Jump to content


Photo

Jaka pompka dla szosy ?


  • This topic is locked This topic is locked
1098 replies to this topic

#121 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Posted 06 February 2008 - 21:50

Zgadza się, wskaźnik możesz kupić w każdym markecie budowlanym niedaleko kompresorów. Czy dobra? W sumie używam jej powiedzmy raz na dwa tydzień, kiedy oporządzam sobie sprzęt. Raczej wątpię czy ręcznie nadymasz nią 10 bar nawet jeśli coś takiego pisze na opakowaniu. Jakby jednak nie patrzeć po kilkudziesięciu moich pompowaniach na maksa (dopóki mi sił nie brakło) nie mam do niej zastrzeżeń. Ponadto jest mała, poręczna, LEKKA i fajnie się trzyma ramy (i tania :mrgreen: ). Pozdro!

#122 Gosc_Eki_90_*

Gosc_Eki_90_*
  • Gość

Posted 07 February 2008 - 14:31

czyli do końca nią opon nie napompuje?? :P
No musze sobie jakąś kupić ;P

Zastanawialem sie nad taka jeszxcze zeby miec w domu:
http://aukcja.onet.p...?item=306359743

ale czy napompuje nią szosówke??

#123 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Posted 07 February 2008 - 14:43

Napompować to napompujesz, pytanie tylko ile razy?
Jaka jest szansa że stacjonarna pompka za 20zł nie jest badziewiem?
Otóż pewna szansa jest bo pewne elementy tej pompki z Allegro sugerują tego samego
producenta co pompek sprzedawanych onegdaj w Lidlu za 25zł.
Ja mam taką z Lidla już chyba 3 sezon i działa, choć nie wszyscy podzielają dobre opinie.

#124 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Posted 07 February 2008 - 14:56

Mialem pompke z lidla, pekla podstawa :/

#125 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Posted 07 February 2008 - 15:04

czyli do końca nią opon nie napompuje?? :P


Może i napompujesz, to kwestia pary w rękach :mrgreen:. Pozdro!

#126 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3,267 posts
  • SkądPoznań

Posted 07 February 2008 - 15:37

w sumie to trzeba mieć dwie pompki, jedną do dymania w domu, najlepiej stacjonarną, a drugą na trase, wystarczy że da rade napompować z 8 bar


#127 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 posts
  • SkądStargard

Posted 07 February 2008 - 15:38

moja pompka z lidla też pękła u podstawy i przepuszczała powierze. I to juz pare dni po zakupie, więc udało mi się ją zwrócić :-)
Później mialem jeszcze najniższy model SKS'a, ale kiepsko pompowala (zwróciłem) i kupilem sobie jednak pożądnego park toola (za ok 100zl) i jestem niesamowicie nią zadowolony;-) Jest świetna!
pozdro

#128 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Posted 07 February 2008 - 17:37

karrol, Moja tez puszczala od nowosci, pekla przy drugim pompowaniu ;)

Teraz mam Beto za ok 60 zl i daje rade, tylko musze jak wyskalowac - ma ktos pomysl jak ? Myslalem aby porownac wskazania manometra z jakims kolem nadmuchanym pompka z poprawnie wyskalowanym manometrem ( np od amortyzatora ma dokladna podzialke)

#129 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3,267 posts
  • SkądPoznań

Posted 07 February 2008 - 18:36

wyskalować czyli?? nie ma podziałki na manometrze i chcesz ją nanieść?? czy poprostu chodzi Ci o regulacje manometru??


#130 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Posted 09 February 2008 - 21:27

ja zamowilem sobie SKS Wese Carbon:) i zobaczymy co to jest warte;] przyznam sie bez bicia ze kupilem ja tylko dlatego ze ladnie wyglada:] detke prawde powiedziawszy mozna napomowac pompka nawet za 20zł ;-)

#131 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 posts
  • SkądKraków

Posted 09 February 2008 - 22:25

Napompować to napompujesz, pytanie tylko ile razy?
Jaka jest szansa że stacjonarna pompka za 20zł nie jest badziewiem?
Otóż pewna szansa jest bo pewne elementy tej pompki z Allegro sugerują tego samego
producenta co pompek sprzedawanych onegdaj w Lidlu za 25zł.
Ja mam taką z Lidla już chyba 3 sezon i działa, choć nie wszyscy podzielają dobre opinie.


