Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mio Cyclo


1162 odpowiedzi w tym temacie

#1 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 22 styczeń 2013 - 18:24

Przeglądając dziś gazetke firmy Sferis natrafiłem na coś takiego komputerki MIO Cyclo za 599 zł

Oferta nowych komputerków rowerowych MIO serii CYCLO:

Urządzenia bezmapowe:

Cyclo 100
Dołączona grafika

Cyclo 105 - dodatkowo obsługa ANT+
Dołączona grafika

Cyclo 105 H/HC - jak 105 + czujniki HR/Cad/Spd
Dołączona grafika


Urządzenia Mapowe:

Cyclo 300
Dołączona grafika

Cyclo 305 HC
Dołączona grafika

Więcej informacji dostępnych na stronie producenta: MIO Cyclo

Całkiem niezła cena. Doliczając czujniki myślę że można by się zmieścić w 700 zł. Podejrzewam że to klon Edge 500.

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 styczeń 2013 - 18:31

Po pierwsze: nie sądzę, abyś zmieścił się w 700 zł z czujnikami.

Po drugie: do klonu 500-tki jeszcze mu daleko (choć na szczęście nie jest też tak, że Mio to zupełna lipa - mimo wszystko producent cieszy się niezłą opinią). Same funkcje pomiarowe ma w miarę podobne, ale już np. serwis on-line do analizy treningów jest bardzo niedoskonały.

Ogólnie komputerki Mio sprawiają wrażenie, jakby pozostawały mocno w tyle za Garminem. Niby fajne, niby przyjemne, ale bawiąc się nimi cały czas miałem wrażenie, że to taki produkt stworzony nieco na zasadzie "nie mamy pomysłu, więc spróbujemy zbliżyć się do rynkowego wzorca". Z drugiej jednak strony cena jest niższa, więc wydaje mi się, że propozycja producenta jest bardzo uczciwa.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 22 styczeń 2013 - 18:52

Po pierwsze: nie sądzę, abyś zmieścił się w 700 zł z czujnikami.

Po drugie: do klonu 500-tki jeszcze mu daleko (choć na szczęście nie jest też tak, że Mio to zupełna lipa - mimo wszystko producent cieszy się niezłą opinią). Same funkcje pomiarowe ma w miarę podobne, ale już np. serwis on-line do analizy treningów jest bardzo niedoskonały.


Ja już mam Edge'a więc nie potrzebuję. Ale tak jak mówisz cena myślę że uczciwa. Jeśli chodzi o serwis on-line to przecież na Garmin Connect można ręcznie wrzucić każdy plik w formacie TCX, GPX, FIT.

#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 styczeń 2013 - 13:46

Jeśli chodzi o komputerki MIO, to faktycznie wyglądają dość ciekawie, choć na pierwszy rzut oka faktycznie "prawie" jak klony edge.

No i z tym będzie pewno mały problem - bo jak pamiętam to chyba (ale nie na pewno) Holux swojego "klona" edge 500 nie mógł sprzedawać w europie/us z uwagi na protest garmina, chodziło o jakieś zastrzeżenia patentowe, tudzież wygląd zbyt zbliżony do edge 500. Mam mgliste pojęcie i tylko mi się o uszy obiło więc proszę mnie nie linczować, a ewentualnie grzecznie sprostować.

Jeśli MIO udało się te ograniczenia jakoś ominąć, to tym lepiej dla rynku liczników/komputerów treningowych.

Ogólnie komputerki Mio sprawiają wrażenie, jakby pozostawały mocno w tyle za Garminem. [...]

- jakby Tobie się chciało, to może opiszesz swoje wrażenia z "zabawy" nimi w formie np. testu ? Może ktoś dzięki temu zdecyduje się (lub nie) na zakup jednego z tych urządzeń?

Ps. Utworzyłem nowy wątek o MIO, Bury wydzielił posty z wątku garmina i wrzucił tutaj. I dobrze - prosimy o konstruktywną wymianę doświadczeń eksploatacyjnych ;-).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 10 marzec 2013 - 07:32

Kolejna alternatywa dla Garmina.
Mio Cyclo 105 na Allegro i
tutaj.

#6 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 marzec 2013 - 09:07

Niby wszystko fajnie, ale cena strasznie "garminowa".

#7 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 10 marzec 2013 - 10:04

ale cena strasznie "garminowa"


Teraz poczytałem o poszczególnych modelach...
Model 105 HC (odpowiednik garminowskich HR/CAD) kosztuje na Allegro 1199 zł.
W bike24.de coś koło tysiaka plus wysyłka.
Podstawowy czyli 105 można kupić za 739 zł.
Wychodzi sporo drożej niż Edge 500...jakieś 200 zł z hakiem (wersja z pulsometrem i kadencją).
Konkurencja jednak jest, pomijam cenę...

