Skocz do zawartości


Zdjęcie

Identyfikacja Licznika Po Podstawce I Czujniku

identyfikacja nienanego licznika

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kannibal

Kannibal
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 05 sierpień 2014 - 20:10

Witam wszystkich użytkowników, zakupiłem niedawno używaną szosę i po odpakowaniu moim oczom ukazał się bonus w postaci kompletnej infrastruktury przewodowej potrzebnej do działania licznika z pomiarem kadencji (kable są tak dobrze ułożone że na zdjęciach ich nie zauważyłem). Ale problemem jest to że nie wiadomo jaki licznik ma to obsłużyć. Znajomy serwisant twierdzi że podstawka wygląda mu na starą sigmę, ale to mi nie pomaga w poszukiwaniach. Link do galerii: http://szosa.org/gal...bum/81-licznik/

Pytanie nr 1: Czy ktoś rozpoznaje, chociaż firmę tego urządzenia (przyznam że pierwszy raz widzę czujnik licznika na tylnej piaście)

Pytanie nr 2: Jeżeli nie da się odpowiedzieć na pytanie nr 1 czy ktoś może doradzić gdzie mogę dalej szukać informacji (jakieś katalogi lub strony sklepów) albo jaką część infrastruktury rozebrać w poszukiwaniu oznaczeń producenta.

Pytanie nr 3: Jak sprawdzić czy instalacja jest sprawna? Czy wystarczy wykonać pomiar napięcia multimertem na stykach znajdujących się na podstawce (stawiam że takie liczniki działają przez wzbudzanie prądu w uzwojeniu przy ruchu magnesu w pobliżu uzwojenia)



#2 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 05 sierpień 2014 - 21:18

Sigma na pewno nie. pozdr

#3 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2014 - 22:47

NIe wiem czy dobrze rozumuję, ale chcesz ewentualnie poszukać i nabyć licznik kompatybilny z tym osprzętem? Jeśli tak to ma to sens?



#4 Kannibal

Kannibal
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 19:51

@tobo Nie, nie mam ćiśnienia żeby nabyć taki sprzęt wysokiej klasy, raczej kieruje się zwykłą, ludzką ciekawością. Po prostu pierwszy raz widzę taki licznik, a przypadkiem może być to tak zaawansowana technologia że Armstrong używał jej do wjazdu na księżyc hehe.

A na poważnie to po co mam demontować bardzo dobrze położone przewody, przy których ktoś spędził dużo czasu aby je tak starannie ułożyć (nie skłamie, jeżeli napisze że jakby nie jasny pancerz kabel byłby zupełnie niewidoczny). W przypadku zwykłego licznika z magnesem na szpryche nie marnował bym swojego czasu i innych.

Ma też czujnik kadencji, więc pewnie to jest sprzęt trochę lepszej klasy, a z racji tego że jestem zadowolony z CycleDroid nie chcę wydawać większej sumy na dodatkową elektronike do roweru, a sam nie najnowszy (wnoszę po zapięciu na zatrzask) licznik nie musi być drogi.



#5 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2014 - 07:31

Kannibal, utraciłeś zupełnie kontakt ze sprzedającym? Nie piszesz czy go o to pytałeś. Może i sam licznik gdzieś tam u niego w szufladzie zalega ;-)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: identyfikacja, nienanego, licznika