Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mostek Do Karbonowej Rury Sterowej

mostek karbon

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 31 październik 2014 - 17:11

witam

czy do widelca z karbonową rurą sterową można założyć dowolny mostek? -pomijam oczywiście sprawę zgodności średnic i wymiarów. Pytam bo zdziwiło mnie  "Może być używany z rurami sterowymi i kierownicami z włókna węglowego"

 

http://rower.com.pl/...ducts_id=478854

 

to bardziej chwyt reklamowy itp ? czy faktycznie trzeba na coś szczególnego (oprócz wymiarów) zwracać uwagę przy kupnie nowego mostka? :-)



#2 xszymonx

xszymonx
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • SkądKępno/Wrocław

Napisano 31 październik 2014 - 17:34

Ja jeździłem poprzedni sezon z karbonową rurą sterową i 2 mostkami, z których chyba żaden nie miał takiego dopisku (jeden to był ZOOM wiec na pewno czegoś takiego nie miał) i nic złego się nie działo.



#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 październik 2014 - 17:48

Do karbonowych sterówek niektórzy producenci nie zalecają mostków mocowanych na jedną śrubę. Wyjątkiem są np. mostki 3T, którym ja osobiście zaufałbym na 100%, ale jeżeli to ma być mostek byle jakiego producenta, dla świętego spokoju lepiej byłoby, aby był mocowany na dwie śruby.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 xszymonx

xszymonx
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • SkądKępno/Wrocław

Napisano 31 październik 2014 - 20:19

U mnie oba były na 2 śruby.



#5 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 01 listopad 2014 - 06:48

Niektóre mostki przeznaczone do sterówek karbonowych mają nacięcie po skosie (np. Ritchey WCS) , coś jak zaciski do karbonowych sztyc. Czy w czymkolwiek to pomaga - nie mam pojęcia. Jeździłem na rożnych mostkach, żadnego problemu nie miałem.

#6 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 01 listopad 2014 - 12:29

Większą wagę przywiązywałbym do momentu dokręcenia śrub.



#7 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 06 listopad 2014 - 08:36

dzięki Wam :)



#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 listopad 2014 - 09:11

Prędzej będziesz miał problem z "poddającą" się karbonową sterówką niż z samym mostkiem. Zdarzyło mi się mieć wideł, który musiał być wsparty konkretnym ekspanderem. Stosując "lajtowe" patenty, stery dostawały luzów, bez względu jak mocno śruby mostka były skręcone.

#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 listopad 2014 - 09:27

Na luzujące się stery jest bardzo proste rozwiązanie: kiedy już ustalisz wysokość mostka, po prostu podklej ekspander zwykłym klejem epoksydowym. To prostsze i tańsze od nowego ekspandera i przede wszystkim bardziej niezawodne.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 06 listopad 2014 - 09:49

dzięki jeszcze raz :) pytam bo zastanawiam się nad zmianą mostka z 100mm na 90mm ponieważ zdarzają mi się bóle dolnej części pleców tak po około 40km .Zauważyłem ,że przy jeździe z rekami na klamkomanetkach tak jest , natomiast jak często zmieniam rodzaj chwytu to jest znacznie lepiej.Może to kwestia tego ,że to mój pierwszy rower z "barankiem" i muszę się przyzwyczaić ?.Rama 56rozmiar , raczej za duża nie jest (może troche) 178cm .84cm . Kierownica zasłania mi piastę ,pomiar łokciem od siodełka do kierownicy też wydaję się okej.

Dodam ,że jeżdzę rekreacyjnie i nie startuje w zawodach cx .



#11 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 06 listopad 2014 - 11:47

Bólu pleców doszukiwałbym się w całości popsutej pozycji bo nie tylko zasięg poziomy decyduje o pozycji, a przede wszystkim kąty ciała więc samą kierownice możesz mieć ok, a np siodło za daleko itp...

 

Załóż nowy temat i wrzuć do niego zdjęcia to wiele osób (w tym ja) Ci pomoże na 100%.



#12 gustavomota

gustavomota
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 06 listopad 2014 - 12:17

okej ,jak tylko znajdę "fotografa" to wrzuce foto

dzięki :)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mostek, karbon