoszących wtrąceń, pobocznych tematów, czy jałowych wpisów. Niech temat będzie przejrzysty, stając się przykładem nie tylko ciekawej relacji i przedsięwzięcia w ogóle, ale też wzorem kultury uczestników godnym naśladowania.

Postarajmy się drodzy koledzy o zachowanie klasy i jakości wypowiedzi, gdyż szykuję pewną niespodziankę. Ale o tym później.

 

Dziękuję za uwagę i zapraszam!!!!


  • Mr_Woytek lubi to

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudzień 2013 - 08:40

a konkrety, bo jak popatrzysz na forum to troche Jaguarów jest .

A Ty co masz ? już , jakaś galeryjka czesci , rama itd...??


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 JaronC

JaronC
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 grudzień 2013 - 10:49

Jest rama i wszystkie możliwe części, w tym do ZZR kilka kompletnych zestawów do wyboru i cały regał innych. Nawet  Campa..

 

To na początek: http://tufotki.pl/ZrhkG

 

 

Wszystkich tematów nie byłem w stanie przejrzeć do końca. Wiele z nich niestety okrojona już jest z fotek obrazujących przykłady, jak Allegro...



#4 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 19 marzec 2014 - 11:29

sory za odkop kaj ta niespodzianka?



#5 pschemo

pschemo
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2014 - 14:23

sory za odkop kaj ta niespodzianka?

 

Przyłączam się do pytania =)





Dodaj odpowiedź