Skocz do zawartości


Zdjęcie

Veloviewer.com


35 odpowiedzi w tym temacie

#1 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 marzec 2014 - 22:29

dzięki koledze @Bury zakładam temat tego przydatnego programu/strony opierającej się na stravie.
Super dodatek pokazujący zdecydowanie więcej.

Jakieś spostrzeżenia? :)

#2 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 06 marzec 2014 - 06:17

popraw temat http://veloviewer.com/



#3 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 06 marzec 2014 - 14:31

Spostrzeżenia są takie, że strona jest świetnym uzupełnieniem Stravy i o ile sama Strava ostatnio przechodzi sporo zmian niekoniecznie na lepsze (głównie piję do nowego layoutu aktywności), to autor Veloviewera jest otwarty na sugestie użytkowników i wszytkie dotychczasowe ulepszenia zwiększały funkcjonalność strony.

 

Jeśli chodzi o co ciekawsze opcje:

 

 

  1. Przede wszystkim możliwość importu wszystkich danych przesyłanych przez API Stravy, ich obróbki, eksportu do csv. Wszystkie dane można dynamicznie filtrować, sortować itp, a jak komu mało, to wspomniana wcześniej opcja eksportu do csv pozwala na zabawę w excelu itp.
  2. Dynamicznie generowane wykresy, korzystające z tych samych filtrów co „gołe” dane. Ciekawym typem wykresu jest bąbelkowy – w można zestawić np. średnią prędkość i datę na osiach x/y, rozmiar bąbelka to dystans, a natężenie koloru to średnie tętno. Nie wątpię, że jeszcze ciekawiej może być gdy w gre wchodzi pomiar mocy.
  3. Można wygenerować sobie dynamiczną sygnaturkę
  4. Ranking pozycji  – position score. Każde miejsce jest indeksowane, czyli np. za KOM na segmencie przejechanym przez 10 osób jest mniej punktów, niż za pozycję nr 100 na segmencie gdzie jest 10000 czasów. Ten ranking jest używany do późniejszego wyliczenia Veloviewer score, czyli średniej position score z naszych top 25% segmentów (lub top 100, jeśli liczba segmentów jest zbyt duża). Fajna zabawka, bo można sobie zobaczyć jak wypadamy w stosunku do innych użytkowników Stravy.
  5. Kliknięcie na dany segment umożliwia nam obejrzenie np. trójwymiarowego profilu (szczególnie ładne w przypadku podjazdów oczywiście). Na przykład Alpe d’Huez: http://veloviewer.com/segment/652851/photos
  6. Każdy segment ma swoją pełną historię – jeśli macie standandardowe trasy na których jeździcie i na nich testujecie swoją formę, to jest to nieoceniona pomoc. Dużo lepszy widok, niż obecna historia segmentu w Stravie.
  7. No i ostatnio dodawana funkcjonalność dookoła widoku poszczególnych aktywności. Wszystkie segmenty mają odnośniki do Raceshape, dzięki czemu możemy sobie porównać np. trening dzisiejszy z własnym najlepszym wynikiem, można też analizować dane pod względem np. znalezienia najlepszego międzyczasu. Świetne w treningu interwałowym lub w testach na FTP, i tak dalej.  

 

Generalnie VV nie jest na pewno profesjonalnym narzędziem do analizy treningów, bo korzysta tylko i wyłącznie z API Stravy – na szczeście mimo tego ograniczenia do celów amatorskich nadaje się znakomicie. I co najciekawsze, jest za darmo, autor przyjmuje tylko dobrowolne donacje.



#4 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 17:56

Czyli aby poprawiać swoje Veloviewer Score należy walczyć na najbardziej obleganych segmentach bo wtedy nawet stosunkowo niskie miejsce da nam dużo punktów jeżeli wyprzedzimy dużą ilość osób?



#5 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 06 marzec 2014 - 19:05

Dokladnie tak to dziala. Im popularniejszy segment, tym wyzsze notowania.

#6 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 06 marzec 2014 - 19:32

Panowie, coś robię nie tak, bo na forum pokazuje mi, że tego rozszerzenia grafiki nie mogę wykorzystać. png nie jest kompatybilne? To jak wy wklejacie te swoje obrazki do sygnatury?



#7 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 19:47

Ja zrobiłem tak... Ten link co tworzy Veloviewer skopiowałem sobie najpierw do nowego okna przeglądarki aby upewnić się jak ten obrazek dokładnie wygląda. Jego link się zmienił (najpierw prowadzi do skryptu, później przekierowuje do obrazka) więc skopiowałem go ponownie i użyłem do sygnaturki ;)

Na razie działa.. Nie wiem tylko czy mi się dane uaktualnią? :)



#8 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 06 marzec 2014 - 20:00

Dzięki. U mnie teraz widać, ale Twojego nie widzę...



#9 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 20:01

No właśnie popsułeś mi obrazek :D



#10 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 20:03

Ok wstawiłem jeszcze raz do sygnaturki i na razie działa. Jeśli wstawiam link bezpośrednio ze strony czyli ten co zaczna się od "http://veloviewer.com/SigImage.php?..." to też mi forum nie przepuszcza.



