Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mio Cyclo


1162 odpowiedzi w tym temacie

#61 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 01:07

Super, chciałem tylko małą erratę - Endo nie potrzebuje na siłę śladu GPS - zapisane treningi na trenażerze bez śladu GPS bez problemu importuje do siebie. Ja to robię bezpośrednio poprzez przeglądarkę internetową ze swojego Garmina. 

To raczej nie wina Endo, a Mio. 

 

pozdr i fajnie, że napisałeś takie ułatwienie. Kupiłem na święta jako prezenty dwa takie mio. Na teścia na Win to jeszcze jakoś działa, ale u szwagra informatyka na Linuxie - tragedia. 

 

To ja poproszę jakiś przykładowy export treningu z Garmina, bez śladu gps, który się bez problemu eksportuje do Endomondo z prędkością i odległością, pewnie czegoś brakuje w tym gpx-ie z Mio co jestem w stanie dorobić, by nie trzeba było dodawać fake śladu GPS. Tak przy okazji, to czy eksport z garmina jest do gpx-a czy tact-x?



#62 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 01:08

Jak ktoś zdobędzie opis protokołu komunikacji z Mio Cyclo to mogę napisać jakiś importer/exporter bezpośrednio z Mio bez udziału Magellana (konsolowego klienta pod linuxa też).



#63 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 24 styczeń 2014 - 13:54

To ja poproszę jakiś przykładowy export treningu z Garmina, bez śladu gps, który się bez problemu eksportuje do Endomondo z prędkością i odległością, pewnie czegoś brakuje w tym gpx-ie z Mio co jestem w stanie dorobić, by nie trzeba było dodawać fake śladu GPS. Tak przy okazji, to czy eksport z garmina jest do gpx-a czy tact-x?

ok, tutaj masz moją dzisiejszą godzinną jazdę na trenażerze. Wgrywana bezpośrednio przez przeglądarkę internetową wprost do serwisu Endomondo. W garminie gps wyłączony, pomiar był z koła i korby. Jeśli chcesz oryginalny plik z Garmina, to napisz maila na priva, podeślę ci plik *.fit. 

 

Z garmina wgrywa się bezpośrednio - więc pewnie leci plik, który jest zapisany w urządzeniu - czyli garminowe rozszerzenie: "*.fit".

 

 

http://www.endomondo...9709198/5849023

 

a tutaj ta sama jazda zaimportowana w ten sam sposób (bez sygnału GPS, bezpośrednio z pozycji przeglądarki) do Stravy:

 

http://www.strava.co...ities/108581139

 

serdecznie pozdrawiam

adam



#64 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 16:11

Napisałem nową wersję programu (1.2), jest w niej eksport do TCX-a i GPX-a, możemy też zdecydować czy dodajemy/modyfikujemy ślad GPS czy też nie.

Jeżeli jeździmy w domu i nie chcemy nanosić śladu GPS to eksportujemy trening bez modyfikacji do formatu TCX i w Endomondo mamy ładny wykres prędkości/odległości, przy eksporcie do formatu GPX-a bez śladu GPS nie udało mi się uzyskać prędkości/odległości na wykresach czy podsumowaniu treningu.

 

Dodałem też możliwość znormalizowania interwałów do pełnych sekund, czyli ustawienia czasu co ile sekund będą zapisywane pomiary przy eksporcie - Mio Cyclo105 ma problem z zapisem śladu z interwałem równym do tego ustawionego u urządzeniu - u mnie dla ustawionego interwału na 1 sekundę, zapisane interwały potrafią wynosić 1.1s, 0.5s, 1.0s, itp...

Przy eksporcie do TCX nie powinno stanowić to problemu, bo w TCX zapisuje się czas z dokładnością do dziesiętnych części sekund, więc w zasadzie normalizacja nie powinna być potrzebna.

Przy eksporcie do formatu GPX kolejne ślady zapisywane są z dokładnością co do sekundy, aplikacja Magellan "sprytnie" eksportuje do GPX-a dwa kolejne pomiary z tym samym czasem jeżeli interwał jest mniejszy od jedności, co może powodować problemy przy imporcie takiego eksportu.

 

Spotkałem eksporty z dziesiętnymi częściami sekund również i dla formatu GPX, takie też rozwiązanie zastosowałem w programie w przypadku gdy nie użyjemy normalizacji przy eksporcie treningu a kolejne ślady nie są oddalone od siebie o równe części sekund.

 

Dodatkowo specjalnie dla kolegi Wojtka, jeśli nie mamy przy rowerku czujnika kadencji/prędkości to przy importowaniu "trasy" do programu możemy podać przejechany dystans, na jego podstawie obliczona zostanie średnia prędkość która pojawi się później na wykresie w Endomondo.

 

 

pozdrawiam i czekam na uwagi.

