Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wkładki Do Butów


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Macko

Macko
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 kwiecień 2014 - 23:33

 Nie znalazłem nigdzie takiego tematu, nikt nic nie pisał. Niby rzecz oczywista, kupujemy buty, na tym się nie kończy. Można jeździć w firmowych/standardowych wkładkach, ale można też podejść bardziej pro do tematu, co na pewno poprawi komfort, położenie stopy oraz ucisk wywierany przez buty, co ma też znaczenie zdrowotne odnośnie ścięgien. 

 Można w Veloart takie wkładki zrobić za 1000 PLN, ale można również (znalazłem dzisiaj) też dopasować wkładki termoplastyczne za 200-300 PLN firmy Sidas np. w Intersporcie.

 Jest też forma bardziej budżetowa i kupić jakieś dobre wkładki żelowe.

 

Co wiecie na ten temat?

Czy ktoś korzysta z którejś z powyższych opcji? 



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2014 - 00:16

https://www.esoles.com/

 

Wkładki te są standardowym elementem wielu par butów Bontragera.

Powinny być dostępne w sklepach sprzedających Treki. 



#3 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2014 - 07:05

Wkładki mają Shimano, Spec i Fizik. Ten ostatni korzysta z pomocy Sidasa. Zazwyczaj występują w 3rodzajach wybieranych w zależności od wysklepienia stopy-płaska, normalna, wydrążona-czy jak to tam się nazywa... ;-)
Ja mam wkładki Speca w butach rowerowych a Sidasa w narciarskich. W obu przypadkach różnica w stosunku do seryjnej wkładki jest kolosalna. Nie pamiętam ile kosztowały, bo kupowałem je dość dawno, ale chyba cośook. 100-200PLN.

#4 robsohn

robsohn
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 09:34

 Można w Veloart takie wkładki zrobić za 1000 PLN

 

Macko rok temu w lutym robiłem wkładki w Veloart w Krakowie. Koszt był tylko 350zl. Jarek najpierw zrobił odcisk moich stóp a następnie przygotował wkładki. Koszt może spory, ale rozwiązał on problem z drętwieniem stóp już po ~40min jazdy. Teraz 4h nie sprawia problemu.



#5 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2014 - 12:20

U mnie była identyczna sytuacja :-)

#6 Macko

Macko
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 kwiecień 2014 - 16:57

Właśnie kupiłem nowe buty i chce sobie wkładki też zrobić, zapewne wybiorę wkładki Sidasa 200-300 PLN.

Dzięki temu moje buty naprawdę będą moje  :-D .

Używa ktoś wkładek Sidas?

 

http://www.sidasspor...iking-21-2.html



#7 Gosc_amrek1_*

Gosc_amrek1_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2014 - 13:59

Witam,

 

Od pewnego czasu mam ból w prawej stopie podczas jazdy na rowerze. 

Zakupiłem wkładki Specialized BG ale nie są dobrze dopoasowane do Sidi, moim zdaniem są zbyt wysokie i szerokie do Sidi i nie pasują optymalnie.   

Czy ktoś używa wkładek Sidas w butach Sidi ? Ewentualnie jakie wkładki pasują do Waszych Sidi ?

 



#8 Gosc_amrek1_*

Gosc_amrek1_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2014 - 21:11

Wszystkim którzy szukają wkładek do butów polecam wkładki Superfeet carbon.

 

1. wkładki rozwiązały mój ból stopy podczas jazdy !

2. Wkładki są bardzo cienkie, tak jak w sidi ale są o niebo lepszej jakości i z zupełnie innych mateirałów. Ze wzgkędu na niski profil nie zajmują dużo miejsca w bucie więc idealnie nadają się do butów mocno dopasowanych do stopy. Idealnie pasują Sidi. 

3. Można przymierzyć w "sklepie biegacza" , personel nawet przytnie wkłądkę do odpowiedniego wymiaru. 

4. Wkładki można do 60 dni zwrócić jeżeli nie będą nam się podobay, 

5. cena 190 zł, ale myślę że dla wygody i jazdy bez bólu warto zainwestować. 

 

Więcej info na stronie producenta. 


  • 1415chris lubi to

#9 kapral_szef

kapral_szef
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • SkądKalisz

Napisano 06 sierpień 2014 - 06:22

Obecnie posiadam wkładki Specialized BG+++ początkowo cięzko było się przyzwyczaić bo oryginalna wkładka była płaska a ta posiada mocne podparcie łuku stopy, używam w butach speca pro road i lake i jest ok :)  tak na marginesie rozm. 44 Lake = rozm. 43 Speca, wkładki mają równo 28cm



#10 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 sierpień 2014 - 08:30

Tak jak pisal kolega wyzej, wkladki speca sa bardzo dobre ale ze wzgledu na swoja objetosc nie pasuja do mocno dopasowanych butow.
Chyba sprobuje tych superfeet carbon, bo czasami "czuje" srodstopie w moich sidi.

#11 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 sierpień 2014 - 18:08

amrek1, po pierwszej jezdzie, wiec moge Ci podziekowac za porade. Wkladki sa mega. Nawet nie wkladajac ich do butow i stajac na nich, roznica w porownaniu z wkladkami sidi jest ogromna. Dla mnie teraz to jest zupelnie inna jakos pedalowania. Maja super wyprofilowana piete i co bylo dla mnie istotne, super podparcie srodstopia. To byl problem z sidi, pieczenie spodu stopy. Wczesniej chwalilem spece ale superfeet carbon to inna klasa komfortu, jak dla mnie. Szkoda ze tak dobre buty sidi sa wyposazane w tak nedzna wkladke. Ryzyka z niedopasowaniem nie ma, bo jak cos nie spasi to do 60 dni mozna je odeslac. Polecam tym, ktorzy maja problem z pieczeniem srodstopia, ktore moze byc typowe w butach z wkladka bez jego podparcia.

#12 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 14 sierpień 2014 - 19:17

W Decathlonie są wkładki - szare z zielonym żelem pod podeszwą. Niedrogie i całkiem niezłe.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#13 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 25 marzec 2015 - 21:24

Pozwolę sobie odświeżyć temat  ;-)

Poszukuję nowych wkładek do swoich butów dlatego że czuję dość spory dyskomfort w okolicy śródstopia(pieczenie oraz czasami drętwienie).Przepuszczam że jest to wina już dość "ubitych" wkładek które mają za sobą ok 25-30tys.km  :idea:  ;-)

Próbowałem już zmiany ustawień bloków,ale nie przyniosło to zadowalającego mnie efektu :-?

Pomożecie ?

model butów to:shimano sh-xc50(buty mtb),rozmiar 44 oraz długość wkładki 27,8mm.

 



#14 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 25 marzec 2015 - 22:24

To co opisunesz, to objawy braku podparcia srodstopia. Szukaj wkladek, ktore to zapewniaja.

#15 Gosc_gienek_*

Gosc_gienek_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2015 - 07:09

Pozwolę sobie odświeżyć temat  ;-)

Poszukuję nowych wkładek do swoich butów dlatego że czuję dość spory dyskomfort w okolicy śródstopia(pieczenie oraz czasami drętwienie).Przepuszczam że jest to wina już dość "ubitych" wkładek które mają za sobą ok 25-30tys.km  :idea:  ;-)

Próbowałem już zmiany ustawień bloków,ale nie przyniosło to zadowalającego mnie efektu :-?

Pomożecie ?

model butów to:shimano sh-xc50(buty mtb),rozmiar 44 oraz długość wkładki 27,8mm.

albo innych butow...(o glebiej wyprofilowanej podeszwie)

Ja mam bardzo wysokie "podbicie stopy" i mialem takie same objawy

po przesiadce na jeden z najnizszych modeli shimano.

Mam wrazenie ze te buty sa lepsze na bardziej plaskie stopy...



#16 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 26 marzec 2015 - 15:02

albo innych butow...(o glebiej wyprofilowanej podeszwie)

 

Tu mógłbyś polecić jakąś konkretną firmę/model? ;-)

Nie ukrywam że najpierw wolałbym sprawdzić czy będzie jakaś poprawa z nową wkładką,jeśli to nie pomoże to może będę zmieniał buty :roll:

@1415 biorę głównie pod uwagę wkładkę speca,która przewija się również w tym temacie.Jako użytkownik jej, jaki rozmiar byś sugerował dla mnie 43,44? 



#17 Gosc_gienek_*

Gosc_gienek_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2015 - 16:03

Tu mógłbyś polecić jakąś konkretną firmę/model? ;-)

Nie ukrywam że najpierw wolałbym sprawdzić czy będzie jakaś poprawa z nową wkładką,jeśli to nie pomoże to może będę zmieniał buty :roll:

@1415 biorę głównie pod uwagę wkładkę speca,która przewija się również w tym temacie.Jako użytkownik jej, jaki rozmiar byś sugerował dla mnie 43,44?

Lubie Adidasa..oraz Sidi.

te pierwsze za komfort podczas treningow-np model Girano,

zas sidi Geniusy za wspaniale opinanie mojej wysoko podbitej stopy i poczucie"jednosci" z ukladem korbowym roweru(bardziej do konkretnego scigania sie nadawaja)



#18 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 marzec 2015 - 19:57

Sidi, to moim zdaniem nieporozumienie, jesli chodzi o wkladki. Same buty sa mega, mam Wire.
Zamiast ich wkladki mozna wsadzic dwie kartki papieru, rezultat bedzie podobny.
Dla tych stop, ktore potrzebuja lepszego wsparcia srodstopia, zakup tych butow wiaze sie z zakupem pozadnych wkladek.
Co do speca, to mialem i w dalszy ciagu mam czerwone wkladki, ktore uzywam w butach Vittoria. Maja rozmiarowke 43-44.
Do sidi kupilem superfeet carbon, mega wkladki. O butach mysli sie tylko jak sie je zaklada i sciaga, no i moze jak paluchy marzna, jak jest zimno.

#19 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 20:08

podłączę się też odczuwam dyskomfort - drętwienie

dodatkowo mam odciski i chciałbym coś miękkiego

 

mam

http://rowertour.com...spd-czarne.html

 

na początek chciałbym zamienić wkładki ale nie wykluczam zmiany butów

 

co polecicie?

 

 

dziękuję



#20 Gosc_gienek_*

Gosc_gienek_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2015 - 20:43

Sidi, to moim zdaniem nieporozumienie, jesli chodzi o wkladki. Same buty sa mega, mam Wire.
Zamiast ich wkladki mozna wsadzic dwie kartki papieru, rezultat bedzie podobny.
Dla tych stop, ktore potrzebuja lepszego wsparcia srodstopia, zakup tych butow wiaze sie z zakupem pozadnych wkladek.
Co do speca, to mialem i w dalszy ciagu mam czerwone wkladki, ktore uzywam w butach Vittoria. Maja rozmiarowke 43-44.
Do sidi kupilem superfeet carbon, mega wkladki. O butach mysli sie tylko jak sie je zaklada i sciaga, no i moze jak paluchy marzna, jak jest zimno.

kurde robi sie mgliscie..

wspomnialem o sidikach-ze wzgledu na ich gleboki profil podeszwy wlasnie

-jesli chlopak ma wysoko podbita stope-to bedzie happy,

nie bralem nawet pod uwage utykania w tych kamaszach jakich kolwiek innych wkladek niz te oryginalne:-))





Dodaj odpowiedź