Nie wiem, czy mamy takie same, ale moja to Beto sprzedawana onegdaj za niespełna 30 zł w Lidlu. Łatwego zycia u mnie nie ma, ale wciąż działa.

#132 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 posts
  • Skądopolskie

Posted 10 February 2008 - 09:51

Nie wiem, czy mamy takie same, ale moja to Beto sprzedawana onegdaj za niespełna 30 zł w Lidlu. Łatwego zycia u mnie nie ma, ale wciąż działa.


Też taka miałem. Łatwego życia nie miała. Po kilku miesiącach rozsypała się dosłownie. Rozpadł się tłoczek, wypadł manometr, zaczęła przepuszczać na manometrze, uchwyty zrobiły się luźne. Praktycznie wszystko to stało się niemal w jednym czasie.
Kupiłem sobie później DECATHLONA bodaj Clever 7000 za ok.100zl.
No ta to już dyma i twarda z niej sztuka. Myślę że długo pochodzi po 1 sezonie nawet oznak używania na niej nie widać.

#133 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3,267 posts
  • SkądPoznań

Posted 10 February 2008 - 10:18

Ja ostatnio kupiłem pompkę ręczną SKS Infusion T4 pompuje się dobrze, na awarie na trasie wystarczy, w domu zamiast stacjonarnej używam kompresorka samochodowego na 12V podłączonego do zasilacza komputerowego, 20sek i koło napompowane :-P


#134 pawella

pawella
  • Użytkownik
  • 39 posts
  • SkądKielce

Posted 10 February 2008 - 13:20

A czy ktoś miał doświadczenia z pompkami nożnymi Pedro`s?
Właśnie mam zamiar coś kupić. ;-)

#135 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1,165 posts
  • SkądWarszawa

Posted 10 February 2008 - 16:17

pedro's robi świetne narzędzia, na niektóre produkty daje dożywotnią gwarancję, np. multitool

#136 Sid93

Sid93
  • Użytkownik
  • 12 posts
  • SkądSkórcz

Posted 11 February 2008 - 18:21

Mam problem. Ktoś pisał, że można dostać przejściówkę z wentyli samochodowych, na wentyle presta. Byłem w dwóch sklepach i sprzedawcy mówili, że nigdy nawet o czymś takim nie słyszeli. Może gdzieś w necie można coś takiego kupić? Szukałem na Allegro i też nie ma. Jak macie jakieś informacje gdzie i po ile można coś takiego kupić, to dajcie znać.

Pozdrawiam:
Michał

#137 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Posted 11 February 2008 - 18:55

Proszę:
http://allegro.pl/it...owy_detka_.html
Pzdr.

#138 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3,267 posts
  • SkądPoznań

Posted 11 February 2008 - 21:01

http://www.cyklotur....szystkie&PZTA=2


#139 janczol

janczol
  • Użytkownik
  • 61 posts
  • SkądPoznań, Turek

Posted 11 February 2008 - 21:26

Jeśli chodzi o pompkę do szosy - to Topeak JoeBlow Sport mogę śmiało polecić. Ja mam ją rok i spisuje się świetnie a kumpel ponad 3 lata i pompuje nią wszystkie 5 rowerów jakie ma (sam u niego pompowałem jak nie miałem swojej) i działa bez zarzutów. Kilka ruchów bez wysiłku i 8 atm.
Pozdrawiam

#140 orlowski

orlowski
  • Użytkownik
  • 33 posts

Posted 11 February 2008 - 21:43

Lubię polecać coś co znam. Nie twierdzę , że to jedyna dobra pompa, ale dla amatora to dożywocie..Trenerzy z klubów ,którzy zdecydowali się na ten sprzęt mówią ,że to był trafiony zakup. Pompowanie kilkunastu (kilkudziesięciu) rowerów torowych po kolei na 10 -12 atm. wytrzyma na pewno SKS Rennkompressor.
Z różnymi końcówkami,także zezpolone do szosy i mtb. Nie ma problemu z dokupieniem uszczelki lub innych części zamiennych.
Za taką pompkę w zależności od sklepu (i końcówki) 170-190zł.

[ Dodano: 2008-02-11, 22:01 ]
SID 93 , odpowiadam na twoje pytanie. Taka końcówka kosztuje 6zł z uszczelką i możesz u mnie zamówić.