Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sigma Rox 5.0 Problem


39 odpowiedzi w tym temacie

#21 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 16 lipiec 2014 - 08:20

Moze z tym sloncem chodzi o to ze znacznie bardziej sie poce i jest jakis problem wtedy z odczytem / opaska ale jaki i jak to rozgryzc... ? Co do elektrostatycznosci - wczoraj jechalem w nowej potowce jeszcze nie pranej bo zakupilem sobie ostatnio nowe 2 szt... dzis jade w tej drugiej tez nowej zobacze czy sprawdza sie to co mowisz. A jaki ten plyn dodalees ?

 

A tak w ogole zastanawiam sie jak dystrybutor sprawdza takie mocno nietypowe nieprawidlowe dzialanie?  BO moze byc tak ze im odesle i akurat bedzie dzialal jak na wczorajsze jezdzie i dupa ...



#22 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 10:08

Wyczytałem w necie jakiegoś „eksperta od prania”, że poleca Silan Blue Dream http://www.henkel.pl/1129_PLP_HTML.htm (pytanie 3). W oszołomie nie było „błękitnego marzenia”. Więc wziąłem Fresh Sky. Nie pisze na nim, że antystatyczny, ale że też zmiękcza. No i, jak dotąd, jest spokój (odpukać). Nie wiem, czy to zasługa płynu, przynajmniej szmaty  ładnie pachną. :D



#23 adams99

adams99
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 lipiec 2014 - 13:53

Może trafiliście na jakąś wadliwą serię. Jeżdżę z 5 od chyba marca i miałem tylko problem z czujnikiem kadencji ale to była wina montażu. Podczas upałów i normalnej pogody dane są ok, nie mam takich objawów o których wspominacie. Reklamować i tyle.



#24 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 16 lipiec 2014 - 19:59

Dzis jechalem w drugiej nowej potowce i niestety niedlugo po ruszeniu juz sie wieszal wiec to nie elektrostatyka, bylo goraco i slonecznie (jednak ma to jakies znaczenie nie wiem jakie ;) ). W kazdym razie wysylam do reklamacji.



#25 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 22:08

Zobaczymy, jak się odniosą do reklamacji. Jeśli sprawy pójdą dobrze, to i ja spróbuję.



#26 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2014 - 22:24

Niestety sigmy czasem wariują :( pytanie czy np szczelnie jest zamknięte w opasce miejsce na baterię. Może dostaje sie tam wilgoć i dlatego zawiesza sie. Czasem kupione baterie w sklepie są już stare i na wstępie rozładowane są. Z reklamacjami w sigmie nie ma raczej kłopotów.
Sent from my Nokia Lumia 1520 using Tapatalk

#27 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 17 lipiec 2014 - 08:16

Zobaczymy, jak się odniosą do reklamacji. Jeśli sprawy pójdą dobrze, to i ja spróbuję.

 

Nie moga pojsc inaczej niz naprawa/wymiana! :)    ok napisze co i jak ale to za 2-2,5tygodnia dopiero. Wczoraj zalozylem niesmiertelnego przewodowca ;)



#28 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 21:36

Panowie, grzebię w tym liczniku, grzebię i tak się zapętliłem, że już nic nie kumam. Sprawa jest prozaiczna. Jak uruchomić/ zatrzymać/ wyzerować stoper. I druga sprawa, jak uruchomić minutnik, czyli funkcję Countdown? Nagle uznałem, że mi to potrzebne, ale nie umiem uruchomić :D Naciskam wszystkie, możliwe kombinacje przycisków, a ten się uparł i nie pójdzie ;)

 

Edit. A jednak poszło. Wystarczyło się przespać z problemem.



#29 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 02 sierpień 2014 - 20:07

Obiecalem, ze dam info - dostalem mailowa informacje, ze licznik mam wymieniony na nowy przez dystrybutora:)  Teraz tylko kwestia czasu az dotrze do mnie. No i gwarancja leci od nowa.



#30 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 12:44

To jest dobra wiadomość. Mój, póki co, działa bez zarzutu, od kiedy dodaje antystat do prania, czyli już miesiąc. Aż się boje pisać, żeby nie zapeszyć. Tfu! Na psa urok i odpukane w niemalowane (to tak na wszelki wypadek, bo rozum rozumem, ale licho nie śpi :D ).



#31 Gosc_ShpxLbh_*

Gosc_ShpxLbh_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2014 - 09:00

ja mam ostatnio problemy z roxem 5.0... 219 godzin wyjeżdżone 4800 km. jak pada deszcz. albo leje, to prędkość w ogóle nie jest odczytywana przez niego i nie raz jadę te 80 km, a tam przez kilka km nie spojrzę i nie sczytywane nic...
ale to nic, bo ostatnio jeszcze lepiej kurr.. jest :) Jedziesz jedziesz te 50 km. i nagle JEBS!
włącza się Cię SAMO SETTINGS i mruga, żeby zmienić język. wyłączasz ustawienia i co ? zresetowany licznik :)
ni ma żadnych danych. na krótkich trasach to jeb.. ale jak jechałem z Łodzi do Warszawy i w połowie drogi nagle mi się wyjebał, to myślałem że wyląduje to gówno w rowie ..... i co zrobić ? przecież bateria nie powinna być do wymiany.. przycisk nie jest wciśnięty, ani nie lata. nie spadał, nie uderzał o nic więc to nie jest mechaniczna usterka..


PS////

wymieniłem baterie. 9zł + 2x7zł
póki co działa...

wychodzi na to, że nie potrafi on utrzymywać sobie napięcia na liczniku, ani informować o jego spadku, przez co wariuje, zamiast po prostu się wyłączyć.

więc póki co nie zawodzi NADAL mnie ;) POLECAM :D

#32 marchewkazdwola

marchewkazdwola
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 12:43

Witam posiadam licznik sigma rox 5.0 od jakiegoś czasu podczas jazdy licznik wyłącza się i po ponownym włączeniu wyświetla się komunikat ustawienia dopiero po wyjściu z menu licznik startuje kilometry od zera.Gdzie szukać przyczyny



#33 Gosc_ShpxLbh_*

Gosc_ShpxLbh_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2015 - 13:10

musisz wymienić baterie w liczniku i problem rozwiązany :)

#34 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 16:11

Miałem ostatnio podobny schemat, jak opisywał ShphLbh, jeszcze w sierpniu, ub. roku. Też wymieniałem kilka baterii, bo przy moim pechu kupiłem zleżałe w sklepie i rozładowane ogniwa. Jakby było mało, przy zamykaniu, wyłamałem zaczep w czujniku kadencji, który zamykał obwód elektryczny i nie mam wskazań.

Marchewka, przyczyny szukaj w samej Sigmie. Nie walcz z nią, tylko wyp… ją z godnością i kup Garmina. :D Ja tak robię, bo mam dość, miarka się przebrała. Żeby tylko była kasa.



#35 Grzesiekkry

Grzesiekkry
  • Użytkownik
  • 200 postów
  • SkądSułkowice/Chynów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 11:55

Ja jakoś opanowałem to cholerstwo.
Tak jak koledzy piszą w większości przypadków to sprawa napięcia. Robiłem dużo pomiarów i okazuje się że poniżej 3V kończy się zabawa, przy 2,88v czujnik kadencji nie był w stanie podać sygnału na 90cm, przy 2,95v licznik fiksował. Lubi wysokie napięcie :D
I przypomniało mi się że lampka chińska ledowa, ta z tych mocnych, w jakimś trybie go ogłupiała.
Mimo wszystko u mnie po ok. 10k km jeszcze nie jest na wylocie :)

#36 Grzesiekkry

Grzesiekkry
  • Użytkownik
  • 200 postów
  • SkądSułkowice/Chynów

Napisano 29 listopad 2015 - 02:06

Właśnie jestem po świeżych przejściach z moim 6.0. Przestawał działać poniżej 8'C. Wchodził w ustawienia lub nawet w jakiś tryb serwisowy. Korespondowałem z kilkoma osobami, wychodzi na to że raczej odosobniony przypadek. Szczęście w nieszczęściu że sklep bez problemu rozpatrzył reklamację (nowy).
Najgorsze jest to że w tym przedziale cenowym nie ma alternatywy, tym bardziej że nie potrzebuje materiału do żadnych analiz ani map. Normalnie jestem poddenerwowany czy będzie działał w chłodzie jak go przyślą.

#37 Grzesiekkry

Grzesiekkry
  • Użytkownik
  • 200 postów
  • SkądSułkowice/Chynów

Napisano 07 grudzień 2015 - 20:07

Licznik nowy, ma mrozie chodzi ale nie mogło być pięknie niestety.

Kupiłem sobie taką środkową podstawkę, taką profesjonalną i co ? Żeby to g..no założyć  muszę zdjąć owijkę i klamkę karwasz twarz!!!!

Wyrzucam do śmieci!



#38 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 07 grudzień 2015 - 20:32

Nie musisz, przynajmniej ja nie musiałem. Udało się ją założyć bez większych problemów choć wydawało się, że na bank strzeli ;) 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#39 Grzesiekkry

Grzesiekkry
  • Użytkownik
  • 200 postów
  • SkądSułkowice/Chynów

Napisano 07 grudzień 2015 - 20:54

Toż to trzeszczy, jęczy :(

Może podgrzać opalarką spróbuję. 



#40 -Marcin-

-Marcin-
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2017 - 20:08

3 lata używam Rox 6.0. Od 3 miesięcy mam dokładnie wszystkie objawy jak piszecie. Najpierw pokazywało, że trzeba wymienić baterię w opasce, ale jak się okazało bateria w pulsometrze była słaba. Później nadajnik pulsometru po pół roku od wymiany baterii pokazywał, że trzeba ją wymienić i faktycznie jakoś szybko zjadlo prąd bo wcześniej 1,5 roku działało na nowej baterii. Teraz jest najgorzej. Od miesiąca zawiesza się puls podczas jazdy na kilka minut, a później znowu działa przez godzinę. Nigdy nie dzieje się to od początku jazdy tylko po jakimś czasie, a po godzinie jazdy już jakby się stabilizowało i jest ok. Miesiąc temu przy temperaturze na zewnątrz ok. 8 st. też się resetował co kilka minut. Teraz od kilku dni niby jest OK. Myślałem, że to przez baterie ale wymienione mam i w nadajniku pulsu i w liczniku. Co ciekawe prędkość, wysokość i kadencję zawsze pokazuje dobrze.
Jak ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co z tym zrobić to będę wdzięczny za odpowiedź (mimo, że wątek stary).





Dodaj odpowiedź