EDIT:
zawsze można pokusić się o Tajwan za pośrednictwem ebay-a...wysyłka za free :)

#8 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2013 - 12:39

http://www.sferis.pl...-cyclo-105.html 659zl choc wg mnie to i tak duza przesada.

#9 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 10 marzec 2013 - 12:40

http://www.sferis.pl/produkt/68280-nawigacja-rowerowa-mio-cyclo-105.html 659zl choc wg mnie to i tak duza przesada.


Wersja bez HR/CAD więc żadna rewelacja (wręcz drogo). Na chwilę obecną oferta z Tajwanu najlepsza :)

/ EDIT: Temat już dawno istniał dotyczący modeli firmy MIO. Proszę następnym razem szukać, Bury

#10 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 10 marzec 2013 - 15:07

Moim zdaniem gra niewarta świeczki. Lepiej iść w garmina.

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#11 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 14 grudzień 2013 - 17:00

Witam

Poszukuję opinii użytkowników MIO 105

ile trzyma bateria?

czy mozna wgrywać ślady , i jechać po nich ?

czy mozna dowolnie konfigurować ekran?



#12 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2013 - 09:46

Mio ma tak zalosny marketing i support ze szok, pare miesiecy temu pytalem o pare rzeczy dystrybutora(jeszcze nie bylo nim Shimano PL) i rece opadly ponizej piet ;)



#13 kredziu

kredziu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:51

Witam serdecznie wszystkich forowiczów!

 

Tu ciekawa oferta -> http://allegro.pl/na...3789891288.html

Nie miałem Edga w ręku więc nie wiem na ile będę wiarygodny ale postaram się coś napisać o tym zakupie, kiedy do mnie dotrze. Mając to  -> http://www.bikeradar...lo-105hc-47595/ na uwadze, ufam, że nie będzie źle. W końcu to oferta za mniej niż połowa ceny Garmina.



#14 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 grudzień 2013 - 22:09

Reklama dźwignią handlu :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#15 kredziu

kredziu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 22:25

Reklama dźwignią handlu :D

Ja tylko wynalazłem taką ofertę i postanowiłem zaoszczędzić na Garminie. Jak dostanę przesyłkę to postaram się odpowiedzieć na ewentualne pytania i doradzić czy było warto. Niczego nie reklamuję tylko kupuję. Decyzje każdy podejmuje samodzielnie.



#16 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:20

Dzięki za info. Ja właśnie kupiłem z oferty tej firmy Mio 105. Goła wersja 259 zeta na allegro. Kupiłem na prezent - teść chciał jakiś licznik z pulsometrem i w tej cenie jest to bardzo dobra okazja. Oczywiście będzie musiał sobie dokupić już sam opaskę HR (pewnie w decathlonie za 129 zł). Licznika kadencji chyba nie potrzebuje. 

 

Sam używam edka 510, ale przy tej cenie mio 105 trudno znaleźć inny licznik z ANT+ i GPS-em. 



#17 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:18

kupujcie kupujcie i jak najszybciej proszę o odpowiedź na moje pytania



#18 kredziu

kredziu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 23:40

Przesyłka dotarła błyskawicznie. Sprzęt wydaje się być całkiem przyjemny w kwestii wykonania. Mam białe akcenty w malowaniu ramy więc dla mnie estetycznie strzał w 10, chociaż antycypuję, że ten euro pro biały kołnierzyk zaraz pogryzie się z płynami ustrojowymi na dłoni szosowca. Ekrany można konfigurować dowolnie do 6 pól. W mieszkaniu GPS nie chce żyć, za to termometr pokazuje fantastyczne 33°C :-D pozostałe czujniki zaskoczyły bez problemu. Pulsometr sprawia wrażenie bardzo przyjaznego. Kadencja uwiązana kabelkiem z predkosciomierzem w konstrukcji mniej finezyjna ale udało mi się ją tak opleść wokół widelek, że wygląda w miarę profesjonalnie i działa. Jestem bardzo zadowolony i z nadzieją, że będzie to hulało bezawaryjne w terenie, czego z oczywistych powodów teraz nie sprawdzę ale za ten bezcen jestem w stanie zaryzykować. Tym bardziej, że w moim przypadku to ma być urządzenie monitorujące a nie profesjonalne treningowe i liczę się z tym, że może w przypadku problemów z transferem danych będę sobie radził równoległym zapisem Strava via Android. W każdym razie, przy zastrzeżeniu, że do teraz moje najbardziej naukowe doświadczenia to współpraca z pulsometro kilometro zaliczaczem Catay'a, mogę uspokoić, że nie jest to tandetna chinszczyzna tylko całkiem zgrabne i wyglądające solidnie ustrojstwo.

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 4

#19 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 18 grudzień 2013 - 17:54

poproszę jeszcze o najważniejsze dla mnie info

czy można wgrywać ślady?



#20 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 22 grudzień 2013 - 23:05

widzę że reklama na forum zadziałała i trochę tego poszło a wraz z tym i cena już 500zł





Dodaj odpowiedź