Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sigma Rox 5.0 Problem


39 odpowiedzi w tym temacie

#1 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 24 kwiecień 2014 - 19:52

Ostatnio pojawilo mi sie ostrzezenie, ze bateria jest slaba (pasek) wiec zmienilem baterie - ale komunikat nadal jest. Tetno normalnie sie wyswietla caly czas.

 

Ktos mial podobny przypadek moze w innej sigmie - co z tym zrobic?



#2 morgandexter

morgandexter
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 kwiecień 2014 - 21:52

Wymienić baterie także w liczniku. Z życia wzięte. Pozdro

Raleigh Revenio 3


#3 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 24 kwiecień 2014 - 22:04

Mimo, ze nie pokazuje zuzytej bateri licznika moze to pomoc?  (w tym liczniku pokazuje osobno zuzyte baterie dla paska/licznika oraz nadajnika)

 

W ogole to cos krotko trzymaja te baterie pisalo w instrukcji rok, a ja mam z 4-5 mcy ten licznik dopiero... i w zimowym okresie nie jezdzone na tym rowerze.



#4 morgandexter

morgandexter
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 kwiecień 2014 - 22:08

U mnie na ROX 6.0 podziałało i od tego czasu hula elegancko.


Raleigh Revenio 3


#5 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 25 kwiecień 2014 - 07:28

Ok to trzeba zakupic baterie i mam nadzieje, ze pomoze :)



#6 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:09

Spróbuj jeszcze wyciągnąć baterię z czujnika, poczekać około 1 min. i włożyć ją z powrotem.



#7 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 25 kwiecień 2014 - 17:34

Po zmianie bateri w liczniku komunikat zniknal :)



#8 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 21 maj 2014 - 20:12

Pojawil sie inny problem z roxem... wskazania pulsu - wskoczy na jakas wartosc i tak z nia jade jakis czas po czym przeskoczy na inna wartosc i znow "zawisnie". Tak jest w czasie jazdy, jak teraz do niego podszedlem z pulsem to dziala i puls sie zmienial ale bylem chwile przy nim.

 

Mial ktos cos podobnego, co mozna zrobic?



#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 maj 2014 - 20:39

Prawdopodobnie pulsometr nie jest w stanie odczytać aktualnego pulsu i dlatego nie zmienia się wyświetlana wartość, ewentualnie sygnał z opaski nie dociera do licznika (choć to mniej prawdopodobne - w tym drugim przypadku licznik pokazywałby raczej zero).

 

Rada jest prosta: naśliń elektrody przed założeniem opaski na ciało ;) Jeżeli się brzydzisz, woda z odrobiną soli też zadziała.

 

 


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 21 maj 2014 - 20:40

Hm nigdy ich nie zwilzalem i do tej pory dzialalo wszystko ok, nagle od 2 dni sie tak dzieje (od poczatku tych upałów), sprobowac mozna.



#11 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 22 maj 2014 - 07:34

Bezkabelkowe Sigmy tak mają. Od czasu, do czasu z niewyjaśnionych powodów fiksują. Pojawiają się dziwne wskazania, brak odczytów któregoś parametru, itp. Wcześniej był wpis kolegi, który znalazł opcję synchronizacji. Naciśnij prawy, dolny knefel i przytrzymaj kilka sekund, aż pojawi się migający napis "synchro". Możesz to robić nawet podczas jazdy, nie tracąc dotychczasowych danych. Czasem pomaga.



#12 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 22 maj 2014 - 11:21

Tzn prawy dolny przycisk ?



#13 Grzesiekkry

Grzesiekkry
  • Użytkownik
  • 200 postów
  • SkądSułkowice/Chynów

Napisano 23 maj 2014 - 06:24

Koledzy mam pytanie: czy któryś z Was używa programu do ściągania danych? Zainstalowałem demo a tam nie ma 6,0 i nie wiem czy ściąga także podziały stref tętna np. w obrębie danego okrążenia.



#14 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 11 lipiec 2014 - 22:06

Caly czas mam problem z tym rox 5.0 dzis podczas jazdy odczyt pulsu zniknal calkowicie i jechalem bez pulsaka. No i czesto podczas jazdy zawiesza sie na jakims tetnie i pokazuje stala wartosc... Czy trzeba go reklamowac i czy w ogole uznaja cos takiego - nie wiem jak oni to sprawdza w serwisie? Czy cos jeszcze mozna zrobic poza tym co koledzy wyzej proponowali ?

Przez pierwsze pol roku dzialal bez zarzutu potem skonczyla sie bateria w  liczniku i opasce wymienilem i niedlugo zaczely sie w/w klocki.



#15 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 06:44

Luki, mam to samo ze swoim ROXem. Dokładnie wszystkie objawy, o których piszesz. Zanik wskazań pulsu, zawieszanie na stałej wartości, wyświetlanie „0”. Najdziwniejsze, że nie fiksuje stale, a jak mu się spodoba. Są dni, że działa normalnie.

Myślę, czy na to nie ma wpływu odzież. Ostatnio notuję sobie, w której koszulce działał dobrze, a w której nie. Być może winne są ładunki elektrostatyczne. Jedne materiały mogą bardziej się elektryzować od innych. Sprawa dotyczy tylko pulsometru. Odometer i kadencja działają bez zarzutu, więc coś może być na rzeczy. Tylko problem w tym, że po zakupie, bez względu na to, w czym jechałem przez długi czas działał normalnie, a kłopoty zaczęły się po kilku miesiącach, podobnie jak u Ciebie. Inną przyczyną może być to, że pas piersiowy wrzuciłem do pralki. Od tego czasu są kłopoty.



#16 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 12 lipiec 2014 - 07:20

Dokladnie jak piszesz ale pol roku dzialal ok... moj pas nie byl w pralce jedynie co zmienialem w nim baterie. Ciuchow nie zmienialem no moze mam 1 nowa koszulke ale wczesniej dzialal w dowolnej odziezy dobrze. Pewnie trzeba bedzie go probowac reklamowac tylko na ten czas bedziemy bez licznika :/



#17 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 14 lipiec 2014 - 11:02

Skoro masz te same objawy to pewnie jakas wada tego modelu (nowa seria nie sprawdzona jeszcze). Dziwne ze jak w domu zaloze opaske to zawsze pokazuje puls i sie zmienia bez zadnego nawilzania, problem wystepuje w trasie.Ja to zglosilem na reklamacje, czekam na odpowiedz zwrotna.



#18 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 15 lipiec 2014 - 20:44

Zauwazylem jedna zaleznosc - fiksuje gdy jest grzejace slonce i jest goraco. Dzis wyjechalem i bylo goraco ale bez slonca bo niebo zachmurzone i CALA TRASE dzialal normalnie. I jak pamietam poprzednie jazdy ta zaleznosc sie sprawdzala.

Ultek czy masz tak samo?

Co to moze byc, ktos ma jakis pomysl jak slonce moze powodowac zaklucenia w pracy? ;)



#19 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 06:58

Nie kojarzyłem tego z upałem, czy słońcem i chyba to nie to, bo ostatnio dość mocno smaży, a mój pulsometr postanowił działać dobrze. Od ostatniego, mojego wpisu, jest ok. (żeby nie zapeszyć!). Do ostatniego prania dodałem płyn antystatyczny i na razie nie mam kłopotów. Mam przeczucie, że to elektryzowanie koszulki jest powodem. Jak znów licznik padnie, dotknę ziemi, żeby odprowadzić ładunki i sprawdzić, czy pomoże. Jak nie, będę szukał dalej, aż się unerwię i go załatwię młotkiem :angry: :D

"jak w domu zaloze opaske to zawsze pokazuje puls i sie zmienia bez zadnego nawilzania, problem wystepuje w trasie"

I u mnie jest podobnie. Jesteś w lepszej sytuacji, bo masz paragon i możesz reklamować. Ja nie mogę swojego znaleźć :(



#20 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 lipiec 2014 - 07:19

Jesteś w lepszej sytuacji, bo masz paragon i możesz reklamować. Ja nie mogę swojego znaleźć :(

Jeżeli kupowałeś online, jako dowód sprzedaży wystarczy Tobie dowód przelewu albo nawet kopia maila z potwierdzeniem, że jesteś kupującym.

Jeżeli kupowałeś w sklepie, faktycznie jest gorzej :(

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź