Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka kierownica - rozmiar, typ, model?


679 odpowiedzi w tym temacie

#581 lechoo80

lechoo80
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 08:05

Ja przed chwilą (dosłownie) dostałem taką :

www.aliexpress.com/item/2017-EC90-new-full-carbon-fiber-bicycle-handlebar-road-bicycle-handlebar-stem-handle-playing-UD-Matt/32789399864.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ZQAF5M

 

Wcześniej spotkałem kilku ludzi na tymże kokpicie, nie narzekali. Pooglądałem, poszukałem na google informacji i stwierdziłem że spróbuję.

 

Gdy paczka przyszła, pierwsze co to uwiesiłem się na tej kierownicy, nic nie trzeszczy, wytrzymała moje 95kg to myślę że i na szosie wytrzyma.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

I jak zamontowałeś może już? Próbowałeś się na tym uwiesić? Może jakieś fotki? :)



#582 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 09:13

Montaż dopiero na zimę :) jak będą owijki do wymiany... teraz niestety nie mam zbyt dużo czasu na jazdę a co dopiero wymianę kierownicy. Fotkami na pewno się pochwalę.

 

Co do sprawdzenia wytrzymałości... to tak sprawdzałem ją w dwóch płaszczyznach

- kiera na ziemi oparta o rogi, ręka w miejscu mostka i całym ciężarem ciała napierałem

- kierownica bokiem na ziemi (na jednym z rogów) i też całym ciężarem na drugi

 

Nic nie strzelało nic nie trzeszczało

 

Pozdrawiam



#583 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 15 październik 2017 - 16:16

Mam ogromne łapy. Obecnie mam kierownicę jakaś z b'twin kompaktową i po prostu w dolnym chwycie jest jak dla moich dłoni zbyt mało miejsca (gięcie przechodzi przez dłoń i jest to bardzo niewygodne). Górny chwyt jest jak najbardziej wygodny, jaką kierownicę polecacie dla wielkołapych? Reach jest ok tylko żeby dolne gięcie było bardziej okrągłe i o większej średnicy.

#584 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 23 październik 2017 - 10:09

Znalazłem i zamówiłem sobie coś takiego:
https://wertykal.com...RNOVA-TEAM/2421
Chyba czegoś takiego właśnie potrzebuję.
Myślę że cena bardzo atrakcyjna jak za kierownicę z carbonu.

#585 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 23 październik 2017 - 11:35



I jak zamontowałeś może już? Próbowałeś się na tym uwiesić? Może jakieś fotki? :)

 

taki efekt:

 

oc5Ysh2.jpg

 

 

teraz katuję na trenażerze, wieszam się na tym, nic nie strzela nic nie trzeszczy.

 

Pozdrawiam



#586 Rrr16

Rrr16
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 23 październik 2017 - 14:17

Mam podobna ksztaltem s-worksa, nie lepiej stosowac krotsza owijke? (tak po zdjeciu do 3 lub 3,5 zwoju niebieskiego paska). Ja tak mam u siebie. Po co ladne aero skrzydlo pogrubiac i zaslaniac. Zlapac rekami w czesci płaskiej, przy dlugim i mozolnym podjezdzie i tak mozna. Gorzej jedynie w pochyleniu jak bysmy chcieli przedramiona polozyc a'la Kwiato, slisko i niebezpiecznie.
Generalnie ladnego sie nie zakrywa...

#587 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 23 październik 2017 - 16:19

Przy następnej owijce pewnie tak zrobię, teraz jest tak na styk by zmieścić tam dłoń... na chwile obecną wygoda górą :)

 

Pozdrawiam



#588 szymony

szymony
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 23 październik 2017 - 19:55

Cześć wszystkim. To pierwsze me wypociny na tym forum, więc witam serdecznie.
Co do kierownicy z chińskiego węgla, to niestety ale podobną udało mi się zepsuć. Wiesza łbem się na niej na różne sposoby. Gieła się ale złamać się nie chciała. Wystarczyło jednak by mi się rower na postoju przewrócił. Dostała strzał prawie na samym końcu o krawędź schodów i pękła nieco powyżej miejsca mocowania klamek.

#589 Tomko

Tomko
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 24 październik 2017 - 11:57

 na chwile obecną wygoda górą :)

 

 

 

Na zdjęciu widać, że klamkomanetki są zbyt nisko względem górnej poziomej powierzchni kierownicy. W znakomitej większości przypadków od takiego ustawienia, po krótkiej już jeździe, pojawia się ból nadgarstków.

