Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na rolkach / trenażerze


89 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:25

odpowiedz nie moze być jednoznaczna, zalerzy od podłoza, podłogi, sąsiadów. Jak do tąd tylko jednemu znajomemu sie skarżyłą sąsiadka, lecz onato nażeka nawet jak sąsiedzi chodzą po klatce schodowej.

#42 migielek

migielek
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Skądkrk

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:42

hmmm tak sobie zobaczyłem na ten film na rolkach i myślę że to trochę jednak nie fajne sorry bez urazy ale na allegro można kupić tani używany trenażer magnetyczny [ kupiłem na wiosnę taxa 240 zł ] i po kilku treningach wydaje mi się lepszy bo : sam moment startu potem przesuwasz się po całych rolkach , jednak trzeba się skupiać a na taxie sobie jedziesz możesz stanąć na pedały relaks :)

#43 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 10 wrzesień 2009 - 18:03

Co do hałasu - 99& zależy od tego jaką masz oponę, czy masz jakiekolwiek bicie na kole i wreszcie czy trenażer jest prosty...

#44 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 10 wrzesień 2009 - 18:36

Wystarczyła mata na podkładkę i moi sąsiedzi przestali narzekać. Nie kupowałem specjalnie dedykowanych do tego celu i kosztujących ładnych parę złotych tylko użyłem starych "puzzli" mojej córki z jakiegoś tworzywa przypominającego karimatę - takie łączące się bokami w układzie 3 x 2. Coś w tym stylu: http://www.allegro.p...baby_somap.html

#45 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2009 - 07:12

hmmm tak sobie zobaczyłem na ten film na rolkach i myślę że to trochę jednak nie fajne sorry bez urazy ale na allegro można kupić tani używany trenażer magnetyczny [ kupiłem na wiosnę taxa 240 zł ] i po kilku treningach wydaje mi się lepszy bo : sam moment startu potem przesuwasz się po całych rolkach , jednak trzeba się skupiać a na taxie sobie jedziesz możesz stanąć na pedały relaks :)


No i tu właśnie jest istotny szczegół. Problem w tym, że jazda na trenażerze magnetycznym, tudzież rowerze stacjonarnym jest dla sporej grupy osób (w tym dla mnie) po prostu przeraźliwie nudna. Kilka treningów po max pół godziny i po prostu się nie chce na to wsiadać. Dlatego rolki wydają mi się zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Z uwagi na to, że używa się ich głównie poza sezonem (jesień - zima - wczesna wiosna), w tym czasie dla mnie podstawą jest trening siłowy, którego doskonałym uzupełnieniem aerobowym byłby trening w miarę niskich strefach pulsu - czyli rolki...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#46 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 11 wrzesień 2009 - 07:32

dla mnie podstawą jest trening siłowy, którego doskonałym uzupełnieniem aerobowym byłby trening w miarę niskich strefach pulsu - czyli rolki...


Mozesz sie mylic. Na rolkach tez mozna sie wciagnac w strefe bliska 100% HRmax. Fakt, nie bedzie to typowy trening silowy.

#47 Oliwier

Oliwier
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 12 wrzesień 2009 - 09:42

Jak myślicie, warto to kupić ?
http://allegro.pl/it...kstra_cena.html

#48 speedek

speedek
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 12 wrzesień 2009 - 20:34

Prescot fajny filmik.
Swego czasu śmigałem na rolkach ale w podziemiach bez TV i to jest dopiero wyzwanie.
Można zasnąć ;-)

Teraz jednak mam trenażer i uważam, że jest OK. Możliwość regulacji oporu jest dla mnie tutaj rozstrzygająca. Może i cierpi technika jazdy, ale z nawiązką odrabiam to jeżdżąc zimówką. Jazda pod dachem mi by nie wystarczyła.

Ja wybrałem trenażer.

#49 migielek

migielek
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Skądkrk

Napisano 16 wrzesień 2009 - 15:08

może zna ktoś jakiś program treningowy na trenażer tak 2-3 razy w tygodniu po 1-1,5 h żeby przez zimę sobie trochę poćwiczyć.

ps. nie każdy jest zawodowcem i ma 4 h czasu dziennie na trening:(

#50 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 21 wrzesień 2009 - 18:49

Ja zawodowcem nie jestem, a 3 godz. dziennie na trening poświęcam (nie tylko kolarski).
A co do trenażera, to mam takie pytanie:
Czy dobrym pomysłem jest wczesne wstawanie przed szkołą i kręcenie ok. 1-1,5 godz.? Jak wtedy z jedzeniem? Tak zazwyczaj wstaje o 6 rano, śniadanie jem o 6.30 (ok. 75g płatków owsianych i 30 g rodzynek). Do tego bym musiał jakiś drugi posiłek dorzucić, jakieś białko chyba, nie?

Plan: wstaje o 4.30-5.00, jem śniadanie, ile przerwy?, zaczynam kręcić, kończę 6.10-6.15, jem drugie śniadanie, prysznic i do szkoły, wyjazd 6.55.
A kręcenie to 10 min rozgrzewki, 40 min jednostajnego kręcenia, 80-85% HRmax i 10 minut rozjechania.

