Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mio Cyclo


1162 odpowiedzi w tym temacie

#81 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 05 luty 2014 - 15:09

Witam

 

Kolejna wersja (1.4) programu pod Windows z importem treningów bezpośrednio z Mio Cyclo105 - nie potrzeba już do tego celu uruchamiać Magellana.

 

Treningi zapisywane są w folderze data, z folderu z którego uruchomiono program.

 

Zapis importu bezpośrednio do TCX-a i pliku z rozszerzeniem XML (XML to GH-505_Dataform, ten sam format w którym przechowuje Magellan swoje dane).

 

Kilka ograniczeń w obecnej wersji programu:

- program sam nie rozpoznaje portu COM do którego podłączony jest Mio Cyclo, port COM należy wybrać z listy dostępnych w systemie portów,

- sama transmisja z portu COM realizowana jest w tym samym "wątku" w którym pracuje program, więc podczas pobierania danych może wydawać się, że program "wisi" (brak progresu i komunikatów, te wyskakują na końcu), ale sam licznik Cyclo powinien pokazywać na swoim ekraniku pobieranie danych.

 

Wszelkie uwagi oraz sugestie mile widziane.

 

http://www.citysat.c...PSforWIN1_4.exe

 

pozdrawiam

Jarek

 



#82 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 05 luty 2014 - 16:30

Program działa. Import do Stravy wygląda poprawnie (trasa jest nieco dłuższa, niż dla pliku .gpx), natomiast źle się zaimportowało do Endomondo. Tutaj pokazuje czas 18min 33s (oryginalnie 2:07:16) więc konsekwentnie średnią 145,8km/h, nie widać wykresów tętna, kadencji, po prostu są puste osie.



#83 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 05 luty 2014 - 17:03

Ok, poproszę zatem o info czy import był bezpośrednio z licznika? Jeśli tak to poproszę o pliczek debug.txt, który się tworzy w momencie importu (jeśli nie ma już debug.txt lub został on nadpisany, a jest jeszcze trening w liczniku, to wystarczy usunąć wygenerowanego xml z katalogu data i pobrać ponownie trening z licznika) no i i o pliczek wynikowy z programu, który następnie został zaimportowany do Endomondo.

 

Jeśli natomiast była konwersja z XML magellanowego do txc-a lub gpx-a, to poproszę o źródłowego XLM-a z magellana i wynikowego gpx-a czy tcx-a. 

 

pliczki na jarekp malpa citysat com pl

 

pozdrawiam

jarek



#84 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2014 - 21:36

ehlo,

 

Długo szukałem, długo pytałem, odpowiedzi nie otrzymałem. ;-) Mio Cyclo i OS X.

Kupiłem dziś Mio Cyclo 105 HC, podłączyłem do iMaka (OS X 10.9.1), odpaliłem Safari, zalogowałem się na MioShare i... urządzenie wykryte bezproblemowo. 

Na razie nie mam mocy aby instalować wsjo na rower i zgrywać cokolwiek. W trakcie weekendu napiszę jak współdziała.

 


-- 

Marcin Trzaska


#85 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 08 luty 2014 - 15:44

Ok, poproszę zatem o info czy import był bezpośrednio z licznika? Jeśli tak to poproszę o pliczek debug.txt, który się tworzy w momencie importu (jeśli nie ma już debug.txt lub został on nadpisany, a jest jeszcze trening w liczniku, to wystarczy usunąć wygenerowanego xml z katalogu data i pobrać ponownie trening z licznika) no i i o pliczek wynikowy z programu, który następnie został zaimportowany do Endomondo.

 

Jeśli natomiast była konwersja z XML magellanowego do txc-a lub gpx-a, to poproszę o źródłowego XLM-a z magellana i wynikowego gpx-a czy tcx-a. 

 

pliczki na jarekp malpa citysat com pl

 

pozdrawiam

jarek

Ostatnio nie miałem za bardzo czasu, ale dziś zaimportowałem trening do Endo (ściągnięty Twoim programem do pliku *.tcx) i pokazał średnią prędkość ponad 400km/h :) Ten sam plik zaimportowany do Stravy daje poprawny zapis śladu jak i wszelkie prędkości. Wysłałem Ci pliki mailem.



