Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Szosowy Czy Na Pewno


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 15 lipiec 2014 - 10:06

W stalowych ramach nie ma nic złego. One są paradokalnie najbezpieczniejszym zakupem w przypadku roweru używanego. Tyle że z drgiej strony nie wolno się onanizować  starym cro-mo bo waga tego sprzętu jest jaka jest i nawet lepsze ramy ważą tyle ile dziś  przecietny zestaw alu+widelec z karbonu. Sam zaczynałem od starej szosówki z komisu której nikt nie chciał a jak przejeździłem na niej kilka sezonów z powodzeniem. Waga ramy i tak bierze w łeb jeśli jeździec ma kilka kg nadwagi. Często widzę zapasionych kolarzy na karbonowych ramach. Po co komu karbon w takim wypadku?



#22 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lipiec 2014 - 12:21

Carbonem mozna zawsze wydłużyć sobie przyrodzenie. Wszystko zależy od typu jazdy i moim zdaniem jak autor chce szosę to niech kupi tego Tribana bo z tego co czytam to nawet rowery z Auchana są wystarczające do zwyklej jazdy. Juz pisalem ze między moim singlem a szosą alu nie mam dużej różnicy prędkości, tylko kultura pracy.

#23 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 15 lipiec 2014 - 12:23

Carbonem mozna zawsze wydłużyć sobie przyrodzenie

 

Piszesz tak, jakby to było coś złego. A przecież w przypadku posiadaczy większego brzucha, dłuższe przyrodzenie to nie jest kwestia próżności, a tylko konieczności życiowej!



#24 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lipiec 2014 - 13:05

Po prostu spotkałem się z typem ludzi, którzy na pytanie po co im carbon to odpowiadali, że jest najlepszy.



#25 renzopiano

renzopiano
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 16:52

Witam ponownie. Dziękuję za dyskusje i wszelakie sugestię. Z tego co tutaj wyczytałem podchodzę trochę sceptycznie do zakupu roweru szosowego ze względu na to, że może się z nim coś stać (rozumiem, że sprzęt to sprzęt ale jeden będzie mniej drugi bardziej podatny na uszkodzenia) a jeżeli chodzi o nasze warunki i warunki w których ja hipotetycznie miałbym się poruszać rower szosowy może nie być dobrym pomysłem. 1500 zł to spory wydatek, zawsze marzyłem o rowerze szosowym a co wyżej wspomnianych rowerów przełajowych trzeba chyba sporo więcej dołożyć.



#26 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 16:59

No i tak dzięki forum z entuzjastycznego podejścia do szosy przeszedłeś do sceptycznego :-D

Czasem nie należy brać serio wynurzeń innych tylko słuchać głosu serca! :-D



#27 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 17:00

Powtarzam> spełniaj marzenia! Kup szosę!



#28 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 31 lipiec 2014 - 17:18

nic się szosie nie stanie, chyba że czasami częściej będziesz musiał koła podcentrować przy założeniu że uderzasz często w krawężniki



#29 oscar38

oscar38
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 18:42

Poem ta:ostatnie  lata jezdzilem na krosie(bo uniwersalny, mozna pojechac do lasu, itd) ,  ostatnio kupilem szose ( i tak okazuje sie ze 90% jezdzi sie po asfalcie)

 

i...

NIE MA PORÓWNANIA. Jesli chodzi o frajde jazdy.

 

Na wycieczki parodniowe z sakwami zostawiam sobie ta krosowa meridke, ale jak tylko moge wsiadam na szose.

 

Moje osobiste wrazenie neofity jest takie jakby mi ktos zdjal kotwice z roweru.

 

Aha, kupilem Tribana 500

 

Pozdrawiam.



#30 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 16 sierpień 2014 - 20:49

świetny wybór, na tył możesz dać szerszą oponkę, doda sporo komfortu (jeśli zmieści się w ramę) 28mm



#31 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 sierpień 2014 - 21:32



1500 zł to spory wydatek, zawsze marzyłem o rowerze szosowym a co wyżej wspomnianych rowerów przełajowych trzeba chyba sporo więcej dołożyć.

 

sporo więcej dołożyć?

rower który aktualnie składam tyle mnie kosztował, przełaj!

WP2014081_esqnxxa.jpg

WP2014081_esqnxnh.jpg

 

wybaczcie za jakość, na szybko robione.

 

 

zawsze mogę węższe opony założyć i szosa jak ta lala ;)





Dodaj odpowiedź