Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetki Sora - Problem [Film]

Sora shmano klamkomanetka problem

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kubatriban

Kubatriban
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 14:46

Witam,

Od paru dni jestem posiadaczem roweru Triban 500 2014. Jest to moja pierwsza szosa i taki sprzęt, więc mam do was pytanie. Mianowicie lewa klamkomanetka odpowiedzialna za przednią przerzutkę bardzo ciężko chodzi i podczas próby zmiany biegu na niższy zacina się. Nakręciłem krótki filmik ukazujący problem. Chciałbym się dowiedzieć jaki może być powód złego działania przerzutki. 

 

Dodam jeszcze, że prawa klamkomanetka działa płynnie i zdecydowanie lżej zmienia się biegi.

 



#2 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 14:56

Do sprawdzenia stan linek i pancerzy.



#3 Hogg

Hogg
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 17:21

Jak masz Deca u siebie to ja bym się nie zastanawiał tylko oddał w ramach gwarancji na jakiś przegląd czy co. Obstawiam jakąś pierdołę w stylu jak kolega wyżej napisał: linka lub pancerz.



#4 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 30 czerwiec 2014 - 20:43

Może za bardzo ograniczony wychył przedniej przerzutki. Możliwe, że wadliwa klamkomanetka. Do serwisu i już.



#5 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 30 czerwiec 2014 - 22:25

Mi chodziła identycznie. Po paru setkach rozruszała się i chodzi idealnie.

ps. Jak sprawdzasz działanie przeżutki to rób to kręcąc korbą, żeby łańcuch przy zmianie wchodził lub schodził z tarczy na tarcze. Łańcuch na blacie trochę blokuje wózek i ciężej to idzie. 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sora, shmano, klamkomanetka, problem