Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1348 odpowiedzi w tym temacie

#1341 Mr. M

Mr. M
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 13 sierpień 2024 - 19:08

dziękuję za odpowiedzi, chyba zdecyduję się na Garmina. Polecacie jakiś sklep w którym warto go nabyć? Z tego co widzę w Internecie wszędzie są dokładnie takie same ceny.



#1342 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 403 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 15 sierpień 2024 - 02:20

Tak jak mówisz - ceny są wszędzie podobne więc kilka ostatnich gratów garmina kupiłem w eAzymut gdzie dają trzeci rok rękojmi / gwarancji (na niektóre produkty!). Choć na razie nie miałem okazji sprawdzić jak się z tego wywiązują.

Pozdrawiam

#1343 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 16 sierpień 2024 - 16:06

Opłaca się ogólnie brać 840 jak 1040 jest w takiej samej cenie? 1050 nie rozważam ze względu na cenę wagę oraz wygląd.  Ogólnie myślałem jeszcze o EXPLORE 2. Jakie ustawienie mocy można ustawiać bo ponoć jest mocno limitowany w tym aspekcie? Da się ustawić Normalized, 3s 10s ?



#1344 Mr. M

Mr. M
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 16 sierpień 2024 - 21:00

To dobre pytanie, bo myślałem, że różnica jest większa, ale na ten moment 840 bundle kosztuje około 2489 zł. Model 1040 to już koszt w polskiej dystrybucji 2659 zł, a w hiszpańskim sklepie bikeinn 2527 zł (plus koszt wysyłki około 40 zł), więc różnica wynosi 80 zł. Warto się w ogóle dokładać do 840/1040 (zamiast Explore 2) nie mając pomiaru mocy?

Byłem dziś w sklepie prawie zdecydowany na 840, ale akurat nie było na stanie wersji bundle.



#1345 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 17 sierpień 2024 - 10:56

Mnie bundle nie interesują bo poza czujnikiem prędkości .. uchwyty garmina i reszta to szmelc :).
Wracając do Tematu ja już kompletnie skreśliłem EXPLORE
Zrobiłem Research  i.... nastąpiła dyskwalifikacja. Doczytałem że nie można tego sparować z Di2 .. tymi bocznymi guzikami itp. Do tego bateria 16h  i uwaga biała obudowa.

Uwagę zwrócił moją IGPS800  , ekran duży a gabaryt mały, mniejsza waga niż 1050 i rozmiar znacznie mniejszy. Cena jednak za wysoka jak na produkt nie z "wielkiej 3".



#1346 Mr. M

Mr. M
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 17 sierpień 2024 - 12:13

dzięki za info. Ja jednak zacząłem rozważać pomiar mocy, nie chciałem mieć go w pedałach, bo boję się szlifu, a myślałem, że do mojej korby niczego nie znajdę (Shimano FC-RS500). Ale wydaje mi się, że Inpeak jest w stanie zainstalować taki pomiar na korbie (jednostronny). Nie wiem tylko jaka jest precyzja tego, a z kolei dwustronny wymagałby chyba wymiany korby. 



#1347 d8wid

d8wid
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 sierpień 2024 - 13:37

Jednostronny Inpeak zmierzy Ci moc bardzo dobrze bez problemu. 
Miałem jednostronnego Stages, Mam jednostronnego Inpeak, Mam dwustronny Giant Power pro, Plus pomiar w Wahoo Kickr Core. Wszystkie 4 zamykają się w 10 watach plus minus jak porównuje. 
Ale najważniejsze że każdy jest powtarzalny więc jak trenujesz na jednym pomiarze mocy to masz pewność że trzymasz dobre waty. 

 

Garmina 840 Bundle mam i polecam. Ma wszystko co potrzeba na rower na długo! Zbędne czujniki zawsze można sprzedać na olx 


  • piotrkol lubi to

HDJ ROCKER PLATE - Platforma pod trenażer
https://rockerplate.pl - Shimano i Continental + Kolarskie motywy dla etui na telefon 
 


#1348 Mr. M

Mr. M
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 19 sierpień 2024 - 20:05

O to super. A jak Inpeak się spisuje w zimę, bo widziałem zastrzeżenie, że poprawnie pracuje w zakresie temperatur od -5 do + 50? Jak będzie -7 to zamarznie na amen czy co? :P byłem ciekaw, bo lubię pośmigać przełajem w zimę i do niego chciałem go właśnie zamontować. Nie sądzę, żeby coś mu było, zwłaszcza, że temperatura przechowywania to wg producenta -20, ale skoro go posiadasz, to może masz jakieś zdanie



#1349 d8wid

d8wid
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 sierpień 2024 - 09:35

W temacie mrozu nie pomogę. 
Ja poniżej 3 stopni to raczej nosa z domu nie wychylam. 

Ale myślę że to zastrzeżenie przez producenta z górką. Pomiary mocy w korbie pracują na zasadzie tensometru. Może poniżej jakiejś temperatury zmienia się charakterystyka pracy materiału korby? Stąd może pojawić się jakieś przekłamanie pomiaru. Stąd też pewnie ta różnica temperatury pracy i przechowywania. 

Ale to już pytanie do producenta :) Chłopaki chętnie i rzeczowo odpowiadają na wszystkie pytania. 

 

 


HDJ ROCKER PLATE - Platforma pod trenażer
https://rockerplate.pl - Shimano i Continental + Kolarskie motywy dla etui na telefon 
 




Dodaj odpowiedź