Skocz do zawartości


Oświetlenie.Jakiego używacie?


2324 odpowiedzi w tym temacie

#1601 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 14:46

Kiedy axendo jest naładowane? Bo wczoraj świeciłem nim kilkanaście / kilkadziesiąt minut, dzisiaj podłączyłem do prądu i cały czas miga zielona dioda, mimo że ładuje się już coś koło 1h.

#1602 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 31 grudzień 2017 - 14:52

Jak przestaje migać


Trzepak 

"MAMIL"


#1603 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 31 grudzień 2017 - 15:08

Wg obrazkowej instrukcji pełne naładowanie baterii powinno trwać ok. 4 godz. - zobaczymy - czas start.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1604 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 15:11

Ok, przestało błyskać i świeci się stałym zielonym

#1605 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 31 grudzień 2017 - 15:28

Ale są dwa okienka - może w tym drugim też się zaświeci dioda ? (u mnie też przestała migać - widocznie poprzednio bardzo niedużo brakowało do pełnego naładowania)


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1606 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 01 styczeń 2018 - 12:36

Jak ładujecie swoje Philips SR 80 - wyjmujecie akumulatorki, czy przez kabelek ?

 

Ja zazwyczaj wyjmowałem, bo mam fajną ładowarkę i kilka kompletów akumulatorków, które wymieniam rotacyjnie, ale miedzy Świętami, a Sylwestrem chciałem przez kabelek i ... nie mogłem znaleźć takiego, który by pasował (no dobra, przyznaję - nie chciało mi się iść do garażu po kluczyk  :D ).

 

A kabelek do SR 80 był w komplecie, bo już nie pamiętam ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1607 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 styczeń 2018 - 14:57

Kabelek był na pewno. Standard Mini USB, taki sam jak m.in. w wielu modelach Garmina.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1608 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 01 styczeń 2018 - 16:21

Ale nie do Edge 820. Natomiast od aparatu Canona się nadał.

 

Ciekawe, czy się naładują, bo lampka nawet nie błysnęła. Chyba jednak wyjmę aku i naładują za pomocą "inteligentnej" ładowarki .


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1609 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 22:33

Zamówiłem uchwyt BR500 pod lampkę. Będzie dopiero koło 10-tego stycznia 2018. Przetestuje go na OK i zobaczę czy będzie pasował pod hamulec szosowy.

 

Gdzie i za ile zamówiłeś?



#1610 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 01 styczeń 2018 - 23:41

superfrog zamawiałem tutaj https://www.roweryst...mpek-rowerowych cena 27,90 zł.

Jak brałem kolor czarny to jeszcze był dostępny u dostawcy, teraz już nie ma. Może już w ogóle nie ma i będą mi chcieli wcisnąć srebrny ;)



#1611 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 styczeń 2018 - 10:57

Małe porównanie (zdjęcia) Spanninga Axendo 60 USB vs Xanes SFL-01: 

https://www.forumrow...comment=2042868

 

Sorry, nie chce mi się w tym momencie wklejać jeszcze raz tego samego tutaj.

 

Hymm... Xanes SFL-01 - to maleństwo wygląda ciekawie, może jeszcze bardziej nada się jako lampka do używania na przełom dnia/nocy. Jedynie obawiam się czujnika wstrząsowego, jazda bez wstrząsów i wyłączenie po 4 minutach w czasie jazdy może być problematyczne... Z drugiej strony, jeśli czujnik odwala numery tylko w trybie 50%, a nie działa w trybie 100% (i działa dobrze w trybie czujnika światła)  to problemów raczej mieć nie będę.

 Tak czy siak zamówiłem na próbę, 3 dychy majątkiem nie jest ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1612 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 styczeń 2018 - 15:06

Gdyby ktoś chciał, został mi jeden uchwyt do Axendo. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na info(małpa)rowerplus.pl


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1613 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 19:54

Który uchwyt?

#1614 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 styczeń 2018 - 20:05

Na kierownicę.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1615 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 05 styczeń 2018 - 22:08

Na kierownice? To ja zamawiam!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#1616 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 styczeń 2018 - 14:44

Hymm... Xanes SFL-01 - to maleństwo wygląda ciekawie, może jeszcze bardziej nada się jako lampka do używania na przełom dnia/nocy. Jedynie obawiam się czujnika wstrząsowego, jazda bez wstrząsów i wyłączenie po 4 minutach w czasie jazdy może być problematyczne... Z drugiej strony, jeśli czujnik odwala numery tylko w trybie 50%, a nie działa w trybie 100% (i działa dobrze w trybie czujnika światła)  to problemów raczej mieć nie będę.

