Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Madone 3.5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 16 listopad 2015 - 08:19

Po kilku miesiącach przemyśleń, pomiarów, wyszukiwania okazji, czytania forów w końcu złożyłem swój upragniony rower......

Zacząłem od ramy - decyzja padła na Treka

2yzhsnd.jpg

 

Poszukiwania widelca trwały dosć długo ale jak widać udało się kupić. Jest to widelec od Treka Emonda ale w tej samej konfiguracji i najbardziej zbliżonej geometrii do oryginału.Po dorobieniu lakieru wg ramy i malowaniu frameset wyszedł tak:

 

t0mgjn.jpg

 

 

Krótka specyfikacja:

 

Rama:  Madone 3.5 carbon

Widelec: Emonda carbon

Koła: Campagnolo KHAMSIN

Korba i suport: Oval 520

Przerzutka przód Ultegra

Przerzutka tył: Ultegra

Hamulce: Shimano 105

Klamkomanetki: Ultegra

Kaseta: Shimano 105

Mostek: Bontrager aluminium

Kierownica: 3T Rtundo Team carbon

Owijka: Bontrager

Sztyca: Bontrager carbon

Siodło: Selle ItaliaC2 Flow gel

Linki i pancerze: Jagwire Racer

 

Do wiosny jeszcze zostaną dokupione koszyki i przwdopodobnie wymienione opony - te są ze starych kół założone tymczasowo.

Waga nie wyszła super rewelacyjna bo ok 8700 gr ale to chyba też ze względu na dużą ramę w rozmiarze 62. Zdjęcia w plenerze będą jak tylko pogoda na to pozwoli. Po skompletowaniu całości i montażu efekt końcowy jak dla mnie rewelacyjny. 

 

Duże podziękowania szczególnie dla kolegi  tobo z forum za wsparcie techniczne i wszelkie porady związane ze składaniem roweru.

 

dw5fvb.jpg9h3xgn.jpg66x0xt.jpg20zs9lf.jpg2mp03h4.jpg

ae09j9.jpg

 

 



#2 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 16 listopad 2015 - 10:04

Fajna maszyna Ci wyszła ;) 



#3 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 16 listopad 2015 - 13:54

Zgadza sie fajny, z tego wsyztskiego tylko to siodlo c2 jest takie sobie. Nie opieraj roweru o to siodelko boki latwo sie obcieraja



#4 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 16 listopad 2015 - 14:00

Dzięki kugel za poradę. Co do siodła to się okaże czy zostanie czy nie - muszę potestować na dłuższej trasie. Dzięki za opinie



#5 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 16 listopad 2015 - 15:31

Sory za brak polskich liter wyżej. Generalnie używam Selle Italia, to dobre siodełka, szczególnie różne odmiany Flite'a.
Miałem to C2 - jest dziwnie wyprofilowane, ciężko je ustawić w poziomie, żeby było wygodnie i tak jak napisałem - uważaj nawet jak opierasz to siodełko o drzewo, czy inne stosunkowo miękkie przedmioty.
Nawet od nich łapie przetarcia.

Myślę, że z ramy będziesz zadowolony, Trek robi dobre rzeczy. Szerokiej drogi.

#6 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 16 listopad 2015 - 16:43

Dużo kilometrów. :)


Focus user! :-P

#7 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 16 listopad 2015 - 16:54

Chyba się na wiosnę wybiorę znowu do Płocka obejrzeć to cacko :D 



#8 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 16 listopad 2015 - 16:56

Jak najbardziej zapraszam :-)

 



#9 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 listopad 2015 - 18:19

Rama niczego sobie projekt  do rozbudowania wymiana na osprzęt  wyższej klasy kilometrów pzdr :)


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#10 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 16 listopad 2015 - 18:23

Na chwilę obecną budżet wykorzystany......ale nie znaczy to że z czasem łatwiej będzie wymienić poszczególne komponenty. Na razie musimy się poznać :-)