#11 Gosc_kubapie_*

Gosc_kubapie_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2014 - 20:38

Ok wstawiłem jeszcze raz do sygnaturki i na razie działa. Jeśli wstawiam link bezpośrednio ze strony czyli ten co zaczna się od "http://veloviewer.com/SigImage.php?..." to też mi forum nie przepuszcza.

 

Czy dodałeś dziś nową aktywność?
Może być tak, że odnośnik z .png jest aktualny cały czas. Jednak ten z .jpg naprzykład 1.jpg zmienia się za każdym razem ze względu na wyświetlną zawartość. Po nowej aktywności stary znika i pojawia się inny np. 2.jpg.

 

Najprościej jakby admini dali opcję wrzucania png na forum. Chyba nie powinno to być problemem.



#12 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 20:39

To co teraz się wyświetla to jest właśnie PNG. Nie dodałem dzisiaj nowej aktywności więc na razie nie mogę sprawdzić czy się odświeża.



#13 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 marzec 2014 - 21:24

ehlo,

 

Po dodaniu nowej aktywności obrazek nie odświeża się. ;-) Wczoraj to przerabiałem. ;-) Próbowałem z BBCode itp, ale nie działa. Problemem jest to, że link nie jest obrazkiem tylko skryptem php generującym obrazek. ;-)

 


-- 

Marcin Trzaska


#14 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 06 marzec 2014 - 22:21

Na innych forach dziala, wiec to pewnie kwestia ustawien. Ale bez sygnaturki przeciez mozna przezyc, inne opcje VV sa duzo ciekawsze.

#15 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 maj 2014 - 15:13

Cześć, na veloviewerze wchodzę w activities - jest tabelka, a w niej dane dokładnie takie jak na stravie (dst, elv, time, itd.). Kiedy wybiorę którąś aktywność, a potem kliknę 'data' to dane nieco już się różnią. Generalnie jeśli chodzi o dystans, śr. prędkość czy moc, to różnice są minimalne. Ale przewyższenie różni się już bardziej.

Przykładowo z wczorajszego treningu na stravie wyszło mi 687m up, a na veloviewerze ten wykresik wspina się aż do 985m.

Dzisiaj wg. stravy 481m, a velo mówi - 558m.

Generalnie najeżdżając kursorem obok tego wykresu, wyświetla się 'mean', 'mininmum', 'median' itd. aż do 'maximum'. Jak przewyższenie może być 'maximum'? Po prostu końcowe, prawda? 

Jak to jest z tymi danymi, czy  velo pokazuje dobrze, czy ja coś źle rozumuję? :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#16 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 01 maj 2014 - 15:27

Ale patrzysz na "Elevation" czy na "Elevation Gain"? - Porownalem kilka treningow i u mnie sie wszystko zgadza...



#17 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 maj 2014 - 16:11

Na velo, wchodzę w activities i patrzę na kolumnę 'Elv' w tabelce. Po najechaniu na to kursorem wyświetla się rozwinięcie 'Elevation gain'.

Tutaj dane są identyczne jak na stravie (to samo co strava opisuje po prostu jako 'elevation').

Wybieram daną aktywność, klikam 'data'. Wyświetlają się wykresy, również wykres 'elevation gain'. Rośnie cały czas, a maximum osiąga na końcu. Z lewej strony wykresu jest taki, nie wiem jak to nazwać, słupek (?). Tam również jest opisana wartość maximum. I nie zgadza się ona z wartościami z tabelki veloviewera i ze stravy. Zawsze jest większa.

Co ciekawe, obliczając przewyższenie trasy za pomocą profilerplanner.tk wychodzą mi zawsze wartości zbliżone do tych z velo, większe niż te stravowe.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#18 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 01 maj 2014 - 22:31

Bardzo dziwne, bo jeszcze raz sprawdziłem z ciekawości, trening z dzisiaj - co do metra mi się zgadza. Nie używasz przypadkiem na stravie korekty wysokości?

#19 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maj 2014 - 19:18

Chodzi o kliknięcie na napis elevation na otwartej aktywności? No ale tego nie da się nie używać, bo czy kliknę czy nie to wcześniej czy później ta wartość sama się koryguje :-)  Zazwyczaj klikam, choć dzisiaj po wrzuceniu aktywności wylogowałem się, a po ponownym zalogowaniu wartość była już sama skorygowana. I tym samym pojawiają się już wtedy informacje o szacowanej śr. mocy, energii.

Może podrzucę linka z moimi aktywnościami na velo: http://veloviewer.co...4574/activities - dane na wykresach przewyższenia nie zgadzają się z tymi w tabelce.

W ogóle mam teraz kolejny problem - coś jest nie tak z profilami 3D. Jeśli chodzi o segmenty to wszystko gra, ale jak chcę zobaczyć profil 3D z aktywności to jest malutki i w zależności jak go obracam to się nawet całkiem chowa. Cóż z tym zrobić? :roll:

 


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#20 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 03 maj 2014 - 08:10

Ha, to masz odpowiedz. Strava koryguje Ci wysokość, ale "goły" ślad gps nadal pokazuje wartości nagrane przez urządzenie. VV analizuje nieskorygowane dane i stad różnica.

Dziwne tylko, ze nie możesz tej korekty wyłączyć. Ja nigdy nie używam i nie mam z tym problemów.



Dodaj odpowiedź