Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bagażnik Dachowy


70 odpowiedzi w tym temacie

#1 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 17 luty 2014 - 17:37

Witam,

 

Poszukuje dobrego bagażnika dachowego pasującego pod szeroką belkę Thule aluminiową. Ktoś coś może polecić ?

 

Rowerek przewożony - Szosa aluminium.



#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2014 - 17:43

Mam zestaw Thule WingBar + Thule ProRide - uzywam i nie slyszalem o lepszym.

 

150km/h po autostradzie niestraszne dla roweru w komplecie. Zdejmowanie i zakladanie 30sek.

 

//na allegro 299zl/szt



#3 rkk33

rkk33
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 18 luty 2014 - 05:02

Do przewożenia szosy polecam Thule OutRide 561. Trzeba co prawda zdejmować przednie koło ale rowerka na dachu nie ruszy żadna siła. Trochę droższy.



#4 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 18 luty 2014 - 11:23

No właśnie taki zestaw chyba kupie Outride szersze aluminiowe belki bo ponoć mniejszy opór i mniej hałasu. Jak wygląda kwestia spalania ? Mocno wzrasta przy jeździe ok 100km/h ?



#5 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 luty 2014 - 13:01

A nie lepiej torbę/pokrowiec kupić i do bagażnika rower schować?

#6 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 18 luty 2014 - 16:36

Nie lepiej, skladanie siedzen mnie wkurza, zawsze sie cos w samochodzie porysuje i na wakacje to kiepski pomysl. Mam Toyote Corolle musze skldac tylne siedzenia.



#7 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 luty 2014 - 17:40

No faktycznie, do Corolli bedzie ciezko. Ja ma nieco wieksze auto i akurat rower w torbie ZATORa miesci mi sie idealnie.

#8 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 18 luty 2014 - 18:32

Rowerek dużo ze mną jeździ bo często trasę Wrocław - Poznań + wakacje i weekendowe wyjazdy, także pakowanie go do auta jest zbyt kłopotliwe. To jak z tym spalaniem ?



#9 tomek21001

tomek21001
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 19 luty 2014 - 21:59

Kombi z dwulitrowym benzynowym silnikiem i dwoma rowerami na dachu pali ok 1,5 -2 litry więcej niż zwykle.Powyżej 120km/h na godzinę robi się dramat ze spalaniem.Pewnie w przypadku diesla nie będzie aż tak dużej różnicy.



#10 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 13 marzec 2014 - 06:21

Ciekawe, czy wieksze silniki tez sa tak podatne i beda palic o wiele wiecej. Czy moze wlasnie slabsze silniki bardziej reaguja na wiekszy opor i wciagaja kazda ilosc paliwa. Swoja droga, do jakich aut z wyjatkiem vanow wchodza Wam cale rowery?


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#11 qubel

qubel
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 marzec 2014 - 09:37

moje auto z silnikiem 2,4 nie spala o wiele więcej paliwa z dwoma rowerami na dachu. Oczywiscie najtaniej byloby jezdzic wszedzie rowerem, ale nie zawsze jest to mozliwe wiec jesli musisz/chcesz przewieźć rowery na aucie to musisz zaakceptowac plusy jak i ew. minusy takiego rozwiazania.  

 



#12 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2014 - 10:04

Kombi z dwulitrowym benzynowym silnikiem i dwoma rowerami na dachu pali ok 1,5 -2 litry więcej niż zwykle.Powyżej 120km/h na godzinę robi się dramat ze spalaniem.Pewnie w przypadku diesla nie będzie aż tak dużej różnicy.

 

Hatchback - 1.6, 100 konii:

- do 100km/h - nie ma roznicy

- do 120km/h - lekki halas z glowki ramy

- do 140km/h - spalanie wyzsze o maks 0.5L/100km

- > 140km/h - nie jezdze tak szybko z rowerem po bahnie, ale z samym bagaznikiem bez rowera zdarzalo mi sie jezdzic i 170km/h i oporow nie bylo duzych.

 

Jezdze zazwyczaj z rowerem XC z kolami 29'' - nie odczuwam duzych roznic. Moze z tego powodu, ze uzywam Thule WingBar, ktory faktycznie niweluje opory aerodynamiczne bagaznika do minimum. Po czasie stwierdzam, ze warto doplacic do tego rozwiazania.

 

Na poczatku mialem stracha bo caly rower stawia sie na dachu i trzyma sie on tylko w okolicach supportu - Thule ProRide (29'' rower ma wysoko support), ale bardzo szybko nauczylem sie nieprzejmowac tym bo stabilnosc jest znakomita. W dodatku postawienie/zdjecie roweru to maks 60sek.

 

Obecnie jezdze bardzo duzo z rowerem postawionym na dachu - minimum 300km tygodniowo.

 

Jedyne jakie mam zastrzezenie to takie ze nie kupilem tego od razu kiedy kopowalem samochod tylko kilka lat meczylem sie rozkladajac/skladajac rower tylko po to by go zmiescic do bagaznika i na tylna kanape... gupi bylem...



#13 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marzec 2014 - 13:25

Ciekawe, czy wieksze silniki tez sa tak podatne i beda palic o wiele wiecej. Czy moze wlasnie slabsze silniki bardziej reaguja na wiekszy opor i wciagaja kazda ilosc paliwa. Swoja droga, do jakich aut z wyjatkiem vanow wchodza Wam cale rowery?


Q7-przy złożonych tylnych oparciach wchodzi rower z kołami, a po demontażu kół i spakowaniu wszystkiego do torby Zator'a wszystko się ładnie mieści w bagażniku razem z torbami itp.

#14 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 14 marzec 2014 - 05:07

GoscNiedzielny, miesci Ci sie cala szosa na stojaco w Q7 bez opuszczania siodelka itp. operacji? Czy po prostu kladziesz ja na podloge bagaznika? Robilem przymiarki do Land Cruisera, BMW X5 i Porsche Cayenne, niestety nigdzie nie wejdzie w calosci na stojaco.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#15 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marzec 2014 - 09:03

GoscNiedzielny, miesci Ci sie cala szosa na stojaco w Q7 bez opuszczania siodelka itp. operacji? Czy po prostu kladziesz ja na podloge bagaznika? Robilem przymiarki do Land Cruisera, BMW X5 i Porsche Cayenne, niestety nigdzie nie wejdzie w calosci na stojaco.

 

Aż taka lora, to z niej nie jest niestety i w całości mieści sie tylko na leżąco. Jeżdzę tak tylko czasem po mieście do serwisu, bo nie chce mi się bawić w pakowanie na krótkim odcinku.
Na stojąco weszłaby bez przedniego koła tyłem do przodu - przez chwilę rozważałem taką opcję transportu i montaż wewnątrz za widelec. Problemem jest nisko opadający dach i otwór załadunkowu, ale na środku dachu już jest ok i siodło się zmieści. Oczywiście bez przedniego koła, bo inaczej robi się problem z kierą.

W ostasteczności zdecydowałem się na sack i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony.

Dziwne, że do Landka nie udało Ci się zmieścić, bo przeciez jest bardziej kwadratowy i klapę ma większą...
Ja zastanawiam się nad przesiadką do Multivana, ale z decyzja poczekam jak już się pojawi we wszystkich konfiguracjach nowa V-klasa, bo tu Mercedes poszedł baaardzo grubo i o ile z zewnątrz auto nie powala, to w środku... ;-)



#16 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 14 marzec 2014 - 09:40

Do wszystkich tych aut miesci sie ale wlasnie bez przedniego kola a ja szukalem czegos by wszedl caly a nie byl to wlasnie jakis van. Niestety, wychodzi na to, ze tak sie nie da. Ok, koniec OT.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#17 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:49

Dopasowywać auto do roweru? no nieźle:)

#18 robertopol

robertopol
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądCzersk

Napisano 14 marzec 2014 - 19:04

z kolegą moją szosę woziliśmy w Sharanie. Przy pięciu fotelach w tym złożeniu i podniesieniu jednego rower wchodzi na stojąco.



#19 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marzec 2014 - 19:10

z kolegą moją szosę woziliśmy w Sharanie. Przy pięciu fotelach w tym złożeniu i podniesieniu jednego rower wchodzi na stojąco.


Vany miały się nie liczyć ;-)

#20 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 15 marzec 2014 - 16:40

Dopasowywać auto do roweru? no nieźle:)

Ja tak właśnie kupiłem nowe auto w salonie - duże autko i wszystko do niego wejdzie, kobitka też. ;p

 

Ktoś wyżej wspominał o pokrowcu na cały rower ??

 

M..





Dodaj odpowiedź