I jeszcze kokpit do wglądu

 

2nh2sd4.jpg



#11 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 listopad 2015 - 22:50

Na chwilę obecną budżet wykorzystany......ale nie znaczy to że z czasem łatwiej będzie wymienić poszczególne komponenty. Na razie musimy się poznać :-)

I jeszcze kokpit do wglądu

 

2nh2sd4.jpg

 
Jesteś pewien że kierownica to oryginał? Również mam 3t Rotundo team, ale to jest kierownica o gięciu klasycznym, a nie takim jak Twoje....  ;-)



#12 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 17 listopad 2015 - 07:24

Co do kierownicy to dużo czytałem o podróbkach i 3T jest rzadziej podrabiane ale jest. Raczej firmy takie jak FSA, Ritchey, Bontrager. Dużo jest tych kierownic w sklepach internetowych. W zależności od rocznika różnią się od siebie kształtem i malowaniem więc sam do końca nie wiem jest ich tyle że zwariować można. Ja kupiłem ją jako używkę ale 100% pewności nigdy nie będzie bo fachowcem nie jestem a i podejrzewam niektórzy fachowcy będą mieli problem z rozpoznaniem w niektórych przypadkach czy to oryginał. Co do jakości to się okaże czy do amatorskiej jazdy się sprawdzi.



#13 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 17 listopad 2015 - 09:00

Co do kierownicy to dużo czytałem o podróbkach i 3T jest rzadziej podrabiane ale jest. Raczej firmy takie jak FSA, Ritchey, Bontrager. Dużo jest tych kierownic w sklepach internetowych. W zależności od rocznika różnią się od siebie kształtem i malowaniem więc sam do końca nie wiem jest ich tyle że zwariować można. Ja kupiłem ją jako używkę ale 100% pewności nigdy nie będzie bo fachowcem nie jestem a i podejrzewam niektórzy fachowcy będą mieli problem z rozpoznaniem w niektórych przypadkach czy to oryginał. Co do jakości to się okaże czy do amatorskiej jazdy się sprawdzi.

Co do Rotundo to od początku produkcji była kierownicą o tradycyjnym kształcie gięcia (z resztą jest to jeden z najbardziej popularnych modeli o tym właśnie gięciu). Wiec jak na moje to chińczyk, aczkolwiek jak kupiłeś w okazyjnej cenie to może i warto :) Dla potwierdzenia zdjęcia oryginalnego modelu ze strony producenta, ja sam mam taką samą:

http://www.3tcycling...p_model=rotundo



#14 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 17 listopad 2015 - 09:12

Dzięki za info Ciachoorsky, mam nadzieję że się nie rozpadnie przy pierwszej jeździe......



#15 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 10:40

To klamki Ultegry mają wychodzące po bokach linki? kurde nawet nie wiedziałem ;)



#16 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 17 listopad 2015 - 10:43

Tak jest to starszy model ultegry. Chciałem właśnie ten model i udało mi się kupić nowe 



#17 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 17 listopad 2015 - 12:23

Zgadza się - ,,wąsata'' Ultegra działa świetnie, czego nie dało się powidzieć o pierwszych modelach Shimano z chowanymi pancerzami.


  • EverRestOnTheBike lubi to

#18 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 listopad 2015 - 15:01

szkoda, że do takiej ramy nie zainwestowałeś od razu trochę więcej w widelec full carbon, zawsze to na wstępie prę gram mniej, a przy używkach da się znaleźć czasem za przystępną cenę.



#19 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 listopad 2015 - 15:12

Zawsze będzie jakieś "szkoda"...:). Tak można ciągnąć w nieskończoność.

A Trek bardzo fajny!



#20 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 15:24

Rower świetny. Fajne malowanie ale spory rozmiar i + za złożenie samemu :) Gdzie i za ile wyrwałeś starą "nową" ultegre ?