Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolor Stroju A Słońce


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 CasualLounge

CasualLounge
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 09:38

Chcę kupić strój Team Sky, jednakże mam obawy co do koloru czarnego.

 

Czy ktoś z Was ma porównanie w użytkowaniu stroju jasnego i czarnego, jak to się przekłada na komfort i pochłanianie promieni słonecznych?



#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 marzec 2014 - 10:19

http://sport.tvn24.p...lke,390610.html :D :D :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 CasualLounge

CasualLounge
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 10:25

UUaaa  :-(  "...z nie stosowanego wcześniej materiału". Mi to nie grozi, bo przecież Made in China jest 100% Polyester.



#4 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 marzec 2014 - 10:38

Jak chcesz kupować kradzione projekty to może nie chwal się tym całemu światu. :/ I nie pisz, że chcesz kupić strój Team Sky.

 


  • 1415chris lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#5 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 28 marzec 2014 - 12:37

Zawsze mnie bawią tacy pozerzy, gdy ich widzę na szosie...

 

Rozumiem - dzieci z podstawówki lubią się przebierać za "superbohaterów", ale żeby dorosły facet?!



#6 CasualLounge

CasualLounge
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 12:52

Czy ta dygresja jest na temat postu? Moderator pownien usuwać takie wpisy, bo tylko śmiecą forum.

 

Nie widzę różnicy w skromny stroju Sky a strojach Castelli czy Nalini...  



#7 CasualLounge

CasualLounge
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 12:53

Zawsze mnie bawią tacy pozerzy, gdy ich widzę na szosie...

 

Rozumiem - dzieci z podstawówki lubią się przebierać za "superbohaterów", ale żeby dorosły facet?!

 

Domyślam się, że ty nie jesteś żadnym pozerem, bo jeździsz w szortach i polówce, kozaku...



#8 87Tomasz

87Tomasz
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądMrzeżyno

Napisano 28 marzec 2014 - 13:23

Ja piernicze,jak zwykle każdy temat sprowadza się do przepychanek...

Z tego co kiedyś gdzieś czytałem (o ile dobrze pamiętam) to czarny kolor ściąga do 4% więcej promieni słonecznych.

Nie wiem czy nie pitole farmazonów,także jeśli się mylę to mnie poprawcie ;)



#9 CasualLounge

CasualLounge
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 13:29

Zyzyx dzięki za wiadomość. Właśnie przekopałem google, ale poza staropolskimi twierdzeniami, że czarne (asfalt) przyciąga bardziej od białego, nic innego nie znalazłem  :-|



#10 87Tomasz

87Tomasz
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądMrzeżyno

Napisano 28 marzec 2014 - 13:55

Tu masz szerzej trochę opisane,ale dosyć naukowo:

http://83.15.40.182/...asa2lo/07/20302

(żeby otworzyć musisz skasować '.html' na końcu po kliknięciu)

Trzeba wziąć pod uwage różne czynniki np materiał z którego koszulka jest wykonana,

Myślę że przy porządnych ciuchach nie ma znaczenia jakiego są koloru,jeżeli by tak było wszyscy unikali by ciemnych kolorów,a jak widzisz po przykładzie Sky tak nie jest.

 



#11 Gosc_kubapie_*

Gosc_kubapie_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2014 - 15:13

Też nie wierzę, że obecnie kolor ma jakiekolwiek znaczenie w cienkich koszulkach. Nie widziałem, żeby ktoś miał opalony na ciele wzorek z kolarskiej koszulki. Widziałem szelki, paski od pulsometru i różnice wynikające z różnych materiałów w jednym ubraniu - siateczka. Jak ktoś widział niech ktoś powie czy tak się dzieje.

 

Link z Froomem jest bez sensu. Koleś ma typowo angielską karnację, więc słońce go łatwo bierze. Jak każdego rudego. To, że się urodził w Kenii jakoś mu nie pomaga. Dodatkowo ta koszulka jest z jakieś mega cienkiej siateczki, Jego plecy z kolei pewnie od kilku miesięcy słońca nie widziały.

 

Sam jeżdżę w czarnym kasku, skarpetkach, spodenkach. Koszulkę mam raczej ciemną. Najgorzej słońce i tak wali po rękach i nosie.


  • mikroos lubi to

#12 CasualLounge

CasualLounge
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 15:33

Jeśli chodzi o  Froomena to sam strój pozostawia wiele... Na zdjęciu jest koloru brązowy/rudy, a nie czarny - ja jeszcze takiego czegoś nie widziałem.



#13 Gosc_broklyn20_*

Gosc_broklyn20_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2014 - 22:14

Zastanawiałem się właśnie czy te siatkowe stroje Sky mają rekompensować Ciemny kolor czy zapobiegać kolarskiej opaleniźnie...:)



#14 Gosc_kubapie_*

Gosc_kubapie_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2014 - 23:16

Jeśli chodzi o  Froomena to sam strój pozostawia wiele... Na zdjęciu jest koloru brązowy/rudy, a nie czarny - ja jeszcze takiego czegoś nie widziałem.

 

Jak to jest złożone, to zapewne jest idealnie czarne. Tylko jak rudy tę cieniutką siatkę założył, to go przysmażyło na pierwszym słoneczku na zgrupce.





Dodaj odpowiedź