 

Program do pobrania z: http://www.citysat.c...PSforWIN1_2.exe

 


  • parmenides lubi to

#65 atomek

atomek
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 08:11

Urządzenie w linuksie montuje się jako

 

ID 0483:5740 SGS Thomson Microelectronics

 

i co ciekawe google coś o tym wie...

 

https://www.google.c...=utf-8&oe=utf-8

 

...może coś się uda ;>

 

----

edit: udało się,

 

http://code.google.c...s-watch-reader/

 

pod linuksem, po doinstalowaniu kliku bibliotek *dev udało się pobrać GPX'a.

Unsupported device type for Kalenji: Mio Cyclo 105
Size is not a multiple of 44 plus 24 in getSessionsDetails (step 2): 0*44 != 64-24!
Size is not a multiple of 20 plus 24 in getSessionsDetails (step 3) !
[...]
Size is not a multiple of 20 plus 24 in getSessionsDetails (step 3) !
Retrieved session from 2014-01-29T17:35:13Z
  Applying filter UnreliablePoints
  Applying filter EmptyLaps
Creating /tmp/kalenji_import/20140129_173513.gpx
Creating /tmp/kalenji_import/20140129_173513.html

Trening był zapisany bez danych GPS, powinien natomiast być HR - ale go brakuje. Poprawna data rozpoczęcia, Mio 105 rozpoznane, choć podobno nieobsługiwane (jeszcze ;)).

Podczas "ściągania" wyświetla błędy jak wyżej, więc pewnie coś musimy poprawić. Na szczęście kod jest otwarty.

 

Podobno nie mam uprawnień, więc wklejam GPX'a tu:

<?xml version="1.0"?>
<gpx version="1.1"
     creator="Kalenji 300 Reader"
     xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1"
     xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
     xmlns:gpxdata="http://www.cluetrust.com/XML/GPXDATA/1/0"
     xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1
                          http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
  <metadata>
    <name>No name</name>
    <time>2014-01-29T17:35:13Z</time>
  </metadata>
  <trk>
    <trkseg>
    </trkseg>
  </trk>
  <extensions>
  </extensions>
</gpx>

...ciekawe, czy jakbym włączył GPS to pobrałby poprawnie trkseg... niestety nie mam teraz jak sprawdzić ;)



#66 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 23:27

Hey

 

Oooo widzę, że weekend zapowiada się ciekawie - będzie co rozgryzać. Dzięki za trop (w sensie linków do projektów).

 

Pozdrawiam

 

 

 

 



#67 atomek

atomek
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 07:55

Hey

 

Oooo widzę, że weekend zapowiada się ciekawie - będzie co rozgryzać. Dzięki za trop (w sensie linków do projektów).

 

Pozdrawiam

 

Wygląda na to że wszystko jest w tablicy o wskaźniku responseData (*/device/Kalenji.c).

Aplikacja działa podobno dla dwóch liczników Kalenji. Nasz ma nieco inny układ danych w tamtym miejscu, i albo metodą prób i błędów trzeba wykryć długość pojedynczego rekordu i miejsce zapisu poszczególnych elementów w rekordzie, albo odpalić jakiegoś SoftIce'a przed Magellanem i popatrzeć co tam się dzieje. Ogólnie żmudna robota, ale na pewno się uda ;)

 

Niestety... z c++ ostatnio miałem do czynienia jakieś 10 lat temu, więc nie wróże sobie spektakularnego sukcesu. Za to widzę, że Tobie może się prędzej udać. Powodzenia ;) ;)

 

--

p.s. po wyłączeniu filtrów UnreliablePoints i EmptyLaps wrzuca jakieś śmieci do GPX'a, więc jest dobrze :D



#68 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 01 luty 2014 - 18:29

Jest dobrze, piszę od zera własny reader pod linux-a na bazie wiedzy zawartej w źródłach kalenji, pobieranie listy treningów poszło bez problemowo, udało się też ustalić wielkość danych dla track pointów - pozostaje rozkimić co jest na której pozycji, może w przyszłym tygodniu będzie już działający reader pod linuxa z zapisem do tcx-a. :-)

 



#69 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 01 luty 2014 - 20:24

Moje Mio bez sygnału z satelity zapisuje datę treningu jako 15.02.2009, czas 1:00. Ktoś wie, jak i czym przekonwertować plik  z treningiem, żeby data i godzina były właściwe? Co prawda po wklejeniu do Endomondo można zmienić ręcznie datę i godzinę, wtedy trening pokazuje się we właściwym miejscu w kalendarzu, ale wewnątrz pliku wszystkie daty i kolejne godziny odliczane są od tych powyżej. Najciekawsze, że MioShare uważa, że taki plik jest uszkodzony, natomiast Magellan Desktop PC Tool zapisuje go bez problemów.

 

A może da się jakoś zmusić bydlaka, żeby pilnował daty i godziny?



#70 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 01 luty 2014 - 20:57

Moje Mio bez sygnału z satelity zapisuje datę treningu jako 15.02.2009, czas 1:00. Ktoś wie, jak i czym przekonwertować plik  z treningiem, żeby data i godzina były właściwe? Co prawda po wklejeniu do Endomondo można zmienić ręcznie datę i godzinę, wtedy trening pokazuje się we właściwym miejscu w kalendarzu, ale wewnątrz pliku wszystkie daty i kolejne godziny odliczane są od tych powyżej. Najciekawsze, że MioShare uważa, że taki plik jest uszkodzony, natomiast Magellan Desktop PC Tool zapisuje go bez problemów.

 

A może da się jakoś zmusić bydlaka, żeby pilnował daty i godziny?

 

Złap fix-a z satelity to ustawi się czas i godzina. Później powinno być już ok, u mnie czas i godzina zawsze jest ok, nawet gdy wyłączę mio cyclo i włączę je ponownie.



#71 atomek

atomek
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 01 luty 2014 - 21:36

Jest dobrze, piszę od zera własny reader pod linux-a na bazie wiedzy zawartej w źródłach kalenji, pobieranie listy treningów poszło bez problemowo, udało się też ustalić wielkość danych dla track pointów - pozostaje rozkimić co jest na której pozycji, może w przyszłym tygodniu będzie już działający reader pod linuxa z zapisem do tcx-a. :-)

 

Ok... to tak na szybko, przy podmiankach:

 

Dla step2:

sizeRecord = 24

sizeLap = 40;

 

Dla step3:

sizeRecord = 56;
sizePoint = 32;

 

pozycja gps: jak w Kalenji

tętno bpm: line[16]

przyrost czasu (cumulated_tenth): line[20]

 

Poprawnie drukuje GPX'a... z wycieczki do sklepu. Endomondo poprawnie go interpretuje.

 

Niestety nie mam przy sobie czujnika prędkości/kadencji żeby nagrać jakiś trening celem zdebugowania ;P

 

Miłego kodzenia ;)



#72 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 02 luty 2014 - 01:10

Ok... to tak na szybko, przy podmiankach:

 

Dla step2:

sizeRecord = 24

sizeLap = 40;

 

Dla step3:

sizeRecord = 56;
sizePoint = 32;

 

pozycja gps: jak w Kalenji

tętno bpm: line[16]

przyrost czasu (cumulated_tenth): line[20]

 

Poprawnie drukuje GPX'a... z wycieczki do sklepu. Endomondo poprawnie go interpretuje.

 

Niestety nie mam przy sobie czujnika prędkości/kadencji żeby nagrać jakiś trening celem zdebugowania ;P

 

Miłego kodzenia ;)

Dzięki, w sumie to export do tcx-a bez informacji zawartych w nagłówkach można by było już zrobić,   (nagłówków jeszcze nie analizowałem). :-)

 

tak to wygląda u mnie:

 

double lat = (line[0] + (line[1] << 8) + (line[2] << 16) + (line[3] << 24)) / 1000000.0;
double lon = (line[4] + (line[5] << 8) + (line[6] << 16) + (line[7] << 24)) / 1000000.0;
int16_t alt = line[8] + (line[9] << 8);
uint16_t bpm = line[16];
uint16_t cad = line[24];
double speed = ((double)(line[12] + (line[13] << 8)) / 100.0);
uint32_t timeint = line[20];
 
pozdrawiam


#73 atomek

atomek
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 02 luty 2014 - 12:34

 

Dzięki, w sumie to export do tcx-a bez informacji zawartych w nagłówkach można by było już zrobić,   (nagłówków jeszcze nie analizowałem). :-)

 

tak to wygląda u mnie:

[...]

 

Dzięki,

 

to zdaje się że już wszystko mamy ;)
 



#74 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 02 luty 2014 - 15:35

Dzięki,

 

to zdaje się że już wszystko mamy ;)
 

 

Trochę poprawiłem kod - zmienne są już odpowiedniej długości, większość pól została rozgryziona, nawet te z lapów. Proszę zweryfikować czy wsio gra przy pobieraniu danych i ich odczycie w programie. Jeśli pobieraliśmy wcześniej kod programu to proszę pobrać go jeszcze raz i dać znać jak idzie testowy import danych z licznika i czy są jakieś odchyły od normy. 

Link do programu poniżej:

http://www.citysat.c...clo_105_linux.c

 

#kompilacja

gcc -o cyclo cyclo_105_linux.c -lusb-1.0 -I/usr/include/libusb-1.0

 

#gdyby nie było biblioteki usb-1.0, lub była w innej wersji to:

pkg-config --libs libusb-1.0

 

 

Ja zabieram się za właściwy kod - import z MioCyclo105 i export do GPX-a, TCX-a pod linuxa.

