Skocz do zawartości


Zdjęcie

1 Szosa W Życiu


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukas90

lukas90
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 12:35

Witam, chce zakupić pierwszą w życiu szosówkę i chce by mi służyła przez dobre parę długich lat. Mam 167cm wzrostu. jaka powinna być długości rama.
Jeśli chodzi o rower to chcę kupić :
http://www.decathlon...id_8239800.html



#2 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 27 marzec 2014 - 12:38

Triban jest chwalony. Długość rury poziomej około 52-53cm.



#3 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 marzec 2014 - 12:54

W przypadku tak niskiego wzrostu długość rury poziomej nie jest najlepszy parametrem bo nie podaje żadnych informacji o kątach w ramie. Np rama 52cm długości rurki poziomej przy kącie podsiodłówki 75 (raleigh revenio) będzie prawie 2 cm "dłuższa" niż taka z kątem 73,5 (np canyon roadlite) zakładając, że siodełko jest ustawione w tym samym miejscu w przestrzeni. Sugeruj się parametrem "reach". Przy Twoim wzroście nie powinien być on dłuższy niż 370mm jeżeli nie chcesz się ratować bardzo krótkim mostkiem.



#4 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 28 marzec 2014 - 19:39

Jedź do sklepu przymierzyć się do 54 i 51. Oba pewnie będą dobre. 



#5 blaha

blaha
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 03 kwiecień 2014 - 10:59

Sam chce kupić ten rower jednak jego braki w sklepach zmuszają mnie do szukania używki. Trzeba czekać na dostawę jednak termin dostawy jest nieznany. Zrób wywiad zanim udasz się do sklepu ten rower to biały kruk. 

 



#6 Gosc_QuaD_*

Gosc_QuaD_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2014 - 21:06

Aż tak źle? Ja kupiłem Tribana 3 jakoś 3-4 tygodnie temu czekając na sprowadzenie roweru z Francji równo tydzień.



#7 lukas90

lukas90
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 05:33

ja czekam już tydzień aż przyjdzie nówka bo ta co była w sklepie to porysowana na ramie a ściągają ja z Gliwic do Wrocka.

 

Jak się sprawdza w trasie??



#8 blaha

blaha
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądSwarzędz

Napisano 04 kwiecień 2014 - 05:39

lukas prawdomówność pracowników decathlonu stoi pod dużym znakiem zapytania. Mi odpowiedzieli że nie mają skąd roweru dla mnie ściągnąć mieszkam w poznaniu w jednym decathlonie powiedzieli mi że nie ma i nie mają jak załatwić odesłali do 2 tam okazało się że owszem był ale się właśnie sprzedał chwilke temu. 

Mam pytanie jak ten rower ma się w relacji do tego z decathlonu?
http://www.bikko.pl/...80-16-2013.html 



#9 Gosc_QuaD_*

Gosc_QuaD_*
  • Gość

Napisano 04 kwiecień 2014 - 14:55

lukas90 - doświadczenia z rowerami szosowymi nie mam, bo to moja pierwsza szosa. Wcześniej jeździłem na starym MTB. Ale moim zdaniem sprawdza się bardzo dobrze. Największa wada to przerzutki - chyba trudno je dokładnie ustawić, mnie w serwisie robili to dwa razy, a cały czas nie jest idealnie. Poza tym jako amator większych zastrzeżeń nie mam. No, białą ramę łatwo uszkodzić, o czym przekonałem się wożąc na niej zabezpieczenie. Teraz mam dwa ładne przetarcia na pamiątkę. ;) Ogólnie cały czas jestem zafascynowany łatwością, z jaką rozwija się prędkość i dystansami, które pokonuję bez większego wysiłku. Na góralu było to nie do pomyślenia.



#10 lukas90

lukas90
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 14:59

Wiem coś o góralu bo sam jeżdżę na dystansie 40-50km to padnięty wracam, ale 58.8km/h z góry było :D:D tak więc czekam i czekam już, ale chyba nie wytrzymam bo jutro ładna pogoda nie mówiąc już o niedzieli gdzie w sobótce zaczyna się sezon kolarski





Dodaj odpowiedź