Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2007 - 08:01

Witam, zwracam się z taką prośbą/pytaniem co sądzicie, posiadacze SS1606L o tym liczniku?
Co prawda pytanie trochę spóźnione bo już takowy licznik nabyłem (połasiłem się na extra kompromis cena/jakość, bo niewiele zapłaciłem i dostałem chyba porządny towar) ale zapytać nie zaszkodzi; możecie może kilka słów powiedzieć o nim? Czy nie zacina/zawiesza się? A jak z żywotnością baterii? Jak macie jakieś opinie/komentarze/spostrzeżenia to poproszę. Pozdro!

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 czerwiec 2007 - 09:18

To wcale nie kompromis. Licznik jest bardzo przyjemny. Mam wersję DTS i działa z lekkim opóźnieniem do wersji przewodowej, ale jaąc rowerem nie zauważa się tego.
Podstawka jest bardzo płaska i można ją zamocować na kierownicy lub mostku. Funkcje związane z jazdą są rozmieszczone pod dwoma przyciskami co przyspiesza nawigację.
Dość tandetnie wygląda srebrny plastyk, z której wykonano obudowę, ale już przypadłość tego koloru plastyku.

#3 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 15 czerwiec 2007 - 10:25

Jestem bardzo zadowolony z tego licznika, działa bez zarzutu. Mam wersję przewodową z kadencją. Ostatnio chciałem kupić drugi taki sam licznik (do zimówki) no i zamówiłem z kadencją przewodową i przesyłką za 109 pln z centrumrowerowe. Zdziwiłem się gdy w paczce znalazłem bezprzewodową wersję licznika :-D

Karbon - testowałeś może ten licznik w jakiś cięższych warunkach typu deszcz, zimno itp ? czy nie było zakłuceń?

#4 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 15 czerwiec 2007 - 10:52

Do niedawna użytkowałem SIGMÊ 1106DTS, czyli wersję bez kadencji i bezprzewodową. Uważam, że są to bardzo dobre liczniki. Moja sigma pracowała w różnych warunkach i nigdy mnie nie zawiodła. Obawiałem się trochę, że wersja bezprzewodowa może charakteryzować się niestabilną pracą i zakłóceniami. Niczego podobnego nie zauważyłem.
Sporo wcześniej użytkowałem licznik przewodowy Sigmę 906 (mam go jeszcze na trekkingu), który też jest produktem bardzo udanym.
Qba, ze swojej SS1606L powinieneś być również zadowolony

pozdro horny

#5 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 czerwiec 2007 - 11:15

Nie moczyłem jeszcze tego licznika, ale ta Sigma jest akurat wodoszczelna, a ponieważ nawet niewodoszczelne wytrzymują deszcze, więc i 1606 nie sprawi kłopotów.
Miałem kiedyś Sigmę RDS i nigdy nie miałem zakłóceń, a nie był to system kodowany.

#6 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2007 - 11:24

Dzięki panowie, właśnie miałem dziś okazję pierwszy raz go przetestować i faktycznie nie mam nic do zarzucenia. szkoda tylko, że ODO BIKE i TIME BIKE nie są wyświetlane w czasie jazdy ale i to da się przeżyć. Acha, póki pamiętam przyznam się, że nie rozpracowałem jeszcze funkcji TIMER UP/DOWN i TRIP UP/DOWN :oops: , wiem, że mogą one naliczać lub odliczać ale jak to dokładnie działa? Pozdro!

