Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#2141 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 listopad 2014 - 03:31

I bardzo dobrze, ze zabraklo. Duzo lepszym rozwiazaniem jest pastylka magnesu neodymowego, przyczepionego na oske pedalow. Jak masz tytanowe oski, to raczej ten patent nie przejdzie.

#2142 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 22 listopad 2014 - 08:20

Mam przy rowerze jakieś zwykłe pedały SPD Shimano więc chyba o tytan ich nie podejrzewam :) Czyli musze zamotać jakiś magnes neodymowy ok :D



#2143 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 22 listopad 2014 - 09:19

Średnica 12 mm, długość, przynajmniej u mnie, 10 mm. Na allegro do wyboru, do koloru.

Trzepak 

"MAMIL"


#2144 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 listopad 2014 - 12:05

Z taką grubością, to można zbierać gwoździe z ulicy.
2mm w zupełności wystarcza.

#2145 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 08 grudzień 2014 - 17:20

Panowie, czy jest jakakolwiek możliwość by planując treningi w Garmin Connect, żeby poźńiej je wrzucić do edka (mam 510), ustawić w etapach treningu w celach dwie zmienne: np tętno i kadencję lub moc i tętno, prędkość i tętno, etc... Bo planując treningi w GC widzę w każdym etapie tylkomjeden cel. ok, ustawiam np zakres tętna i potem podczas treningu Edek wyświetla tylko info o czasie do konca danego oraz o aktualnym tętnie. Wychodząc lub wchodząc do żądanej strefy Edzio o tym informuje. Ale żeby to miało sens, to warto nie tylko trzymać sie jakiejś strefy hr, ale i jechać w zadanej kadencji. I Wtedy ten garminowy trening o tyłek rozbić i lepsza okazuje się karteczka z rozpiską ćwiczeń i czasów podczas treningu... Macie na to jakiś sposób?

#2146 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 08 grudzień 2014 - 17:31

W connect nie

Tylko w garminie oprócz zadanego treningu możesz ustawić alarm dla zadanych kadencji
Tym samym masz pilnowanie treningu i kadencji

#2147 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 08 grudzień 2014 - 18:26

Ok, dzięki. Ale bardziej skomplikowane treningi mieszają kadencję i tętno w kolejnych etapach.
Zatem pozostaje karteczka z wydrukowaną kolejnością i śledzenie ekranika.
Nie ma jak analog.

jeszcze raz dziękuję i stawiam kawę :)

 

10339308_673881482727702_756378310351753


  • sum lubi to

#2148 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 08 grudzień 2014 - 23:09

Witam po długiej przerwie.

Z góry zakładam, że podobnego problemu tutaj nikt nie miał więc nie przejrzałem wątku.

Problem jest ze wskazaniem temperatury na edku 500 (wersja red).

Minus 6 na zewnątrz. Trening jakieś dwie godziny. Temperatura strasznie wolno spada, kończy po długim czasie na mius dwa i to wszystko. Tymczasem kolega jedzie obok i jego edek 800 na dzień dobry pokazuje prawidłową temperaturę.

Jakieś pomysły ?



#2149 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 grudzień 2014 - 23:40

Czy licznik nie jest przypadkiem zamocowany obok mocnej lampki?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2150 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:07

Te mierniki temp w garminach są o kant du..y
Mi edge 800 zawyźał o ok 2 st przy niskich temp
Pow 15 st było już ok
Kolegi edge 500 w tym samym czasie pokazywał ok

Teraz 1000 jakby lepiej mierzy temp

#2151 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:40

Nie ma lampki na kierownicy. Jest tylko Garnek i żadnego innego urządzenia. Dodam, że podczas biegania są te same cyrki.

 

p.s. zrobiłem taki eksperyment. Włączyłem go. Temperatura dość szybko doszła do pokojowej (zgadzała się z domową stacją meteo). Następnie Garnek wylądował na zewnątrz na parapecie. Temperatura skakała, dalej zaczęła spadać ale tylko jakieś dwa stopnie w ciągu kilku minut. Po 5 minutach pobytu w lodówce temperatura spadła z 22 do 20. Może to wina softu ???