 Tak czy siak zamówiłem na próbę, 3 dychy majątkiem nie jest ;)

 

Cytuję sam siebie ;) - ok, dotarła do mnie zamówiona całkiem niedawno lampka, jak na takie maleństwo to świeci całkiem nieźle. Co prawda plastyk nagrzewa się i nie ma szans na odprowadzanie ciepła, tak więc raczej z termiką nie najlepiej, zresztą w bebechach też nic ciekawego nie ma. 

Problem z czujnikiem ruchu? No jest, oprócz trybu Hi pozostałe bez większych drgań wyłączają się po 3 minutach. 4 śrubki i sprawdzamy co w środku...  Tak jak myślałem, w tak prymitywnej lampce nie ma prawa być czegoś skomplikowanego. Cały czujnik wstrząsowy to jakby opisać drucik w spirali z drucika w plastykowej osłonce.

https://photos.app.g...kXJeDGyAKzp9W52

https://photos.app.g...PjEGyfMxmD37ZU2

 

 

Wystarczy ten drucik w środku podgiąć do spiralki no i dezaktywowany czujnik wstrząsowy na amen. No i po problemie: będą działać wszystkie tryby bez upierdliwego wyłączania po 3 minutach... Póki co na razie tyko lekko podgiąłem, żeby zwiększyć czułość jak nie będę zadowolony z efektu to zewrę druty i czujnik będzie wyłączony. 

 

No i po problemie: podciągnięta sprężynka na drut środkowy i działa jak powinno od początku. Łatwiej tak było to zrobić, bo drut środkowy jednak jest dość twardy, sprężyka to bardzo cienki drucik miedziany, jak dało się go złapać to po rozciągnięciu już na stałe kontaktuje się z drutem. 

 

No i jak świeci? PiKa w #1605 umieścił link do zdjęć porównujących z Axendo. Zdjęcia raczej trochę za jasne (zwłaszcza jednak Xanes), to na dole i robione na zbyt wąskiej ścieżce. Dlaczego to ma znaczenie? Bo jest to forum szosowe i lampki mają być wykorzystane na szosie, a Axendo ma dość szeroki strumień światła i w rzeczywistości oświetla dość szeroko jezdnię i pobocze na odległość ok. 40 - 50m. W przypadku Axedo ustawienie strumienia światła na zbyt blisko np. 20m niekorzystnie wpływa na oświetlenie. Co innego Xanes - ta najlepiej oświetla drogę właśnie w zakresie 20 - 30m i czym bliżej tym lepiej oświetlona droga, dalej słabiej, nie jest to najlepsze, bo oko mając więcej światła bliżej gorzej widzi to co jest dalej. 

Do szybkiej jazdy szosą zdecydowanie Axendo (chociaż IMHO Philips SR świeci lepiej) - mając lepiej oświetloną szosę na 40 - 50m z doświetlonym poboczem zdecydowanie bardziej komfortowo się jedzie, zwłaszcza gdy jedzie się szybko.

Jednak Xanex SFL-01 ma swoje zalety. Przede wszystkim za niecałe 3 dychy (z wysyłką z Tajlandii!) dostajemy całkiem fajnie świecące maleństwo, na dodatek świecące z niezłym odcięciem. Strumień światła dość wąski, ale bez przesady - światło jest na tyle szerokie, że zapewnia dość komfortową jazdę. 

Kolor światła dość zimny, dostrzegalność szczegółów drogi jest zauważalnie gorsza niż w Axendo, raz przez barwę światła, dwa przez rozkład (sporo światła od koła).

Ale w kategorii cena/światło raczej jest bezkonkurencyjna! 

 

Co prawda po rozkręceniu widać, że jakościowo nie jest wysokich lotów i można się zastanawiać jak długo będzie działać. Odprowadzanie ciepła... symboliczne: jakaś mała blaszka pod diodą, odprowadzanie ciepła przez obudowę z plastyku oczywiście również symboliczne. Uszczelnień praktycznie brak - za wyjątkiem uszczelnienia USB, teoretycznie samo połączenie obudowy na zakładkę powinno zabezpieczyć przed deszczem. Jak zabezpieczony górny przycisk tego nie wiem, nie rozbierałem aż tyle, żeby to sprawdzić.

