Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samochód dla młodego


64 odpowiedzi w tym temacie

#61 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 20 sierpień 2009 - 18:24

Może pomyślisz,że pisze wapniak, ąle mierz zamiary na siły. Pomyśl do czego potrzebujesz auta, czy będziesz miał na ubezpieczenie, eksploatację i /tfu/ ew. naprawy. Mój chłopak już 3 razy mówił, że nie chce słuchać co mówię na ten temat, i kupił 3 skarbonki. Dokładał a potem sprzedawał handlarzom po cenie złomu. Teraz też chce sprzedać 6,5 rocznego uniaka, i widzę, że szkuje się do 18-20 letnich beemek. Nic już nie mówię, to nie ja będę kasjerem. pozdr

#62 JOKER

JOKER
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 październik 2009 - 16:43

Polecam Astrę II z bardzo ekonomicznym silnikiem 1,7 dti, najlepiej kombi. Pakuje się znacznie lepiej niż hatchback. Niedawno nabyłem rocznik 2002 za 14500, zarejestrowana w PL. Auto z 2000 r można kupić od 11-12 tysięcy (pomijam megaokazje za 8000 poskładane z dwóch itp). Samochód ok, bo blachy powlekane ocynkiem, w przeciwieństwie do starszych opli. Silnik na licencji japońskiego Isuzu. Spalanie w okolicach 5l. Przy jeździe poniżej 100 na trasie 4,5. Miasto ok 7l.
Stosunkowo tanie w naprawie...
Wada to mniejszy prestiż niż wspomniane w kilkunastu postach wcześniej beemki... Ale mi to zwisa. :)

#63 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 04 październik 2009 - 17:20

15-letnie BMW i prestiż? :lol:

#64 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 05 październik 2009 - 07:02

15-letnie BMW i prestiż? :lol:


Tak. Chociaż zależy od konkretnego przypadku. Poskładane z dwóch poniemieckie egzemplarze, potuningowane u pana Waldka w garażu i z "niewielkim przebiegiem" 700.000 km to żaden prestiż.

Ale osobiście znam faceta, który w swojej "kolekcji" ma 6-7 samochodów, m.in. Corvette, Jeepa Cherokee, itd., który na co dzień porusza się 15-letnim BMW 750, ekstremalnie zadbanym i serwisowanym u dealera. Marzenie nie samochód.

Mam wielki szacunek do ludzi poruszających się 15-letnimi, oryginalnie utrzymanymi, zadbanymi BMW. To świetna marka, szkoda, że postrzegana w naszym kraju przez pryzmat dresiarstwa :-?

#65 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 05 październik 2009 - 08:49

Zgadzam się, poruszanie się zadbanym niemieckim autem (ale naprawdę zadbanym, w stanie podobnym do nowego) wiochą nie jest, ale do prestiżu tutaj jest daleko. To nie klasyk, tylko zwykły youngtimer, kojarzony raczej z małoletnią młodzież pod remizami. Klasykiem to jest albo BMW mające > 30 lat, albo 15-letnie auta trochę wyższego gatunku - Porsche, Maserati, ewentualnie te auta niemieckie auta z gatunku sportowych, które są pożądane przez "petrol-heads" na całym świecie - M3, RS2, czy 190 Evo (ale wtedy jest to wyłącznie prestiż pośród ludzi tak samo myślących). Starą 7, nawet nie wiem jak zadbaną, do wielce prestiżowych na pewno bym nie zaliczył.



Dodaj odpowiedź