#2152 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 09 grudzień 2014 - 12:09

raczej czujnika - jak masz gwarancję reklamuj - ja temat odpuściłem bo za małe różnice były

poza tym wiedziałem ze go zmienię ;)



#2153 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 grudzień 2014 - 20:54

wiki może w lodówce masz za gorąco :)
Zauważyliście, że trasy robione w GC znowu pokazują wykres wysokości?
U mnie padła druga opaska Garmina. Juz mi się nie chce myśleć o trzeciej.
Próbował ktoś innej, działającej przez dłuższy czas?
DCrainmaker pisał o możliwości pożenienia opaski polara z transmiterem garmina. Jakieś doswiadczenia w tym temacie?

#2154 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 10 grudzień 2014 - 08:45

chris - masz opaski premium ? bo one padają - zwykłe chyba nie

 

miałem zwykłą [ok 2 lata] - teraz używa jej nadal mój kolega

potem coś mnie podkusiło i kupiłem premium ona padła po ok roku

wróciłem do zwykłej nowej bo tamtą sprzedałem - mam też już ze 2 lata

 

do premium już mnie nie ciągnie :)



#2155 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 10 grudzień 2014 - 08:51

Moja, czy to zwykła czy premium działały ok. roku (80 - 100 "zakładań"  ;-) ).

Myślałem, że "Premium" będą lepsze ale ....... się przeliczyłem  :roll:  ;-)

 

Pozdrawiam  :!:


ZORBA pozdrawia !!


#2156 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 grudzień 2014 - 12:30

Mam opaskę adidasa od września 2010, nadajnik działa do dnia dzisiejszego (bateria zmieniana raz!), sama opaska tekstylna uległa częściowemu zniszczeniu w pralce (żona chyba nią nie trafiła do bębna), ale przez jakiś czas jeszcze używałem, później kupiłem za parę (konkretnie niecałe $13( i działa dalej bez zarzutów.

 

Polarowskiej opaski tekstylnej nie polecam, bo same klipsy nie trzymają poprawnie (chyba nieco inne średnice), no chyba, że druty w środku się przygnie. Ale po co kombinować, jak sam pasek można za parę dolców kupić... Namiary na dx: Elastic Heart Rate Monitor Strap - Black - sama opaska, no chyba, że ktoś potrzebuje razem z nadajnikiem: ANT+ Wireless Heart Rate Monitor Strap for Smart Phones / Computer - Black $29.22 - ale z tego co widzę, podobny teraz sprzedają w Decathlonie za 99 złociszy: Kodowany pasek cyfrowy ANT+ Geonaute (ale z tego co widzę, zapina się sam pasek na nadajniku - czyli tak jak w pierwszej wersji premium garmina, czy też powercala - a tamte paski potrafiły fiksować).

 

Co do temperatury - moje e500 i e810 działają praktycznie tak samo: do pełnej stabilizacji wskazywanej temperatury potrzebują od 20 do 30 minut (w zależności od temperatury zewnętrznej 10 - 0*C). Czujnik temperatury mierzy temperaturę, ale praktycznie temperaturę obudowy edge :-P .

 

Jeśli są takie cyrki z wskazaniem temperatury to proponowałbym zrobienie resetu całkowitego urządzenia. Przedtem jednak warto skopiować sobie pliki ustawień (i może aktywności). Po zresetowaniu (i sprawdzeniu, czy to pomogło, no i trzeba pamiętać o pierwszej, dłuższej akwizycji efemeryd satelitów) będzie można wgrać z powrotem pliki ustawień.

Jak nie pomoże to będzie to wskazywać na prawdopodobne uszkodzenie czujnika temperatury.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2157 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 18:43

Wiem, że trasy do Garmina można planować na komputerze na takich stronach jak gpsies.com czy strava. Czy znacie jakieś aplikacje na Androida, które by to potrafiły? Mam na myśli planowanie trasy, a następnie eksport jej do pliku gpx/tcx.

 

Mam też pytanie co do funkcjonalności nawigacyjnej Edge 800/810 (planowanie trasy z poziomu urządzenia). Przykładowo między miejscowościami Malbork i Nowy Dwór Gdański są dwie drogi (można podejrzeć na mapach google ;) ): krajowa (24 km) i lokalna o dobrej nawierzchni (27 km). Czy próbując wyznaczyć trasę między tymi dwoma miastami (w trybie rower oczywiście), Edge od razu wskaże tą krótszą, będzie unikał krajowej, czy da jakiś wybór przed rozpoczęciem nawigacji?

 

Update: właśnie udało mi się znaleźć aplikację, a raczej funkcję. OsmAnd to potrafi, już wcześniej używałem tego programu do nawigowania na smartfonie i polecam, zwłaszcza za granicą do użytku offline, po wyznaczeniu trasy można ją wyeksportować do GPX. Tym sposobem w połączeniu z kabelkiem host usb smartfon-Garmin można łatwo obejść problem braku punktów pośrednich w nawigacji na wycieczkach z dala od komputera ;)



#2158 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 10 grudzień 2014 - 20:27

Wiem, że trasy do Garmina można planować na komputerze na takich stronach jak gpsies.com czy strava. Czy znacie jakieś aplikacje na Androida, które by to potrafiły? Mam na myśli planowanie trasy, a następnie eksport jej do pliku gpx/tcx.

 

 

 

Poczytaj o Locus pro + Brouter .  Możesz planować na  komórce/tablecie OFFLINE  bez konieczności łączenia się z internetem wystarczy raz  ściągnąć  dane routingowe .( Europa to kilka gb) Tutaj opisane

http://brouter.de/brouter/offline.html

Inna filozofia niż w Garminie- tutaj nasza planowana trasa nie zależy od mapy ale od tych danych routingowych. Możemy sobie skonstruować trasę nawet bez mapy.

 

Kreślisz trasę na swoich mapkach ( np. turystycznych Compassu, Cykloatlasie) a nie na mało czytelnych Google czy OSM choć na tych też oczywiśćie można..

Najważniejsze ( czego nie ma w Garminie) , że możesz łączyć łączyć trasę np. dla samochodu z ,,iściem na krechę'' albo rowerową , potem całość zapisać jako jedną trasę. To jest b.istotne bo czasem danych routingowych brak .

Otrzymujemy profil i najważniejsze dotyczące trasy tj. dystans, przewyższenia...

 

Zasada tworzenia trasy podobna do tego http://bikeroutetoaster.com/BRTWebUI

 

Używam od 1,5  roku i do Garmina w sensie tworzenia trasy na pewno nie wrócę.

 

Jakby coś mogę pomóc w tym temacie( mapki, Locus/Brouter)

 

 

Brouter działa też w Orux i Osmand.



#2159 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 grudzień 2014 - 22:19

Prozor dzieki, zamowilem dx.

#2160 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 grudzień 2014 - 08:13

Pasek czy komplet? Przed świętami trochę dłużej możesz poczekać, cholerka zapomniałem przypomnieć, że jeśli na DX jest oznaczenie Direct: flaga Chin i flaga EU to na europejskiej stronie dx wysyłają bezpośrednio z Holandii, ciut drożej, ale znacznie szybciej. No i wysyłka bezpłatna dopiero od poziomu $30. Czyli pasek z nadajnikiem będzie wysłany z DX EU za free, ale sam pasek już nie, no chyba, że dodasz inne gadżety do $30 (lub więcej).

Jeśli mi zależy na niższej cenie, to biorę z Chin, jak na szybkiej dostawie to z Holandii.

Jeśli zamówiłeś w Chinach, a potrzebujesz w miarę szybko to ewentualnie możesz wycofać zamówienie i złożyć drugie w DX EU.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź