Skocz do zawartości


Zdjęcie

Scott Speedster 20 Czy Specialized Allez Elite (Może Inny W Tej Cenie?)


28 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Który rower to lepszy wybór? (21 użytkowników oddało głos)

Twoim zdaniem:

  1. Scott S20 (13 głosów [61.90%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 61.90%

  2. Głosowano Specialized Allez Elite (8 głosów [38.10%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 38.10%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 harold

harold
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 styczeń 2014 - 10:01

Benzon z wymienionych w tytule moim zdaniem Scott!!! W Specu płacisz za nalepkę na ramie (marketing w World Tourze zrobił swoje).

S20 ma 105 a to wystarczająca grupa na której spokojnie będziesz śmigał kilka lat.

 

Jeżeli chcesz/możesz wydać więcej to TCR ... bardzo solidne rowery ... kilku kumpli na nich śmiga i każdy sobie chwali ... chociaż ja osobiście wybrałbym wtedy TREK'a (z osobistego sentymentu do marki ;-) ).



#22 afro

afro
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądWarszawa/Radom

Napisano 28 styczeń 2014 - 10:13

jeszcze masz radony :

http://www.radon-bik...0_id_25175_.htm

 

http://www.radon-bik...0_id_25174_.htm

 



#23 Benzon

Benzon
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 styczeń 2014 - 10:14

harold, ja jestem świadom, że za markę też się płaci, ale tak jak mówię, i Speca, i Scotta na tym samym osprzęcie mogę mieć w tej samej cenie, więc nie ma tu różnicy cenowej ze względu na markę.

 

Podobnie zresztą jak TCR i TREK, cena praktycznie taka sama, pozostaje więc wybór "lepszej" ramy czy też ogólnie konstrukcji.



#24 harold

harold
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 styczeń 2014 - 10:26

Jeżeli zakup traktujesz jako platformę do dalszej rozbudowy (czyt. rama) to zarówno TCR jak i TREK spełniają ten warunek ... może wybiesz poprostu ten do którego czujesz to coś ;-) i który Ci się bardziej podoba ... rónice są w miom przekonaniu bardzo subtelne ... zresztą i tak połowę elementów z czasem wymienisz ... z konieczności, dla fun'i itp.

 

Pytanie tylko takie, jeżeli rama ma być bazą to czy nie lepiej poszukać jakiegoś modelu 2013/2012 na wyprzedaży z dobrym rabatem już na ramie karbonowej??? Można spotkać takie okazje np. TCR ...



#25 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 styczeń 2014 - 17:53

Kupuj ten, który bardziej Ci się podoba (to jest ważne). I tak za 3-4 lata wymienisz na karbon.



#26 Benzon

Benzon
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 styczeń 2014 - 18:00

Ok, a więc wybór został zawężony do 3 (a tak naprawdę głównie 2 rowerów):

 

- w tej samej cenie Scott Speedster 20 i Trek Madone 2.1

- Specialized Allez Elite za jakieś 400-500zł więcej

 

Wszystkie rowery na 105, modele z 2014.

 

I tu pojawia się pierwsze pytanie - czy rama Speca faktycznie jest lepsza o tyle, żeby dopłacić tyle hajsu, i czy Scott i Trek są na tym samym poziomie, i wybór jest tylko między malowaniem jednego i drugiego, czy też któraś konstrukcja zdecydowanie góruje nad inną i dlatego powinienem się na nią zdecydować?

 

 



#27 bartakaseco

bartakaseco
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 28 luty 2014 - 22:04

Też przymierzam się do tego Scotta... szkoda, że tak mało osób może wypowiedzieć się na temat osobistych doświadczeń z tym konkretnie modelem, z tą ramą. :(

 

Mam podobne dylematy do Ciebie Benzon, tylko że moją alter opcją jest Giant Defy1

Speca odrzuciłem ze względu na gorszy osprzęt za tą samą cenę co pozostałe dwa.

 



#28 Benzon

Benzon
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 luty 2014 - 22:52

Też przymierzam się do tego Scotta... szkoda, że tak mało osób może wypowiedzieć się na temat osobistych doświadczeń z tym konkretnie modelem, z tą ramą. :(

 

Zdecydowałem się właśnie na niego :)

 

Zrobiłem nim póki co 320km, i jestem bardzo zadowolony - co prawda nie mam porównania do pozostałych wymienianych na forum, ale jak dla mnie rama jest super, na poprzedniej mojej szosie przy jeździe w dolnym chwycie po niedługim czasie odczuwałem dyskomfort, tutaj zmieniam chwyt z dolnego tylko wtedy, kiedy muszę ;)

 

Osprzęt pracuje świetnie, naprawdę nie mam się do czego przyczepić.



#29 bartakaseco

bartakaseco
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 12:44

pytanie... czy przy 1,84 wzrostu jest nad czym się zastanawiać jeśli chodzi o wielkość ramy?? Czy w ciemno brać L?





Dodaj odpowiedź