Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka pompka dla szosy ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1098 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 01 listopad 2006 - 13:19

Witam !
Otóz mam taki problem... zmieniłem rower na szosowy (tak tak...jestem bardzo happy) ale pojawił się problem bo wcześniej używając crossa woziłem ze sobą małą pompkę ręczną z aluminium. Dawało się nią napompować koła do 80-85 PSI ale to i tak nic bo teraz musze pompować opony do ~120 PSI.
Możecie mi polecić jakąś pompkę którą uda mi się dopić opony do takiego ciśnienia ?

Pomożecie ?? :-P

#2 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 01 listopad 2006 - 14:45

ja kupilem stacjonarna Author AAP Air Turbo
i jestem w 100% zadowolony

#3 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 01 listopad 2006 - 16:24

do domu/warsztatu super a coś żeby można było zabrać ze sobą ?

#4 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 01 listopad 2006 - 16:32

ja ze soba zabieram SKS Rookie XL, ale to tylko w razie awarii... max do 4 bar mozna nia nadmuchac... w sumie nie widzialem pompki "przenosnej", ktora bym mogl napompowac np. do ok. 7 bar :cry:

#5 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 01 listopad 2006 - 16:50

Miałem właśnie na myśli określenie awaryjnej. Przeglądałem różne sklepy internetowe i zauważyłem długie pompki pod poziomą rurę. Myśle , że taką będzie łatwiej nabić powietrza niż małą. Nie przestaje jednak szukać dalej...

#6 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 01 listopad 2006 - 16:54

jak cos znajdziesz to daj znac.

#7 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 01 listopad 2006 - 18:20

No ale z tą długą pod rurę to trzeba jeszcze odpowiednią do ramy dobrać. Przy szosie to i tak chyba należy zakładać, że wożona pompka jest tylko "awaryjnym" rozwiązaniem, bo stacjonarna w domu to niemal konieczność. Ja mam czeską VELLę - teleskopowa w całości alu - nie jest przez to super lekka (ok 115g) ale dość solidna i pozwala nabić na oko 7atm. A po drugie woże przejściówkę Presta >> samochodowy żeby w razie czego napompować na najbliższej stacji kompresorem na maxa.

#8 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 03 listopad 2006 - 14:38

a wie ktos ile wynosi max cisnienie w takim kompresoerze na stacji? bo wydaje mi sie, ze malo...

#9 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2006 - 16:42

Na stacji benzynowej nie powinno być problemu - ja się raz zagapiłem pompując szoskę i dętka wylazła mi między oponą a obręczą :) Gorzej, że zauważyłem to dopiero jak wsiadłem na rower a po chwilce było bum

#10 hobbes

hobbes
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądPoznań/Wa-wa

Napisano 03 listopad 2006 - 23:38

Topeak Mini Master Blaster spokojnie do 6atm dawal ale niestety tlok sie wyrobil... Ze stacjonarnych polecam pompke Decathlona - 10 atm bez zadnego problemu.

#11 deschek

deschek
  • Administrator
  • 113 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopad 2006 - 22:29

Dodam od siebie, nie kupujcie do szosowki pompki SKS Rookie XL, wyglada super ale jest niemozliwe nabicie detki szosowki do rozsadnego cisnienia.

You see lots of happy cyclists. When was the last time you saw a runner smiling?


#12 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 18 listopad 2006 - 22:17

Kupiłem pompkę AAP Air Turbo (taką którą polecał BikerFG). Zmieniłem opony na Kenda KONTENDER i nabiłem te max 125 Psi (max dla opon). Przed zmianą miałem jakieś drutówki Kendy 700x19. Teraz jeździ się o niebo lepiej poza tym że komfort spadł ale warto było.
Wprawdzie mam też przenośną pomkę którą zawsze zabieram ze sobą ale nią mogę tylko nabić do 80 Psi.
Jeżeli ktoś z Was zna model pomki przenośnej (przewoźnej) którą można nabić te 100-110 psi to niech sie z Nami tym podzieli.

#13 Koral

Koral
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 listopad 2006 - 16:55

Ja mam w domu pompkę stacjonarna z Beto ( wali do 11 barów ;) ) A na treningi biorę bylejaką małą pompeczkę, która nada się do napompowania koła gdy złapię gumę tak bym mógł dojechać do domu ( ew. do najbliżeszego serwisu gdy jestem daleko od domu ).

#14 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 22 listopad 2006 - 18:16

JA mam obydwie BETO ,,stacjonarna -do 12atm. i teleskopowa -nabija do 8atm.na treningi,,POZDR,,JAREK.. :lol: :-P :lol:

#15 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 22 listopad 2006 - 19:06

Ja mam w domu pompkę stacjonarna z Beto ( wali do 11 barów ;) ) A na treningi biorę bylejaką małą pompeczkę, która nada się do napompowania koła gdy złapię gumę tak bym mógł dojechać do domu ( ew. do najbliżeszego serwisu gdy jestem daleko od domu ).

Ciekawe jak nabijasz te 11 barów ? Ja żeby uzyskać 9 atm musze całą siłą dobijać na stacjonarnej pompce.

#16 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 listopad 2006 - 22:43

widocznie masz kijowa pompke albo malo sily ;-)
ja uzywam w domu sks air express max 10 atm, a do 9 dyma bez problemu.

#17 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 26 listopad 2006 - 18:51

w domu najlepiej stacjonarna, a na trasę polecam aluminiową pompkę giant z zaciskiem i manometrem do 11 psi przez lata takiej uzywałem i ostatnio wymiemiłem na... taką samą z powodu wytarcia gumki na wlocie, poza tym dziala dalej do mtb gdzie nie potrzeba juz takich ciśnień
tylko nie kupujcie tego badziewia giant co pompuje w dwie strony z dala od nowinek:)
oto link do mojej polecam to model z 2004r
http://www.giant-bic...rch_text=pompka
do mtb odkreca się wlot i przekłada odwrotnie dwa elementy wewnątrz

#18 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 16 grudzień 2006 - 18:35

Zakupiłem stacjonarną pompkę BARBIERI z manometrem wyskalowanym do 11 bar. Pewnie tyle nie nabiję ale podobno 10. Na razie spokojnie pcham 8 (więcej powietrza moje opony mogłyby nie wytrzymać) :lol: Z wyglądu pompka za solidnie nie wygląda, ale podobno jest w porzo. Sklep nawet zachwala, że takich samych pompek używają w serwisie (ja pewnie też tak mówiłbym, gdybym chciał ją sprzedać :-P )

#19 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 grudzień 2006 - 19:01

a wie ktos ile wynosi max cisnienie w takim kompresoerze na stacji? bo wydaje mi sie, ze malo...


(Dopiero teraz, ale wczesniej mnie nie było :oops: )
Na stacja benz. pompowaczki daja zwykle 3,5-5 atm. Porządne (np. tam, gdzie dbaja o ciężarówki, rzadko spotykane) dają do 7 atm. Zwykle jednak szosówki nie napompujesz na stacji.

#20 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 16 grudzień 2006 - 21:06

nie nadymasz chocby dlatego, ze koncowka w pompce jest pod auto wentyl.
a jak do tej pory nie widzialem szosowej detki z AV.
od biedy mozna uzyc redukcji.. hm nie wiem tylko po co to wszystko ;)