Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bontrager Node 2


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 z1mEk

z1mEk
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 22 lipiec 2011 - 19:15

Witam,

Posiadam cyklokomputerek Bontrager Node 2 a wraz z nim sensor prędkości, kadencji, pulsu. Podczas "wykrywania" sensorów szuka także sensora mocy (pwr) - czy ktoś o takim słyszał? Jak to wygląda i gdzie się go montuje?

p.s.
ma ktoś polską instrukcję do tego licznka?

#2 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2011 - 07:48

Google gryzie? http://bontrager.com/model/08205 ANT+ mozesz sparowac co tam chcesz z ant+

#3 dajcie mi góry

dajcie mi góry
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 wrzesień 2011 - 11:19

tak jak pisze Rafalek jak masz coś co mierzy moc to np. piasta, korba itd. na ANT+ to ci go ten Bontrager cztyta.
Mam do ciebie jako użytkownika tego licznika pytanie bo jest on tańszą alternatywą dla innych liczników czytających ANT+: czy można z niego zgrywać treningi do komputera?
Sa jakieś problemy z działaniem z oprogramowaniem do treningów na mocy?

#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:08

Czy ja wiem, czy taki tani? Node 2 kosztuje 140$ (bez centa) Node 1 $75 - Node 2 ma dodatkowo podświetlenie (ale na baterii pastylkowej to dużo tego podświetlenia nie ma - w garminie mogę włączyć podświetlenie nonstop, przydaje się zwłaszcza podczas jazdy w nocy), wysokościomierz barometryczny (dzięki czemu wyświetla nachylenie podjazdu/zjazdu), pas z nadajnikiem pulsu. W zestawie brak jest czujnika prędkości/kadencji. Razem node2 + czujnik kadencji/prędkości to $200 (bez 2 centów). A że nie posiada gps (teoretycznie można użyć, o ile odbiornik zewnętrzny komunikuje się po ANT+ - są takie?!) to używanie bez czujnika prędkości/kadencji lub samego czujnika prędkości chyba mija się z celem. No chyba, że jako jako pulsometr, ewentualnie wysokościomierz (choć pewno trzeba kalibrować przed wyjazdem - wysokościomierz barometryczny). Czyli cena minimum $175 (czujnik prędkości) lub $200 (czujnik prędkości/kadencji).

Ceny w Polsce z ssc.pl to node 2: 439 zł, duotrap (czujnik kadencji/prędkości montowany w profilu ramy Madone) 159 zł. Razem: 598 (plus to montaż czujnika w profilu ramy Madone, również do innych komputerków np. Garmina). Do innych rowerów albo garminowski GSC10, albo osobno czujnik prędkości 85 zł + czujnik kadencji 99 zł, czyli 184 zł. GSC-10 można kupić za ok. 150 zł.

No nie wiem - sześć stówek za urządzenie bez możliwości transmisji danych do PC (i późniejszej analizy), bez gps? Nie sądzę, żeby to było rozsądne i w brew pozorom wcale nie aż taka tańsza alternatywa - Garmin Edge 500 kupimy za 633 (z dostawą o dychę więcej), fakt jest to wersja "goła" bez czujników, ale do wyświetlania prędkości i rejestracji nie ma potrzeby dodawania czujników. Fakt, późniejsze dokupienie opaski za 100 - 150 zł i GSC-10 zwiększa koszt o 250 - 300 zł, ale chyba lepiej kupić za 800 komplet (allegro, przesyłka gratis + 3 lata gwarancji)? Różnica 2 stówy pomiędzy Node 2, a w pełni wyposażonym garminem edge 500, z gps'em, rejestracją danych, znacznie bogatszymi funkcjami.

A jeśli ktoś ma Treka Madone i chciałby użyć w komplecie z garminem egde sensora trek duotrap mocowanego w profilu ramy, to oczywiście jest to możliwe i sam bym tą opcję wykorzystał. Parę złotych więcej (w stosunku do GSC10), ale estetyka większa.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 dajcie mi góry

dajcie mi góry
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 wrzesień 2011 - 07:09

sześć stówek za urządzenie bez możliwości transmisji danych do PC (i późniejszej analizy),

właśnie tego chciałem sie dowiedzieć
dzięki

#6 z1mEk

z1mEk
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 10 wrzesień 2011 - 21:04

Google gryzie?

Niepotrzebna uszczypliwość. "ANT+ mozesz sparowac co tam chcesz z ant+" - właśnie chodziło o to "co tam chcesz" - ja nie wiem "co chcę" i dlatego zadałem pytanie na które w google odpowiedzi wprost nie znalazłem.

Odpowiedź kolegi dajcie mi góry wytłumaczyła mi wszystko - dzięki.

p.s.
Licznik z wymienionymi czujnikami (prędkość, kadencja, puls) kosztował mnie 100$ i w sumie też się dziwię, że nie ma zapisu treningów i transmisji do PC ale pewnie bym z tego z 2 razy skorzystał albo i wcale.

#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2011 - 11:31

$100 za komplet do bardzo dobra cena za taki komplet. Zwłaszcza gdy nie masz potrzeby analizować danych treningowych.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 20 luty 2012 - 18:34

Jestem posiadaczem Madonki i zastanawiam sie nad całą elektoniką z sensorem w ramie,ktoś ma,pomoże opisem pracy i mozliwości,jakies namiary na zakup??,Również zagranicą. Z góry big thx

#9 umiarkowany

umiarkowany
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądPolska

Napisano 21 luty 2012 - 23:15

Myślę, że w SSC z Wrocławia powinieneś dostać, ew. zamówić.



Dodaj odpowiedź