Do tego mam trening od 16 - 17.30, później jadę w las od 18.00 do 19.30.

#51 meka

meka
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądKościan/Szczytno

Napisano 21 wrzesień 2009 - 19:45

kuba259, w ogóle znajdujesz czas na inne przyjemności prócz roweru? :shock:
Nie wspominając już o nauce...

#52 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 21 wrzesień 2009 - 20:01

Plan: wstaje o 4.30-5.00, jem śniadanie, ile przerwy?, zaczynam kręcić, kończę 6.10-6.15, jem drugie śniadanie, prysznic i do szkoły, wyjazd 6.55.
A kręcenie to 10 min rozgrzewki, 40 min jednostajnego kręcenia, 80-85% HRmax i 10 minut rozjechania.

Do tego mam trening od 16 - 17.30, później jadę w las od 18.00 do 19.30.


Nie polecam takiego rozwiązania z porannym treningiem. Będziesz miał spore problemy z wysypianiem się przez co nie będziesz w stanie się dobrze regenerować i trening nie będzie przynosił efektów. Lepiej będzie odpowiednio zagospodarować popołudnie, będą z tego większe korzyści. Ewentualnie jak chcesz coś robić rano to polecam lekki rozruch na świerzym powietrzu tak 10-15 min troche szybciej się rozbudzisz i ogólnie lepiej się poczujesz.

#53 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 21 wrzesień 2009 - 20:35

kuba259, w ogóle znajdujesz czas na inne przyjemności prócz roweru? :shock:
Nie wspominając już o nauce...


A jakie inne przyjemności masz na myśli? :?:
A nauka swoją drogą, problemów na razie nie mam, profil też nie jest trudny (mat-fiz). :mrgreen:

#54 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 23 wrzesień 2009 - 19:37

Jednak postawilem na tradycyjny trenazer. Tacx Satori. Fajnie sie na tym jezdzi, szczegolnie stosujac programy treningowe z Tacx'a. Ten plomien w udach w programie Uphills training :mrgreen:

#55 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 23 wrzesień 2009 - 19:53

kuba259, Też jestem w twoim i wieku i też mat-fiz-inf. Zastanawiam się czy nie da się uczyć na trenażerze nie na rolce oczywiście. Mówie o stricte nauce nie robieniu zadania.

#56 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 23 wrzesień 2009 - 20:26

Ja zawodowcem nie jestem, a 3 godz. dziennie na trening poświęcam (nie tylko kolarski).
A co do trenażera, to mam takie pytanie:
Czy dobrym pomysłem jest wczesne wstawanie przed szkołą i kręcenie ok. 1-1,5 godz.? Jak wtedy z jedzeniem? Tak zazwyczaj wstaje o 6 rano, śniadanie jem o 6.30 (ok. 75g płatków owsianych i 30 g rodzynek). Do tego bym musiał jakiś drugi posiłek dorzucić, jakieś białko chyba, nie?

Plan: wstaje o 4.30-5.00, jem śniadanie, ile przerwy?, zaczynam kręcić, kończę 6.10-6.15, jem drugie śniadanie, prysznic i do szkoły, wyjazd 6.55.
A kręcenie to 10 min rozgrzewki, 40 min jednostajnego kręcenia, 80-85% HRmax i 10 minut rozjechania.

Do tego mam trening od 16 - 17.30, później jadę w las od 18.00 do 19.30.


Ja jeżdżę rano przed lekcjami pod warunkiem, że lekcje zaczynam od CONAJMNIEJ o 9.55
Wstaje normalnie o 6 z hakiem, jem śniadanie (kilka kanapek bądź musli) i wychodzę pomiędzy 7.00-7.30 na rower. Kręcę 1-2 godz., myję się, pakuję książki i idę na lekcje. W szkole jem kilka kanapek i jest wszystko ok.

No i staram się nie jeździć 2 razy dziennie.

#57 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:42

Jutro jadę odebrać ten trenażer [zaraz też do serwisu na chwile]
http://www.allegro.p...lko_578pln.html
za 550zł kupuje go ;-)

ps. opłaca się ??
ps2. czy są gdzieś dostepne jakieś plany treningowe ?? jak trenować dobrze na trenażerze ??

#58 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 25 wrzesień 2009 - 08:07

czy są gdzieś dostepne jakieś plany treningowe ??

Ktoś już kiedyś tą stronę chyba podawał.
Tacx: http://www.tacx.com/...aining programs
Programy treningowe napisane sa dla ich trenażerów, ale nie wiem w czym problem przejechać taki sam program na innym trenażerku.

#59 Gosc_szanowny_pan_*

Gosc_szanowny_pan_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2009 - 08:07

A nie niszczy się zacisk od mocowania tylnego koła podczas montażu i treningu? Czy używa się też jakiegoś specjalnego zacisku?

#60 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 25 wrzesień 2009 - 08:18

Problem moze byc taki, ze trenazery Tacx maja manetka z 10 lub 7 obciazeniami. Ten trenazer Elite, co go planuje kupic xubix ma tylko 5. Trochę bedzie zabawy aby to jakos zgrac. Jesli chodzi o niszczenie zacisku tylnego kola, to Tacx daje do trenazera zacisk dedykowany.



Dodaj odpowiedź