Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#1321 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 16 maj 2023 - 13:28

Skoro piszesz, że jest nowy podejrzewam, że może nie mieć jeszcze nawet kilku pełnych rozładowań i naładowań. Daj mu przynajmniej te 500km zanim będziesz oceniał baterię a następnie potestuj w różnych warunkach - z oraz bez podświetlenia, za dnia i w nocy, przy wyższej i niższej temperaturze i wspólnie poszukamy tutaj problemu.



#1322 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 16 maj 2023 - 13:35

Nie jest nowy. Pisałem, że jako nowy tracił 8% na godzinę. 

Kupiłem go we wrześniu 2018 także nieco ponad 4,5 roku. Według Stravy nieco przez 2000 godzin pracy. 



#1323 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 maj 2023 - 19:44

Mój 2-letni 830 tez ogarnia cały tydzień. Czyli trzy treningi po 2h w środku tygodnia i weekend łącznie jakoś 7-8 godzin. Co daje około 14 h.

Czujniki: Varia, moc, tętno, prędkość


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Rychło w czas ten mój post… coś się zaczęło dziać z moim 830. Od kilku dni obserwuję zużycie baterii na poziomie 10%/h.

Jestem przekonany, że jeszcze dwa tygodnie temu tak nie było. Nie wiem czy to nie jakiś zgrzyt z którymś z czujników.

 

Przy okazji dwa pytania:

- czy da się jakoś w statystykach urządzenia / treningów sprawdzić historyczne zużycie baterii (na zasadzie: start treningu stan baterii X%, koniec treningu stan baterii Y%)?

- czy to przyspieszone zużycie może mieć związek z zainstalowanym polem danych z Connect IQ? Właśnie jakoś dwa tygodnie temu znalazłem sobie jakieś pole do treningów - swoją drogą straszna lipa. 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



#1324 juhas99

juhas99
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 25 maj 2023 - 08:46

Rychło w czas ten mój post… coś się zaczęło dziać z moim 830. Od kilku dni obserwuję zużycie baterii na poziomie 10%/h.

Jestem przekonany, że jeszcze dwa tygodnie temu tak nie było. Nie wiem czy to nie jakiś zgrzyt z którymś z czujników.

 

Przy okazji dwa pytania:

- czy da się jakoś w statystykach urządzenia / treningów sprawdzić historyczne zużycie baterii (na zasadzie: start treningu stan baterii X%, koniec treningu stan baterii Y%)?

- czy to przyspieszone zużycie może mieć związek z zainstalowanym polem danych z Connect IQ? Właśnie jakoś dwa tygodnie temu znalazłem sobie jakieś pole do treningów - swoją drogą straszna lipa. 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

https://apps.garmin....37-8bfb6d141089

 

 

 

To rewelacyjne pole daych zapisuje do pliku .fit z treningu procent baterii i zużycie w % na godzinę pracy.

 

Jak najbardziej nowe pole danych może powodować duże zużycie energii. Czasami jeszcze aktualizacje potrafią mocno namieszać z baterią. Przykładowo: standardem w zegarkach Garmina jest to, że po każdej aktualizacji dobrze jest zrobić reset, przytrzymując przycisk zasilania przez 10 czy 15s. Sam tak mam z FR945 aczkolwiek w Edge530 mi się nie zdarza.

Załączone pliki


  • bonobo lubi to

#1325 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 25 maj 2023 - 08:51

Czy ktoś zna firmę, która wymienia baterie w Garminie 830? 



#1326 mopiaty

mopiaty
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 25 sierpień 2023 - 20:26

Bry,

Szukam czegoś chyba odwrotnego, niż większość: wyświetlacz do cyferek po ANT.

Czyli przede wszystkim moc, kadencja, tętno, czas trwania; później prędkość, dystans, bieżąca godzina, nachylenie terenu.

Nie musi być kolorowy, lepiej nie dotykowy, a w miarę stabilny.
No i oczywiście nie za miliony cebulionów. Waham się pomiędzy chińskimi bestsellerami, a którymś z prostszych Garminów. Ale nie mam doświadczenia z żadnym z nich.

Dzięki

Sent from my SM-N960U using Tapatalk

#1327 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpień 2023 - 21:12

Garmin 500 - tylko obecnie może być już bardzo trudno trafić egzemplarz w dobrym stanie. Jedyna wada to konieczność zgrywania treningu po mini-usb i długi czas łapania fix gps.

Myślę że jego realna wartość obecnie to ~150zł
  • Jaca911 lubi to

#1328 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 25 sierpień 2023 - 21:43

Miałem podobne wymagania. W epoce Garminów Edge x20 kupiłem używany Edge500. Był super i w ogóle. Ale z czasem okazało się, że jeżdżę tam gdzie jestem pierwszy raz. I przyszła pora na zmianę na coś co będzie miało namiastkę nawigacji. Kupiłem znowu używany licznik Wahoo Bolt (teraz określany v.1). Moim zdaniem ma twoje potrzeby najtańszy Wahoo będzie najlepszym wyborem.
Jeśli musi być nowy to Bolt V2 jeśli nie, to szukaj za grosze v1. Mój mając 5 lat leci mu bateria 7-8% na godzinę bez czujników. Z czujnikami i podświetleniem na stałe koło 10%.

#1329 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 26 sierpień 2023 - 16:05

Ja jestem mega zadowolony z Edge 830, ale trochę znajomych kupiło w zeszłym roku starsze modele - Edge Explore i Edge 520 i mimo, że kupili nówki są średnio zadowoleni dzisiaj.

 

Inna sprawa, ze Edge 520 bez map pewnie będzie działał świetnie?

 

A może Edge 130 lub Edge 130 Plus? To chyba niezła opcja jak chodzi o wyświetlacz do danych z czujników od Garmina.



#1330 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 wrzesień 2023 - 15:03

Rozważam zakup nowego komputera.

Pierwotnie naturalnie celowałem w Edge 840. Zacząłem jednam poważnie zastanawiać się na Wahoo Elemnt Roam v2.

Czy mamy tu kogoś kto przeskakiwał między garminem a Wahoo. Szczególnie pytam tych, którzy przechodzili z dotykowych garminów.

Co lepsze, co gorsze?

Przy okazji fajnie byłoby przeczytać opinię użytkownika o podobnym profilu do mnie, czyli kogoś kto regularie treninuje z planem (odpowiedniem pola danych), czytelność. Np. W garminie bardzo cenię sobie pole danych pokazujące tę linijkę z zakresem docelowej mocy. Jest to pole, które u mnie jest na ekranie przez 85% przejechanych w roku kilometrów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1331 mopiaty

mopiaty
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 13 wrzesień 2023 - 12:46

Mam nadzieję, że nie za bardzo off-top, bo wciąż jest to nawiązanie do poszukiwań licznika do wyświetlania cyferek łączącym się po ANT:

czy Wahoo ma jakieś gotowe plany (na jesień/zimę) do wgrania na licznik czy tylko te z Training Peaks? Jak one się mają do rowerowych/tri planów Garmina? A może jest inny gracz na rynku (zarówno w kwestii planów, jak i liczników), który robi to lepiej?





Dodaj odpowiedź