#7 Ghost

Ghost
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 15 czerwiec 2007 - 12:45

również użytkuje przewodową wersję Sigmy 1606L i jestem bardzo zadowolony.
Nigdy nie mialem z tym licznikiem żadnych problemów.
jazdy w deszczu i zimowe przejażdżki przetrzymał doskonale..
jedynie gdy było poniżej zero to wyświetlacz bladł miejscami.. ale wiadomo taka przypadłość tego typu wyświetlacza który zmienia swój kontrast w zależności od temperatury
i co najważniejsze.. nigdy sie nie zwiesił

a co do Trip Up/down oraz timera to można go ustawić na żądaną wartość i w przypadku wybrania opcji down.. czas lub dystans jest odmierzany do zero ;) dokładnie działa to tak:
ustawiasz założmy licznik na Trip up.. wciskasz i przytrzymujesz lewy dolny przycisk i masz opcje wyboru Up/Down.. wybierasz prawym dolnym.. zatwierdzasz lewym.. dalej masz opcje wyboru dystansu.. prawym dolnym przyciskiem przesuwasz miejsce ktorego wartosc zmieniasz.. a gornymi przyciskami zmieniasz wartosc.. zatwierdzasz lewym dolnym i jazda ;)

#8 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2007 - 12:54

Rozumiem, i powiedzmy, że ustawiłem sobie TRIP DOWN na wartość np. 50 km i co będzie jak podana wartość zejdzie do 0?

A czy ja źle rozumuję czy opcja TRIP UP działa tak samo jak TRIP DIST a TIMER UP tak samo jak TRIP TIME?

Pozdro!

#9 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 15 czerwiec 2007 - 12:57

Qba, zobacz demo:
http://www.sigmaspor.../demo/temp.html

#10 Ghost

Ghost
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 15 czerwiec 2007 - 12:57

gdy przekroczy zero to bedzie naliczało dalej.. z tym że pojawi się tam jeszcze minus przed wartością zmierzoną

w zasadzie Timer Up i Trip time działają tak samo.. z tym że Trip up możesz sobie wprowadzić jakąś wartość i tyle ;) tak samo z Trip Up i Trip Dist

#11 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2007 - 13:00

HORNY widziałem już tą prezentacje ale dzięki. Nawet fajna ale to nie to samo co pobawić się prawdziwym.

GHOST acha.

A jeszcze takie pytanie; czy do wersji przewodowej tego licznika można dokupić czujnik kadencji czy tylko do tej DTS?
Pozdro!

#12 Ghost

Ghost
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 15 czerwiec 2007 - 13:03

do przewodowego licznika można zakupić przewodową kadencję

#13 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2007 - 13:05

I gdzie takową się podpina? W tej podstawce jest jeszcze miejsce/gniazdko na dodatkowy przewodzik? Pozdro!

#14 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 15 czerwiec 2007 - 15:39

W podstawce są dwa takie miejsca - w nie wytkasz kabelki. Magnes montujesz na korbę a czujnik na tylny widelec roweru i śmiga.

#15 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2007 - 15:41

Dzięki. A jak ten licznik zachowuje się w upały? Czy w ostrym słońcu jest ryzyko, że po pół godziny ekranik zrobi się czarny i nieczytelny? Pozdro!

#16 Ghost

Ghost
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 15 czerwiec 2007 - 16:48

u mnie w ostatnim czasie podczas kilkugodzinnych jazd w takie upały z licznikiem nic złego się nie działo.

#17 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2007 - 08:46

U mnie też. Zero problemów. Świetny licznik.

#18 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopad 2007 - 18:52

witam, odświeżam temacik bo planuje zakup tego licznika wersja przewodowa z podstawka do kadencji za 95zl plus 9zl przesylki, co sadzicie o tej cenie bo jak dla mnie bardzo fajna:)


#19 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 listopad 2007 - 22:46

cena jak najbardziej ok.

#20 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2007 - 16:07

Również myślę, że cena jest w miarę dobra, ja za wersję też przewodową ale bez kadencji w tym sezonie dałem 75 zł.
Czy do tego modelu można dokupić czujnik kadencji? Wiem, że do niektórych liczników można ale przyglądałem się temu 1606L i nie bardzo widziałem, gdzie wtykał by sie przewodzik od takowego czujnika... Pozdro!



Dodaj odpowiedź