Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mio Cyclo


1128 odpowiedzi w tym temacie

#21 yarex

yarex
 • Użytkownik
 • 112 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 23:55

Kupiłem w/w licznik w promocji za 399,00zł wraz z pulsometrem, kadencją/prędkością. Pierwsze wrażania bardzo pozytywne, stosunek ceny do możliwości rewelacyjny – mówię oczywiście o 399,00zł. Konfigurowalne ekrany, na których możemy wyświetlić praktycznie wszystkie parametry, brakuje jednak liczby kilometrów total - w sensie jadę do pracy/sklepu, nie rejestruję tego jako trasy, ale kilometry powinny się sumować i być dostępne jako jeden z parametrów - niestety tego nie znalazłem. Przydała by się też możliwość ustawienia „przypominaczki”, która po przejechaniu pewnej ilości kilometrów np. 2000km informowała by o serwisie roweru – może kolejne wersje oprogramowania coś wniosą.

 

Drugi mankament (udało się go w moim przypadku naprawić aktualizacją oprogramowania, przywracanie ustawień fabrycznych nie pomagało) - licznik po około 20 minutach przestawał odbierać parametry z pulsometru - zawiesił się na jednej z wartości i taka pokazywał/rejestrował, niezależnie od tego czy w pulsometrze była bateria czy też nie. Aktualizacja oprogramowania z fabrycznej 1.1 do 2.01 wyeliminowała przypadłość - pulsometr działa idealnie. Chociaż licznik kolegi nie ma tej przypadłości a jedzie na sofcie 1.1.

 

Aktualizacji oprogramowania, brak jej na polskiej stronie Mio, dopiero wejście na wersje ogólnoświatową ją udostępnia, aktualizacja nie zawiera języka polskiego i pewnie dlatego nie jest dostępna dla naszego kraju.

 

Przy okazji oprogramowania, witryna mioshare.com, która pozwala na gromadzenie, eksportowanie i analizę naszych poczynań działa wyłącznie z poziomu przeglądarki IE i to nie każdej wersji, pod IE 10.0 nie mogę wybrać wyloguj. :-) W tej kwestii programiści mio muszą się jeszcze nieźle napracować. ;-). Dolewając oliwy do ognia - aplikacja niestety nie zaimportowała mi treningu domowego – w liczniku mam zarejestrowany trening na rowerku domowym, w mioshare jej brak, kolejne odpalenie mioshare i wszystko się wyjaśniło – radosny komunikat na stronie, że „The following recording(s) on your device may contain invalid information and cannot be processed. To avoid seeing this message again, the file(s) should be deleted from the device. „.

Mioshare mówie stanowcze dziękuje, postoję. 

 

Na szczęście producent Mio jako Magellan sprzedaje ten sam licznik w Ameryce i dla nich udostępnia oprogramowanie pod Windows nazwane Magellan Desktop PC tool, które bez problemu współpracuje z licznikiem Mio.

Oprogramowanie wymaga jednak pewnych trików - ustawienia lokalizacji w systemie na Angielski (Stany Zjednoczone) by dane zapisywały się poprawnie lub „ręcznego” poprawiania danych, które zaimportowało z licznika przy lokalizacji  Polski(Polska) . Problem jest z zapisem wartości dziesiętnych (raz program jako do zapisu „przecinka” używa amerykańskiej kropki a raz europejskiego przecinka). Próba podejrzenia tak zapisanych wyników treningu przy kolejnym odpaleniu programu wysypuje go (problem rozwiązałem zamieniając wszędzie kropki na przecinki – mam napisaną do tego mała aplikację która robi to z automatu, mogę udostępnić).

Dane z naszych treningów bez problemu możemy sobie skopiować w bezpieczne miejsce – każdy trening to osobny plik xml, pliki ładnie pogrupowane w folderach z nazwami roku, miesięcy dni - żadnych rejestrów, sql-ów to mi się podoba.

 

Jako ciekawostka na koniec Timex cycle trainer 2.0 gps ma identyczną obsługę (to samo menu, te same przyciski, złącze usb w tym samym miejscu i własne oprogramowanie na pc-ta - może uda się zmusić oprogramowanie z Timex-a do obsługi Mio Cyclo. ;-)

 

 

pozdrawiam

Jarek


 • kredziu lubi to

#22 kredziu

kredziu
 • Użytkownik
 • 42 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 09:31

Ja z kolei po chwili radości przeżywam rozczarowanie związane z kompletną klapą związaną z importem tras do Mioshare. Po zaimportowaniu danych pojawiają się tam jakieś fikcyjne przejazdy, na dodatek opatrzone datą z poprzedniego dnia. Co gorsza nie można tego edytować ani usunąć z historii bo przy następnym zalogowaniu te zapisy pojawiają się ponownie. Jednym słowem porażka. Może jeszcze spróbuję opcji z aktualizacją softu. W innym przypadku stosunek cena/moc znacznie się redukuje ze względu na praktyczną bezuzytecznosc GPS.
Nie znalazłem w opcjach możliwości wygrania do urządzenia trasy. Wygląda na to, że istnieje możliwość nawigowania po sladzie z historii (trasy zapisanej w pamięci) ale z powodu moich problemów z ujarzmieniem GPS i przedświątecznym harmidrem trudno mi to potwierdzić na pewno.
Przy okazji pozdrawiam Świąteczne :)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka#23 yarex

yarex
 • Użytkownik
 • 112 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 10:17

Sprawdź co masz zapisane w historii licznika, jak trasy nie usuniesz z licznika to mioshare będzie przy każdej synchronizacji importował ją ponownie. Druga sprawa to autolap (to mam akurat wyłączone)  i autopause (z progiem 2km/h)  - przy braku czujników kadencji/prędkości i bazowaniu wyłącznie w oparciu o GPS licznik potrafi wznowić trasę. Wypinam licznik z roweru, odchodzę 10m, licznik traci komunikację z czujnikami przy rowerze i po pewnym czasie włącza się autostart, bo bazując na gps-ie licznik wykrywa ruch nawet gdy stoimy w miejscu (stąd pomocne ustawienie progu 2km/h wtedy nic takiego się nie dzieje).

 

również wszystkiego najlepszego na te Święta.


 • kredziu lubi to

#24 kredziu

kredziu
 • Użytkownik
 • 42 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 00:17

@yarex czy mógłbyś krok po kroku opisać procedurę uaktualniania softu? Dzięki twoim wskazówkom, powoli dochodzę do porozumienia z moim Mio ale tego pomimo różnych prób nie mogę przeskoczyć. Przy okazji podrzuć aplikację o której wspominałeś przy okazji Magellana :)#25 yarex

yarex
 • Użytkownik
 • 112 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 14:50

Hey.

 

Co do update firmware:

a) ze strony http://service.mio.c.../MainFrame.aspx sciagasz pliczek z firmware,

B) rozpakowujesz zip-a,

c) w środku znajdziesz program do update i pdf-a z instrukcja, ale mogę zacytować:

- odłącz licznik od PC-ta,

- zamknij wszystkie przeglądarki,

- w liczniku wejdź w ustawienia/uaktualnienie sys. i wybierz TAK,

- podłącz licznik do PC kablem USB,

- uruchom program do aktualizacji: F-IGB-2O-131009W\F-IGB-2O-131009W.exe i wciśnij w nim UPGRADE

- jak się skończy aktualizacja, odłącz kabelek i uruchom ponownie licznik,

 

Co do programu do naprawiania, to http://www.citysat.c.../ConvertWin.exe

- zamykasz Magellana

- odpalasz pobrany program - program się nie instaluje, powinien działać natychmiast, wyskoczy okienko w którym wybiera się dysk/katalog,

- wskazujesz katalog z danymi w Magellanie, u mnie jest to na przykład: c:\Program Files (x86)\Mitac Technology\Magellan Desktop PC Tool\Data\ - tę czynność należy wykonać ostrożnie, bo program szuka rekurencyjnie plików z rozszerzeniem XML i mógłby namieszać w systemie gdyby podać mu np: c:\Windows :-) (stosowne zabezpieczenia pojawią się później),

