Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Z Auchan Za 1300Zł


110 odpowiedzi w tym temacie

#1 jadak

jadak
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 18:09

Witam,
może komuś się przyda taka informacja: Szosa marki LEADER (nie mylić z Leader Fox)

Podczas niedzielnych zakupów w Auchan kontem oka zauważyłem na dziale sport coś, co aż mnie raziło - kierownica baranek. Tak naprawdę robiąc tam zakupy praktycznie 1-2 razy w tygodniu, to na dziale rowery nie byłem nigdy...aż do niedzieli. Chociaż cały mój swiat to MTB, to od zawsze chciałem mieć jakąś szosę, i przez ostatnie 5-8 lat przymierzałem się do tego jakieś 5-8 razy ;-) obejrzałem ją dokładnie i stwierdziłem, że za te cene daje radę :) przespałem się z tematem 2 noce i wczoraj o 22:00 stałem się szczęśliwym posiadaczem swojej pierwszej szosy. Rama klasyczna, dostępny tylko jeden rozmiar 55,5/56cm (a więc na mnie idealna: 176cm / 84cm krok) i tylko biały kolor. Co do osprzętu, to: klamkomanetki Claris, przerzutka przód Claris, tył Sora, siodełko Spark "by Italy", hamulce Promax, rama Alu 6061, korba jakiś noname - jedyne co na niej wyczytałem to: SH MH CHINA 0601-521-2, piasty ASSESS, obręcze FREELER RIMS, opony KENDA 23x700, mostek ZOOM, pedały to porażka 200% producenta/importera :/ widac je na filmiku, mogli nie dawać w ogóle...olbrzymie platformy BMX :/ jak by ktoś był zainteresowany to mam informację z wczoraj (19.03.2012) w Auchan Modlińska 2 szt w kartonach, 1 szt na dziale (stan magazynowy, bo sprzedawca był 15 min na magazynie i niestety nie znalazł ich) Auchan Górczewska były 2 szt złożone na dziale, jedną kupiłem ja, czyli została im jedna :) Cena na Modlińskiej 1359zł, na Górczewskiej 1330zł. Każdy egzemplarz posiada jakieś drobne ryski, głównie na osprzęcie. Mój akurat ma tylko lekko porysowaną tylną przerzutkę (wybrałem najlepszy egzemplarz w Warszawie) rower po zakupie napewno będzie wymagał gruntownego serwisu: koła tak średnio wycentrowane, niektóre szprychy trochę lużne, przerzutki w ogóle niewyregulowane - wygląda, że założone tylko "na sztuke". Generalnie rower jak dla mnie idealny, przebiegi roczne myślę, że nie będą przekraczały 500-800km :)

dziś popołudniu nagrałem krótki filmik z tym rowerem:



#2 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 20 marzec 2014 - 18:58

Chyba Ci pogratuluję - kupiłeś nową szosę w cenie kompletu kół - gdyby moja żona się dowiedziała , że tak można.... :-D


  • elcidx lubi to

#3 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 20:46

Faktycznie. Kolarka, nówka za 1300 zł, jaka by nie była, zasługuje na uwagę. Zwłaszcza na dystanse, które zamierzasz pokonywać.

Wybacz, stary, ale zdanie, które napisałeś, zasługuje na specjalne potraktowanie i nawet na jakąś nagrodę, gdyby była przyznawana. Konkluzja mnie powaliła :D

 

"koła tak średnio wycentrowane, niektóre szprychy trochę lużne, przerzutki w ogóle niewyregulowane, (...) założone "na sztuke". Generalnie rower jak dla mnie idealny"

 



#4 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 20 marzec 2014 - 20:46

szkoda tej regulacji ale poza tym to całkiem przyjemna szosa za tą cenę. Choć można mieć używkę na Tiagrze za 1300.

Widelec węglowy?



#5 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 20 marzec 2014 - 21:00

Faktycznie. Kolarka, nówka za 1300 zł, jaka by nie była, zasługuje na uwagę. Zwłaszcza na dystanse, które zamierzasz pokonywać.

Wybacz, stary, ale zdanie, które napisałeś, zasługuje na specjalne potraktowanie i nawet na jakąś nagrodę, gdyby była przyznawana. Konkluzja mnie powaliła :D

 

"koła tak średnio wycentrowane, niektóre szprychy trochę lużne, przerzutki w ogóle niewyregulowane, (...) założone "na sztuke". Generalnie rower jak dla mnie idealny"

Nadaje się do działu Na poprawienie humoru cz.2  :-D  

 

Nowy na Sorze i Claris...za tą cenę...jak widać można!



#6 jadak

jadak
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 21:23

Ultek, wszystko napisane poprawnie. A gdybyś zacytował pełne ZDANIE, to żadnych wątpliwości by nie było:

 

 


rower po zakupie napewno będzie wymagał gruntownego serwisu: koła tak średnio wycentrowane, niektóre szprychy trochę lużne, przerzutki w ogóle niewyregulowane - wygląda, że założone tylko "na sztuke". Generalnie rower jak dla mnie idealny, przebiegi roczne myślę, że nie będą przekraczały 500-800km :)
 
ale faktycznie jak przeczytałem ciągiem to co zacytowałeś to sam się usmiałem ;-)


#7 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 21:34

Jadak, nie obrażaj się, wiem co miałeś na myśli. Przepraszam, jeśli Cię uraziłem. Nie przez złośliwość to zrobiłem, ale dlatego, że wyrwane z kontekstu zdanie brzmiało zabawnie. :)



#8 jadak

jadak
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 21:41

spoko ;-)



#9 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 20 marzec 2014 - 22:08

Chyba Ci pogratuluję - kupiłeś nową szosę w cenie kompletu kół - gdyby moja żona się dowiedziała , że tak można.... :-D


ja mam nadzieje, ze moja zona nigdy sie nie dowie, ile kosztuje komplet kol :)
  • Lukasoo lubi to

#10 Gosc_Bodzio_23_*

Gosc_Bodzio_23_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2014 - 09:48

Kobietki by sie czasem załamały ile co kosztuje ;) też muszę oszukiwać ;) znaczy nie mowić do końca prawdy dla jej dobra  :D  



#11 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marzec 2014 - 10:08

A nie lepszą opcją było wyciągnięcie ze skarpety dodatkowych 200pln i pójście do Decathlona?

#12 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 marzec 2014 - 10:27

Na filmie szczęki hamulców nie są czasem w konfiguracji do wyciągania koła? Czarna, obrotowa dźwigienka powinna być w dół przekręcona (tak to bywa przynajmniej u innych producentów). Może już to poprawiłeś, ale jeśli nie to taki mały cynk.

Trzepak 

"MAMIL"


#13 Gosc_javka_*

Gosc_javka_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2014 - 10:42

Decathlon robi świetne rowery - jak za taka cene to pozycja godna uwagi. Czekam na dalsze testy i opinie tej szosówki - bo jak na taka cene to chyba sie sam skusze :)



#14 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 21 marzec 2014 - 10:44

ja mam nadzieje, ze moja zona nigdy sie nie dowie, ile kosztuje komplet kol :)

 

Tzn. co, ona ci daje kasę? Bo nie wyobrażam sobie takiego oszukiwania, a tym bardziej wtedy gdy wydaję to co ja sam zarabiam.



#15 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 21 marzec 2014 - 10:48

Bans, chyba jesteś kawalerem :-P   pozdr


  • Lukasoo lubi to

#16 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 21 marzec 2014 - 11:04

Jadak pokręciłeś coś ta szosą już, jak się sprawuje?



#17 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 21 marzec 2014 - 11:09

Kosztuje tyle co torebka+buty czyli nie tak znowu mało ;)

ja tam dobre koła dostaję za darmo ;)



#18 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 21 marzec 2014 - 11:27

Kosztuje tyle co torebka+buty czyli nie tak znowu mało ;)

ja tam dobre koła dostaję za darmo ;)

 

Choć nie rozumiem co napisałeś, cieszy mnie to.



#19 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 21 marzec 2014 - 18:09

Mógłbyś jakoś sprawdzić, czy do tej ramy i widelca wejdą jakieś grubsze opony 28, 32c… Z przodu wydaje się luzik na 28, a pewnie i 32. A jak z tyłu? masz jakieś grubsze opony, które możesz sprawdzić?

 

pozdr

 



#20 jadak

jadak
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 22 marzec 2014 - 00:34

barthas, niestety nic nie pokręciłem tą szosą :( jak narazie jej przygotowanie przez fachowców z działu sport pozwoliło tylko żeby wsiąść i przejechać się 80m wokół działu mięso-wędliny na Auchan :-D za jakieś pierwsze regulacje i przygotowania będę mógł się wziąć dopiero po 1 kwietnia :/ do tego czasu będę zawalony robotą

parmenides, jakieś tam grubsze napewno wejdą, mogę to jutro z rana jakoś pomierzyć, albo spróbować przymierzyć koło z oponą 26x1.5 Continental Slick bo jak narazie to jest najbardziej szosowe koło jakie w życiu posiadałem ;-)

...aha, no i waga roweru...z tymi amerykańskimi pedałami, z 4 stronicową instrukcją/gwarancją, z metką na tretrytce na kierownicy, i z 2 naklejkami z kodami kreskowymi rower waży równo 12 kg





Dodaj odpowiedź