 

Lampka w stanie fabrycznym jest... taka sobie, głównie poprzez kiepską użyteczność prymitywnego "czujnika" ruchu, który absolutnie nie sprawdza się podczas jazdy szosowej. Po prostu jest to czujnik wstrząsowy, a nie detektor ruchu. Po 3 minutach od włączenia w trybach: automatycznym i słabszym, oraz miganiu (tryb dzienny) po prostu wyłączy się. Pozostaje do użytku tylko tryb najmocniejszy (i chyba świecące na czerwono diodki), w sumie niby to wystarczy, ale bez problemu można zepsuć ten nieszczęsny, prymitywny czujnik ruchu i otrzymuje się wtedy całkiem fikcjonalną lampkę. 

Po zepsuciu czujnika wstrząsowego lampka nabiera użyteczności. Można ją normalnie używać tak w nocy, jak i w dzień (błyskanie). Trzeba tylko pamiętać, żeby wyłączyć, gdy nie jest potrzebna. Czyli tak jak każdą inną lampkę. 

 

Pozostaje do dyspozycji jeszcze jeden czujnik: czujnik światła. Jego użyteczność jest zdecydowanie większa niż czujnika wstrząsowego, ale też ma swoje ograniczenia. Przejazd pod latarnią wyłącza oświetlenie. Niby nie jest to aż tak duży problem, bo rowerzystę i tak widać w świetle latarni, ale światło pozycyjne znika, dlatego też podczas przejazdu przez miasto lepiej przełączyć światło na słabszą moc albo wyposażyć się w dodatkowe oświetlenie pozycyjne. 

 

Czy warto kupić SFL-01? Za 3 dychy na pewno. Może nie do całonocnej jazdy (chociaż można ładować podczas świecenia), ale przynajmniej do zastosowań typu ewentualny powrót wieczorem, do tego nadaje się doskonale: lekka, poręczna, niezajmująca dużo miejsca i dość dobrze świecąca bez oślepiania innych użytkowników drogi.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1617 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 21:58

A w trybie z czujnikiem światła czujnik wstrząsów ci działał? Bo mi działał dobrze, mimo że w trybie 50% działał źle...

 

Możesz napisać/pokazać jak rozebrać lampkę? Też bym sobie "naprawił" ten czujnik :)



#1618 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:24

W trybie symulacji, czyli chodząc normalnym krokiem świeciłem po 3 minutach się wyłączała.

Mało możliwe, żeby w jakimś trybie działała inaczej niż w innym, bo czujnik jest jaki jest i jedynie całkowite jego wyłączenie, albo pominięcie sprawdzania czy drut uderzył w sprężynkę (czyli w trybie Hi) może sprawić, że lampka działa dobrze. W innym przypadku wyłączy po 3 minutach...

 

Samo rozebranie: 4 śrubki (dłuższe z przodu) od dołu i normalnie ściągasz obudowę od dołu. Akumulator na boczek: https://photos.app.g...WkrjDORYrot0xr1i dobierasz się do cylindra z czujnikiem wstrząsowym. 

https://photos.app.g...xvb8InDOMCqNMj2

odchylasz go przyciągając do siebie (w stronę środka lampki, nie urwie się) 

https://photos.app.g...MPXkbi9u3tFatk1

i po chamsku i bezczelnie albo naginasz drut środkowy (ale sztywny jest) albo lepiej cienkim wkrętakiem łapiesz część sprężynki miedzianej (górna część, nie ta na dole z luźnymi zwojami sprężyny) i zakładasz na środkowy drucik psując nieodwracalnie "czujnik ruchu". Albo lutujesz kroplą cyny (ale dostęp podławy). 

Od tego momentu lampka będzie działać bez tego dziwnego wynalazku i wreszcie będzie użyteczna ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1619 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 24 styczeń 2018 - 08:44

Jeśli ktoś jest zainteresowany mam na sprzedaż nową lampkę Spanninga Axendo 60 USB. Kontakt na PW.



#1620 mihau000

mihau000
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądLSW

Napisano 28 styczeń 2018 - 18:55

Co do Xanes SFL-01. Część obudowy z którą styka się dioda jest z metalu pokrytego farbą. Gdyby odprowadzanie ciepła było lepsze, można by zwiększyć prąd. Po zwarciu jednego z rezystorów ilość światła jest naprawdę duża, ale jednocześnie robi się bardzo gorąco ;)





Dodaj odpowiedź