- program przeskanuje w/w katalog szukając xml-ów z danymi i poprawi ich zawartość (zamieni w nich kropki na przecinki), stosowne komunikaty pojawią się w okienku programu,

 

Pozdrawiam

Jarek

 


 • kredziu lubi to

#26 kredziu

kredziu
 • Użytkownik
 • 42 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 15:40

Witam,

Udało się! Straszny ze mnie gamoń i w dodatku odporny na wiedzę, technologię, ale po tym jak mnie poprowadziłeś "za rączkę", jak dziecko we mgle to chyba ja się w końcu zacznę dogadywać z tym urządzeniem. ;-)

 

Dzięki wielkie,

:D
 #27 Pirx

Pirx
 • Użytkownik
 • 269 postów
 • SkądKlucze

Napisano 25 grudzień 2013 - 19:30

Yarex - czy przy okazji aktualizacji softu nie stracę polskiego menu? I druga sprawa - w mojej wersji oprogramowania 1.1  nie ma możliwości ustawienia obwodu koła w mm, a tylko można wybrać np. 26 cali. Czy po zmianie softu jest tak samo?#28 kredziu

kredziu
 • Użytkownik
 • 42 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 19:56

Menu english. Ustawienia koła pozostają bez zmian.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka#29 yarex

yarex
 • Użytkownik
 • 112 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 20:19

Yarex - czy przy okazji aktualizacji softu nie stracę polskiego menu? I druga sprawa - w mojej wersji oprogramowania 1.1  nie ma możliwości ustawienia obwodu koła w mm, a tylko można wybrać np. 26 cali. Czy po zmianie softu jest tak samo?

 

Są milimetry - to mnie najbardziej ucieszyło, bo kupiłem dodatkową kadencję i prędkość w decathlonie za 79,00zł, którą zamontowałem na rowerku magnetycznym i wszystko śmiga aż Mio.

Polskiego menu nie ma, trzeba poczekać, albo naciskać Mio.

 

pozdrawiam

Jarek#30 Pirx

Pirx
 • Użytkownik
 • 269 postów
 • SkądKlucze

Napisano 26 grudzień 2013 - 08:31

Dzięki za info! W takim razie nie robię aktualizacji, bo u mnie wszystko jak dotąd działa prawidłowo. Te milimetry nie są aż takie ważne, bo po zmianie opon z 2,1 cala (obwód 2065 mm) na 1,5 cala (obwód 2010 mm) różnica w pomiarze trasy to ok. 2,7% Niecałe 3 km na stówie - szczegół :)

 

Rzeczywiście, te czujniki z Decathlonu jak sklonowane :) Brakuje jedynie magnesów, no i trzeba jeszcze skołować drugą podstawkę pod sam licznik.#31 yarex

yarex
 • Użytkownik
 • 112 postów

Napisano 26 grudzień 2013 - 09:25

 

Rzeczywiście, te czujniki z Decathlonu jak sklonowane :) Brakuje jedynie magnesów, no i trzeba jeszcze skołować drugą podstawkę pod sam licznik.

 

Mój zestaw Decathlonowy miał dwa magnesy - jeden neodymny, którego nie trzeba mocować wystarczy przyłożyć do metalowej osi pedała i powinno się trzymać, ciężko go było mi ściągnąć bez kombinerek :-) Na plus czujnika z Decathlonu jest jeszcze przycisk, który pozwala ocenić stan baterii.#32 jar77jar

jar77jar
 • Użytkownik
 • 49 postów
 • SkądŁódź

Napisano 05 styczeń 2014 - 14:02

Witam, mam pytanie do posiadaczy Mio Cyclo 105, urządzenie pokazuję przewyższenie pokonywane podczas jazdy. Chodzi mi nie o informację którą uzyskamy po zgraniu trasy do kompa tylko wyświetlane na ekranie urządzenie w trakcie jazdy. Prawie jestem zdecydowany na zakup i chciałbym dopytać o szczegóły. Może Ktoś podrzuci też jakiś namiar gdzie najtaniej kupić mocowanie na drugi rower? Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie informację i sugestie.#33 yarex

yarex
 • Użytkownik
 • 112 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 19:25

Witam, mam pytanie do posiadaczy Mio Cyclo 105, urządzenie pokazuję przewyższenie pokonywane podczas jazdy. Chodzi mi nie o informację którą uzyskamy po zgraniu trasy do kompa tylko wyświetlane na ekranie urządzenie w trakcie jazdy. 