#86 zorrospecialized

zorrospecialized
  • Użytkownik
  • 171 postów
  • SkądLubin

Napisano 08 luty 2014 - 15:59

straszne gówno to Mio 105 kupiłem i załuje ,oddaje do sklepu totalna porazka z komunikacja z komputerem i jeszcze trzeba smigac na kiepskim IE ,powiem tak Garmin dla ubogich.siedziec po treningu kupę minut żeby zgrac dane masakra kto to dopóscil do sprzedaży,juz wiem dlaczego takie niskie ceny poprostu nikt tego nie kupuje tylko takie naiwniaki jak ja i Ci co kupili.pzdr



#87 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 09 luty 2014 - 00:35

Ostatnio nie miałem za bardzo czasu, ale dziś zaimportowałem trening do Endo (ściągnięty Twoim programem do pliku *.tcx) i pokazał średnią prędkość ponad 400km/h :) Ten sam plik zaimportowany do Stravy daje poprawny zapis śladu jak i wszelkie prędkości. Wysłałem Ci pliki mailem.

 

Jeden poważny błąd poprawiony (czas i odległość w imporcie z Cyclo powinna być interpretowana jako liczba 32bitowa a była 16bitowa, stąd ten krótki czas treningu - czas w nagłówku TCX-a był coś 5min, Strava policzyła sobie czas sama).

 

Nowa wersja programu: http://www.citysat.c...SforWIN1_6.exe 

 

Myślę, że przy okazji licznych zmian w kodzie nie powstały nowe błędy. :-)

 

Teraz przy imporcie danych z Cyclo105 możemy dodatkowo eksportować dane do csv-a, jak również wybrać czy chcemy dokonać korekty obliczonej odległości dla poszczególnych pomiarów z treningu tak, by ich suma wyniosła dokładnie tyle samo co raportuje licznik jako przejechany dystans całkowity.

 

Przejechana odległość w poszczególnych interwałach czasowych obliczana jest na podstawie czasu trwania interwału i prędkości w tym interwale, najczęściej suma odległości dla wszystkich interwałów jest mniejsza od całkowitego dystansu zwracanego przez Mio, wynika to ze zbyt małej precyzji dla zwracanej przez licznik prędkości w interwale (tylko jedne miejsce po przecinku).

Wystarczy więc przemnożyć prędkość dla każdego z interwałów przez współczynnik błędu (całkowity dystans zwrócony przez Mio do sumy całkowitej dystansu z obliczeń) i tej prędkość użyć do obliczenia nowej odległości w interwale. Błąd nie jest duży, dla godzinnej jazdy z prędkością i kadencją współczynnik wychodzi przeważnie  ok: 1,00517102.

 

 

pozdrawiam

Jarek



#88 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 09 luty 2014 - 08:50

Działa!

Jarek, szacunek, że Ci się chce :) Szczerze mówiąc wolę ściągać dane z licznika Twoim programem, bo zapis pliku tcx do Endo daje kompletny obraz trasy.

 

Strava chyba ignoruje wskazania licznika i przyjmuje długość z GPS, albo coś sama liczy - ten sam trening z pliku tcx w Endo ma 50km, a w Stravie 48km. Trasa eksportowana z mioshare do pliku gpx ma identyczną długość zarówno w endo jak i stravie tylko, że strava widzi jeszcze resztę danych, a endo tylko profil i prędkość, ignorując resztę.

 



#89 atomek

atomek
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 09 luty 2014 - 12:01

Jeden poważny błąd poprawiony (czas i odległość w imporcie z Cyclo powinna być interpretowana jako liczba 32bitowa a była 16bitowa, stąd ten krótki czas treningu - czas w nagłówku TCX-a był coś 5min, Strava policzyła sobie czas sama).

 

Nowa wersja programu: http://www.citysat.c...SforWIN1_6.exe 

 

Myślę, że przy okazji licznych zmian w kodzie nie powstały nowe błędy. :-)

 

[...]

 

pozdrawiam

Jarek

 

Brawo Jarek :)

Teraz idę przetestować licznik... a po powrocie spróbuję znaleźć te miejsca w kodzie cyclo_105_exporter.c ;)
 



#90 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 09 luty 2014 - 12:28

Brawo Jarek :)

Teraz idę przetestować licznik... a po powrocie spróbuję znaleźć te miejsca w kodzie cyclo_105_exporter.c ;)
 

 

Wersję linux-owa poprawiłem też http://www.citysat.c...5_exporter1_1.c, aczkolwiek nie będę jej rozwijał - powstała w zasadzie tylko po to, by opanować komunikację z Mio, no chyba że będzie mi się strasznie nudzić... :-)



#91 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 luty 2014 - 17:25

ehlo,

 

Dziwna sprawa z wgrywaniem danych na mioshare. Niby dane lądują na stronie ale w szczegółach mam tylko informacje o długości trasy, średnie: pr/kad/HR. Nie ma natomiast trasy i wykresów[1]. Plik .gpx jest niekomplety lub zerowej wielkości. Nie działa synchro ze Strava.

Natomiast program pod Windows, który udostępnił @yarex elegancko pobiera dane z licznika, generuje plik .tcx, który można wrzucić na Strava.com.

To jakiś bug, czy feature? ;-)

Firmware w liczniku to 2.01.

Jakiś pomysł co robię źle?

 

[1] tak to wygląda: http://u.42.pl/2RnJ


-- 

Marcin Trzaska


#92 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 09 luty 2014 - 18:42

Prawdopodobnie coś się skopało na stronie, japo zalogowaniu się otrzymuję komunikat: 

Witryna sieci Web nie może wyświetlić strony

HTTP 500

 

Niby trening się ładuje, ale nie można wyświetlić trasy i wykresów, dostępne są jedynie podsumowania tekstowe, czyli to, co zwykle jest dookoła strony napisane na niebiesko. Po kliknięciu na szczegóły treningu można zapisać trening na dysk komputera, ale wynikowy plik ma 0 kb i jest rzeczywiście zupełnie pusty.



#93 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 luty 2014 - 18:49

ehlo,

 

Małe, czarne, w aerozolu? - Pechozol

Dzięki za info, bo myślałem, że to coś u mnie się skopało. Mam nadzieję, że szybko to naprawią.


-- 

Marcin Trzaska


#94 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 09 luty 2014 - 21:10

Bez problemu możesz trening zapisać na dysk Magellanem albo programem Jarka no i wrzucić na Endo albo Stravę.



#95 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 luty 2014 - 21:30

ehlo,

 

Tak jak napisałem wcześniej, programem Jarka zgrałem dane i wrzuciłem w odpowiednie miejsca. ;-) Tylko nie chce mi się tuptać do laptopa córki, żeby z Windows skorzystać. ;-)


-- 

Marcin Trzaska


#96 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 10 luty 2014 - 13:03

Jak by ktoś ze strava mógł sprawdzić czy działają LAP-y exportowane do TCX-ów, to jest nowa wersja (testowa) programu http://www.citysat.c..._6_WithLaps.exe, Endomondo niestety ignoruje LAP-y, albo coś jest źle w pliku z exportem.

 

 

pozdrawiam

Jarek

 



#97 Gosc_Yasta_*

Gosc_Yasta_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2014 - 18:59

Po zgraniu danych na dysk programem Jarka i exporcie zarówno do Endomondo jak i do Strava nie mam wykresów tętna ani kadencji. Na Mioshare dane te są widoczne łącznie z wykresami, ale po ich exporcie jako plik GPX do ww. serwisów już nie. Gdzie leży błąd?   

 



#98 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 luty 2014 - 19:16

ehlo,

 

Wczoraj i dziś trochę męczyłem się z Mio i efekty są takie:

- aplikacja Jarka elegancko pobrała dane z licznika do pliku .tcx, który wrzuciłem do Strava i Endomondo (w obu są dane z czujników: kadencja/tętno)

- Magellan - zadziałał bez problemu bez żadnych "czarów".

- problemem jest strona Mioshare: wczoraj zgrywały się dane, ale nie wyświetlała się mapa, plik .gpx zerowej długości. Dziś: niby zaimportowała się cała trasa lecz na stronie wyświetla się tylko pierwsze 12 z 44 km. Wyeksportowany z MS plik nie zawierał danych z czujników.

 


-- 

Marcin Trzaska


#99 Gosc_Yasta_*

Gosc_Yasta_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2014 - 19:17

Wszystko już gra, może jedynie za wyjątkiem kadencji zaniżonej w Endo o 10 obrotów ;-)  



#100 yarex

yarex
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 10 luty 2014 - 19:43

Po zgraniu danych na dysk programem Jarka i exporcie zarówno do Endomondo jak i do Strava nie mam wykresów tętna ani kadencji. Na Mioshare dane te są widoczne łącznie z wykresami, ale po ich exporcie jako plik GPX do ww. serwisów już nie. Gdzie leży błąd?   

 

Która wersja mojego programu? Co konkretnie (jaki plik) było importowane do endomondo - tcx/csv/xml? Jeśli tcx i nie ma kadencji ani tętna to poproszę na jarekp małpa citysat com pl plik debug.txt oraz cały katalog z plikami wyeksportowanymi przez program.





Dodaj odpowiedź