Tak założyłeś celowo, czy też jak to często w chińczykach bywa, nie dało się zachować odpowiedniej linii klamkomanetka/kierownica?



#590 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 24 październik 2017 - 13:15

Na zdjęciu widać, że klamkomanetki są zbyt nisko względem górnej poziomej powierzchni kierownicy. W znakomitej większości przypadków od takiego ustawienia, po krótkiej już jeździe, pojawia się ból nadgarstków.

Tak założyłeś celowo, czy też jak to często w chińczykach bywa, nie dało się zachować odpowiedniej linii klamkomanetka/kierownica?

 

może tylko się wydaje na zdjęciu, klamki i kierownica tworzą ciągłą linię. Zakładałem tak by było wygodnie, ale też masz racje jest to już chyba skrajne położenie klamek i wyżej już nie dało by się zamontować.
 



#591 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 styczeń 2018 - 22:03

Czy ktoś posiada kierownicę Deda SuperZero ? (https://wertykal.com...u-POB-MY17/3938)

 

Szukam czegoś w alu z nieco spłaszczoną górą. Polecicie coś lepszego do 400zł?

Czy na tego typu kierownicy zamontuję lemondkę?



#592 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 22:53

Ritchey też ma kilka kierownic spłaszczonych w ofercie w tym też alu.

 

Pozdrawiam


  • mitm lubi to

#593 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 15:40

PRO PLT ERGO:

https://www.pro-bike.../PRO_HA_PLTERGO

 

Waga dla rozmiaru 42cm wynosi 285g, bez problemu do kupienia poniżej 200zł. Nie wiem jak "płaska" wersja, ale klasyczna okrągła PRO PLT w testach sztywności pokonała kierownice dużo droższe od niej.

http://blog.fairwhee...ndlebar-review/


  • mitm lubi to

#594 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 styczeń 2018 - 17:03

PRO PLT ERGO:

https://www.pro-bike.../PRO_HA_PLTERGO

 

Waga dla rozmiaru 42cm wynosi 285g, bez problemu do kupienia poniżej 200zł. Nie wiem jak "płaska" wersja, ale klasyczna okrągła PRO PLT w testach sztywności pokonała kierownice dużo droższe od niej.

http://blog.fairwhee...ndlebar-review/

 

Wygląda obiecująco. Tylko jak patrzę to ciężko z dostępnością :P



#595 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 18:59

Spróbuj tutaj:

http://www.formicki-...a_42cm_PRHA0348


  • mitm lubi to

#596 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:41

Właśnie mi napisali, że będzie za 3 tygodnie. Dzięki.



#597 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 05 luty 2018 - 09:29

Szukam kierownicy, która wymiarami, kształtem i gięciem będzie najbardziej zbliżona do 3T Ergonova 42cm. Ktoś coś podpowie?


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#598 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 05 luty 2018 - 23:27

Szukam kierownicy, która wymiarami, kształtem i gięciem będzie najbardziej zbliżona do 3T Ergonova 42cm. Ktoś coś podpowie?


Sprawdz Zippa SC SL70

#599 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marzec 2018 - 20:54

Kurka siwa, przez cały zeszły sezon i jeszcze trochę wczesniej jeździłem na kierownicy 3T Ergosum 44cm i była ok. Do nowego rowerka kupiłem inna kierę, Zippa SL70 Carbon (krótszy zasięg, ale też 44cm) i.. wrażenie takie, że szeroko jest. Mierzyłem miarką obie - identyko. Chyba nietrafiony zakup, tym bardziej, że pojeździłem jeszcze na oryginalnej starej 42cm i jest super. Pojeżdżę jeszcze trochę, ale średnio to widzę. Nie wiem czy będę mógł oddać zakup :( 

 

Moje pytanie jest - jaką kierę Di2 (z dziurkami na wewn. routing) polecacie 42cm (może być 42/44), zasięg 70mm. Lekka, tak do 250g max. Przeszukuję allegra, olxy, i jest Di2 trochę, ale one są jakieś dziwne aro, głębokie.  

 

 



#600 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 19 marzec 2018 - 22:33

Ergosum nie jest przypadkiem węższa u góry, tzn C-C ma 44cm ale tam gdzie klamki jest węższa? Ergonova tak ma na pewno. Stąd może uczucie, że jest szerzej.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 




Dodaj odpowiedź