Hey

 

Są 4 ekrany do skonfigurowania - włączenia/wyłączenia i ustawienia ilość wyświetlanych informacji jednocześnie (max 6 pozycji na ekran), a w każdej pozycji można wybrać jedną z następujących wartości:

ALTI MAX, ALTI MIN, ALTLITUDE, Asc SPEED, CAD AVG, CAD INZN, CADENCE, CAL RATE, CALORIES, CUMULATE+, CUMULATE-, DISTANCE, HR, HR %, HR AVG, HR INZN, HR MAX, LAP DIST, LAP PACE, LAP SPEED, LAP TIME, LAPS, PACE, PACE AVG, PACE BEST, PACE INZN, POWER, POWER AVG, POWER MAX, PWR ZONE, PRESSURE, SLOPE, SPD INZN, SPEED, SPEED AVG, SPEED MAX, TEMP, TIME, TRACK DTG, NP, IF, TSS. (wartości dla wybranego języka angielskiego)
 
Cumulate+ i Cumulate- o to chodzi pewnie Tobie - więc jest, niestety nie ma nigdzie opisu tych wszystkich parametrów, można się jedynie domyślić po nazwie co reprezentują. :-) Co do dwóch rowerów, to na chwilę obecną w liczniku jest tylko jeden profil rowerowy, więc przy zmianie roweru, należało było zmieniać obwód koła w ustawieniach licznika jeśli rowery mają różne koła, ale to jest chwila moment więc w zasadzie nie przeszkadza.
 
Pozdrawiam


#34 jar77jar

jar77jar
 • Użytkownik
 • 49 postów
 • SkądŁódź

Napisano 05 styczeń 2014 - 19:42

Dzięki za szybka odpowiedź, właśnie o to mi chodziło.#35 MaRcIn30

MaRcIn30
 • Użytkownik
 • 379 postów
 • SkądPomorskie

Napisano 06 styczeń 2014 - 13:13

Jak ustawić godzinę w MIO 105, czy muszę resetowąć do ustawień początkowych i krok po kroku wklepywać ustawienia, czy jest możliwość ustawienia samej godziny ręcznie?

 #36 mikroos

mikroos
 • Użytkownik
 • 6646 postów
 • SkądSzczecin

Napisano 06 styczeń 2014 - 13:24

Z tego co pamiętam, godzna ustawia się sama wg GPS.


rowerplus-logo-2.png
 
Nowa grupa SHIMANO 105 R7000 od teraz w ROWERPLUS.PL!


#37 MaRcIn30

MaRcIn30
 • Użytkownik
 • 379 postów
 • SkądPomorskie

Napisano 06 styczeń 2014 - 13:47

Dzięki za pomoc#38 fanatyk1982

fanatyk1982
 • Użytkownik
 • 8 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 16:58

jak szybko wam łapie sygnał Mio Cyco 105 na dworze ???#39 MaRcIn30

MaRcIn30
 • Użytkownik
 • 379 postów
 • SkądPomorskie

Napisano 07 styczeń 2014 - 18:16

około 10 s max.#40 jar77jar

jar77jar
 • Użytkownik
 • 49 postów
 • SkądŁódź

Napisano 09 styczeń 2014 - 11:54

Jak by Ktoś znalazł źródło gdzie w rozsądnych pieniądzach można zakupić mocowanie na kierownice, a najlepiej tzw. front mount czyli wystawiające licznik przed kierę to dajcie znać bo ceny takiego ustrojstwa z przesyłką z ebaya są olbrzymie. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź