Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bagażnik Dachowy


70 odpowiedzi w tym temacie

#41 grzes85

grzes85
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 20:47

Kupiłem zestaw Thule Wingbar + Thule Outride. Spalanie nie wzrosło wrecz zmalało :) to moze dlatego ze z rowerem jezdze spokojniej :D Własciwosci jezdne sie nie zmienily. Wiatr delikatnie slychac kiedy jedzie sie w okolicach 100km/h+

Który model wybrałeś wingbara?

#42 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 13 czerwiec 2014 - 22:51

961. Dokupiłem teraz jeszcze ProRide na drugi rower. Też fajny bagaznik.



#43 grzes85

grzes85
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 14 czerwiec 2014 - 18:58

Dzięki za odpowiedź.

 



#44 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 16 czerwiec 2014 - 20:03

Moze  ktos potwierdzic że montaż bagaznika Thule 532 na belce aluminiowej ( potrzebne adaptery T) jest równie prosty co na zwykłej stalowej ???

 

Czy wystarczy wymienić śrubkę i zamiast niej wkręcić adapter T potem włożyć do rowka i zacisnąc ????  Stabilne to jest bo rowek to jednak nie obejma ?

 

Czy te adaptery T  pasują do wszystkich aluminiowych belek ( jjest jakiś standard) ?

 

 

( mam na zwykłych satlowych ale pojedziemy prawd, autem z aluminiowym dlatego pytanie a w sieci filmów o montaż  na belkach aluminiowych 00000)



#45 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwiec 2014 - 20:18

Też tak to rozumiem, ale na belce Alu nie montowałem.

#46 pajaks

pajaks
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 15:53

Outlander z 2008 roku. Jaki bagażnik proponujecie, żeby nie było problemów?

Tzn. chcemy uchwyt na 2 rowery + bagażnik bazowy.

Propozycje? Bez konkretnego budżetu, szukam optymalnego rozwiązania pod względem ceny do jakości.

Na pewno musi być miejsce na taki rower: https://sportano.pl/...owery-dzieciece

To wymaga jakiegoś szczególnego rozwiązania? 


#47 maczka

maczka
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:23

Jak daleko zamierzasz się poruszać autem z rowerami i po jakich drogach?
Jaki masz budżet? Generalnie najlepsze uchwyty ma Taurus, a bagażniki Thule.
kwestia tego jaki budżet na ten cel posiadasz. Thule będzie najdroższe, ale też najsolidniejsze.
A moje zdanie jest takie, że lepiej od razu kupić coś porządnego, niż zmieniać po kilku miesiącach.



#48 pajaks

pajaks
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:53

Trudno powiedzieć... Pewnie max ze 300 km, na górskie tereny. A drogi... no pewnie utwardzane, chociaż trudno powiedzieć.

Takich pytań się nie spodziewałem. Mogę na całość przeznaczyć nawet 1500 złotych, ale wiadomo - im mniej, tym lepiej.

Te firmy, które wymieniasz bardzo często pojawiają się na forach. Będę wdzięczny również za wypowiedzi osób z większym stażem na forum ;-)

 

I na moje auto przyszedł czas. Samochód pojechał do skupu aut Bochnia- https://skupautzagot...up-aut/bochnia/



#49 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2014 - 17:45

Ja polecam kupić taki bagażnik bazowy + bagażniki rowerowe, które spokojnie przełożysz do innego samochodu kiedy będziesz zmieniał samochód ponosząc ewentualny koszt tylko łap/adapterów do dachu samochodu.

 

Ja tak zrobiłem: Thule łapy + Thule wingBar + 2x Thule ProRide (sumaryczny koszt bagażnik + uchwyty rowerowe = 1200-1400zł)

Zmienię samochód, ale bagażnik będzie ze mną dopóki będzie potrzebny.



#50 pajaks

pajaks
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 15:52

Czyli sugerujesz cały zestaw Thule. A co powiesz na uchwyty Taurus? I gdzie zamawiać całość? Od producenta, czy w konkretnym sklepie? No właśnie kobrys myślę o tym, żeby ten bagażnik i uchwyty można było jeszcze w przyszłości wykorzystać. Wiadomo, że tym samym autem długo jeździć nie będę. A z drugiej strony - łatwo jest sprzedać używane Thule w przypadku wymiany auta?



#51 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 03 lipiec 2014 - 19:35

Ja mogę z czystym sumieniem polecić uchwyt rowerowy Thule 532 Freeride do tego jakiekolwiek belki stalowe czy aluminiowe nie ma większego znaczenia -tyle że alu ładniejsze (  i droższe).Ważne żeby było solidnie zamontowane. Jak aluminiowe to prawd. możliwe zmieścić 4 uchwyty rowerowe - w stalowych u mnie 3 to max.

 

Niedawno podczas wypadu do Francji dość nam się spieszyło , wyjechaliśmy za późno i na autostradzie jechaliśmy trochę szybciej niż zalecana prędkość (130km/h) . Najczęściej było to 140-160 - z 3 rowerami na dachu .

 

Sztuka z tymi uchwytami 532 polega na tym, że trzeba wpierw położyć ramę na tym ,, łączniku '' co jest pomiędzy ramionami uchwytu-potem dopiero ścisnąć obejmę-  wtedy nic się nie będzie luzowało. http://i3.ufa-bagazh...frirajd-532.jpg

 

Kiedy tylko ściśniemy ramę to przy większej prędkości uchwyt potrafi się poluzować ( na tym co ściska ramę) , tak samo jak jedziemy po zakrętach nawet nie specjalnie ostro. 

 

Poluzowanie nie oznacza że rower spadnie bo raczej nie ma takiej możliwości- ale  kiedy położymy na tym łaczniku to w ogóle 0 stresu.

 

( Koszt tych Freeride to ca 200 zł za jeden uchwyt. Stabilne z montażem na prostokątnych belkach stalowych ale i grubszych aluminiowych. Do tego wymagany adapter( po prostu śruba) T .

Miałem trochę wątpliwości jak to sie będzie sprawowało ( że na stalowych stabilniej) ale kompletnie nie było żadnego problemu.

 

 

Wcześniej 10 lat jeździłem z jakimiś tanimi uchwytami - też nie było większych problemów -wytrzymał alpejskie zakręty ale i prędkości rzędu 150 km/h.

Największa różnica pomiędzy tanimi uchwytami u Thule to łatwość montażu i jednak wygląd. NIe potrzeba żadnych śrubek ( rdzewieją) kluczy, pasków (które giną) musiałem użwywać sznurka. Samo założenie roweru na gotowo  na dach to chwila. 

 

 



#52 pajaks

pajaks
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 16:04

Dobra znalazłem. Taurus ma to za 245 brutto. Piszą, że to ma "większy zakres rozwarcia szczęk w porównania do starego modelu". Maksymalna waga roweru to 17 kg. To chyba normalne nie? Klasyczne rowery nie ważą więcej, prawda? 

 

freeride-uchwyt-rowerowy-532.jpg



#53 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 07 lipiec 2014 - 17:47

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad niedrogim bagażnikiem, ostatecznie kupiłem Thule OutRide 561 (dostałem używkę za połowę wartości nowego) i jestem z niego bardzo zadowolony. Testowałem na autostradzie i na drogach, które pozostawiają wiele do życzenia i nie miałem z nim żadnych problemów. Jedynie montaż na belkach z lidla okazał się prawie niemożliwy, prawie ponieważ śruby montażowe w kształcie T mają zupełnie inny rozmiar niż rowki w belkach, ale ostatecznie poradziłem sobie z tym.

#54 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2014 - 19:22

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad niedrogim bagażnikiem, ostatecznie kupiłem Thule OutRide 561 (dostałem używkę za połowę wartości nowego) i jestem z niego bardzo zadowolony. Testowałem na autostradzie i na drogach, które pozostawiają wiele do życzenia i nie miałem z nim żadnych problemów. Jedynie montaż na belkach z lidla okazał się prawie niemożliwy, prawie ponieważ śruby montażowe w kształcie T mają zupełnie inny rozmiar niż rowki w belkach, ale ostatecznie poradziłem sobie z tym.

 

Thule daje w zestawie do uchwytów rowerowych dwa zestawy śrub w kształcie litery 'T' - jedne chyba Thule System, drugie BMW system i jeszcze są uniwersalne obejmy metalowe już do każdego możliwego systemu poprzecznego.

 

Możliwe, że Twój OutRide za pół ceny nie zawierał tych elementów bo był z drugiej ręki.



#55 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 07 lipiec 2014 - 19:53

Dostałem tylko jeden zestaw T, ale i tak jestem zadowolony;-)

#56 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 07 lipiec 2014 - 20:43

Jakoś za kilka dni postaram sie nagrac jakis sensowny test Thule Outride i Proride i jak to sie wszystko zachowuje na dachu.



#57 pajaks

pajaks
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 16:02

Kupię cały zestaw Thule. W tym tygodniu mam się wybrać to sklepu Taurusa i tam dobiorą na miejscu cały zestaw. Z moim szczęściem to jednak chcę nowy zestaw z gwarancją. Na pewno bez względu na propozycje, wezmę uchwyt Thule 532 Freeride. Ludzie na forach bardzo pozytywnie się na jego temat wypowiadają, sporo osób go ma, więc powinien i u nas mnie się sprawdzić. Liczę, że jeszcze trochę pokursujemy w tym roku ;-)



#58 maczka

maczka
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 19:52

Dobra decyzja. Ten uchwyt jest dobry, podobnie zresztą jak wszystkie bagażniki i uchwyty Thule.
W sieci nie znajdziesz kogoś kto narzeka. Prawdą jest, że bardzo dobre elementy ma również Tuarus.
Znam nawet przypadki gdzie faktycznie kierowcy tracili rowery przez kiepskie uchwyty, a wcale nie przekraczali założonej prędkości.



#59 pajaks

pajaks
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 16:02

Wiem, że dobra ;-) Dziś byłem w Taurusie, odbierałem cały zestaw, instalowałem na aucie, sprawdzałem czy wszystko pasuje. Powiem nawet, że bagażnik z uchwytem wygląda lepiej niż same auto :P Zestawik trochę mnie kosztował, ale jestem zadowolony. O ile pogoda dopisze to na weekendzie ruszamy w trasę. Mamy fajną okolicę do zaliczenia - tylko pogodo, dopisz w końcu!

 

Przy okazji - sprawdźcie sobie ten skup aut w Szubinie - kupimyauto.com/skup-aut-szubin/



#60 maczka

maczka
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 20:25

To jest bardzo proste, sam możesz to zrobić. Nie sądzę, żeby była lipa z dopasowaniem.
Kupujesz porządne marki - powinno być ok. Na to jest normalna gwarancja na 2 lata?
Czy coś więcej?





Dodaj odpowiedź