Później przyjdzie czas na bezpośredni import z MioCyclo105 pod Windows

 

pozdrawiam

Jarek



#75 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 03 luty 2014 - 21:53

Witam

 

Program dla linux-az eksportem do TCX-a i XML-a (takiego samego w jakim zapisuje magellan) gotowy. Program do pobrania tutaj: http://www.citysat.c..._105_exporter.c proszę o testy, wynik exportu w folderze data w katalogu bieżącym.

 

Kompilacja programu:

gcc -o cyclo_105_exporter cyclo_105_exporter.c -lusb-1.0 -I/usr/include/libusb-1.0

 

Miłej zabawy i modyfikacji.

 

 

pozdrawiam Jarek

 



#76 atomek

atomek
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 03 luty 2014 - 22:12

Witam

[...]

Miłej zabawy i modyfikacji.

pozdrawiam Jarek

 

Bardzo dobre. Dziękujemy.

W wolnej chwili potestujemy, jakby co to cośtam-cośtam się pomyśli. Póki co wycieczkę po piwo zgrał bardzo poprawnie :)

 

P.S. Ciągle mam pierwszą wersję softu - oczywiście tętno się zawiesza. Póki nie jadę w trasę nie robię aktualizacji... może na dniach będzie ta pl_PL ;)

 

pozdrawiam z Wrocławia,

Krzysiek



#77 kamil9998

kamil9998
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądŁask

Napisano 03 luty 2014 - 22:57

Witam mam pytanie czy licznik wykryję mi opaskę od pulsometru sigma bc8? I czy czysty licznik w cenie 330zł to dobra cena? Biorąc pod uwagę, że kupię kadencję z decathlonu(jest ona z miernikiem prędkości razem?) to i tak wychodzi dużo taniej niż czysty garmin 500. Czy polecacie zbierać do garmina?



#78 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 03 luty 2014 - 23:36

Wykryje wszystko co pracuje w technologi ANT+, ja swój zestaw kupiłem za 399zł (Cyclo 105HC z pulsem, prędkością/kadencją w zestawie) i to była rewelacyjna cena. Mam też dodatkowo kadencje i prędkość z decathlonu działa tak samo "dobrze" jak ta od Mio.

 

Co do Mio Cyclo 105HC w pierwszej wersji firmware zawiesza się puls, w drugiej wersji firmware puls już działa normalnie, brak jest natomiast naszego języka (dla mnie to akurat żaden problem). Zauważyłem też, iż co kilkanaście minut (7-10) licznik potrafi zgubić na jeden/dwa pomiary kadencję/prędkość - mamy wówczas w pomiarach 0 kadencje i prędkość, oraz ostry pik w dół na wykresie (programowo łatwe do wyeliminowania). Dla mnie osobiście kiepsko też działa strona mioshare, ale bez niej da się obsługiwać licznik. :-) Przydała by się w liczniku funkcja całkowitych kilometrów znana ze zwykłych liczników oraz dodatkowy profil rowerowy, bo muszę ręcznie zmieniać obwód koła gdy kręcę na rowerku magnetycznym.

 

Za Garminem przemawia szerokie forum użytkowników i pewnie lepsze wsparcie producenta (aktualizacje) - niestety nawet cena gołego Garmina odstrasza. :-) 

 

Jarek

ps: przyjmę wyeksportowany plik w formacie TCX z LAP-ami w środku.     



#79 kamil9998

kamil9998
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądŁask

Napisano 03 luty 2014 - 23:47

yarex dzięki za opinie cena rzeczywiście rewelacyjna. A wiadomo coś o tym jak działa serwis MIO ?



#80 jar77jar

jar77jar
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 luty 2014 - 19:29

Witam, jestem posiadaczem Mio 105 i od jakiegoś czasu poszukuję uchwytu do licznika na drugi rower. Najlepiej tzw front mount. Oczywiście w oryginale drogi jak tylko. Znalazłem jednak na ebay'u takie cudo:

 

http://www.ebay.com....=item27d99b5825

 

wiem że dedykowane do garmina ale w opisie stoi " Also works with the Magellan Cyclo100 and Bryton models " a przecież Magellan 100 to nic innego jak bliźniak Mio Cyclo. Okazało się również że istnieją tańsze wersje takiego uchwytu już bez adnotacji o pasowaniu z Magellanem ale z wyglądu identyczne.

 

http://www.ebay.com/...=item1c3c0a0c0c

 

 

Popatrzcie i dajcie nać co sądzicie. Ja chyba zaryzykuje i zamówię.

Jeżeli się powtarzam i już Ktoś te moje rewelacje widział to proszę się nie naśmiewać

pozdrawiam

 





Dodaj odpowiedź