Skocz do zawartości


Zdjęcie

SPD-SL Problem z drętwieniem stopy.


35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2012 - 11:12

szpiler, a przy samym zaprzestaniu pedałowania drętwienie przechodzi? Jeśli nie to szukał bym raczej w ustawieniu siodełka, może jest za wysoko i dopiero gdy noga jest luźno ucisk ustępuje.

#22 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 16 sierpień 2012 - 14:41

Zrobiłem około 300 km w butach Shimano R087 i nadal mam problem z drętwieniem palców w stopach ( ale tylko trzech najmniejszych, najbardziej w lewej stopie ). Jazda z poluzowanymi rzepami nic nie daje, a jak klamrę za bardzo popuszczę to stopa luźno lata.

Najciekawsze jest to, że jak się wypnę na 10 sekund to drętwienie na jakiś czas przechodzi


Mam dokładnie to samo od 3 lat. Jakoś się juz z tym pogodziłem. Co jakiś czas rozluźniam nogę i depczę dalej...Nie znalazłem rozwiązania tego problemu. Kombinowałem z położeniem siodełka, wysokością, przerobiłem też ich kilka już. Wg mnie albo ma to związek z uciskiem podbicia stopy na sztywną podeszwę albo język buta uciska na zgięcie stopy?...Cholera wie.

#23 robsohn

robsohn
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 16 sierpień 2012 - 15:51

Miałem podobny problem, po około godzinie jazdy drętwiały mi strasznie stopy. Przez przypadek wspomniałem o tym mojemu trenerowi i okazało się, że on ma ten sam problem. Polecił mi takie oto wkładki
http://www.drscholls...gOrthotics.jspa

Jak tylko zacząłem je używać tak problem zniknął, od czasu do czasu pojawia się drętwienie po około 3 godzinach jazdy, ale i tak to nic w porównaniu co było wcześniej.

Oczywiście może się okazać, że potrzebujesz zmienić ustawienia siodła.

#24 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 16 sierpień 2012 - 18:51

Może te wkładki to ma sens? Przecież podeszwa w tych butach to jest decha a wyściółka to najzwyklejsza, cieniutka gąbeczka.
Wieki temu kupiłem te wkładki

http://www.decathlon...sole-175289076/

Jak dojde do siebie po zabiegu to spróbuje w nich pojezdzic.

#25 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 16 sierpień 2012 - 19:57

Spróbuję trochę obniżyć siodełko, może coś to pomoże. Jeszcze mam cichą nadzieję, że po przejechaniu większej ilości kilometrów stopa się przyzwyczai.

#26 robsohn

robsohn
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 16 sierpień 2012 - 20:42

Może te wkładki to ma sens?


Te wkładki są profilowane i dają wsparcie śródstopiu, czego sam but nie daje. Ja byłem tak zdesperowany, że próbowałem wszystkiego, wkładki okazały się skuteczne w moim przypadku.

#27 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 16 sierpień 2012 - 21:44

@szpiler mam te same buty i z początku miałem troszkę drętwienie jednak po pewnym czasie ustąpiło. Najgorzej jak ustawiłem bloki na maksa do góry w strone palców, teraz mam prawie najniżej i wszystko gra, musisz najlepiej sam pokombinować. A co do rzepów i klamry to zawsze zostawiam sobie lekki luz.

#28 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 17 sierpień 2012 - 11:45

Najgorzej jak ustawiłem bloki na maksa do góry w strone palców, teraz mam prawie najniżej i wszystko gra,


Własnie obecnie mam na max na palce ustawione bloki, ale na blokach jest taka kreseczka, króra powinna przychodzić w odpowiednie miejsce względem stopy. Nie za bardzo mam już miejsce na cofanie bloku...ale coś pokombinuje.

#29 eth

eth
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 18 sierpień 2012 - 19:11

Miałem podobny problem z drętwieniem w butach shimano r076. Niestety te niższe modele Shimano mają wkładki o profilu gumofilców... U mnie sprawę załatwiła zwykła wkładka z podklejoną pianką od strony bliżej korby, takie BG Fit domowej roboty ;)

#30 sosha07

sosha07
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 styczeń 2013 - 18:52

A jak to jest z drętwieniem stóp podczas jazdy na trenażerze??? Mam bloki ustawione tak samo jak miałam w sezonie do jazdy na zewnątrz i obyłam się bez większych problemów ze stopami, natomiast na trenażerze jest zdecydowanie dużo gorzej. Tak na dobrą sprawę jednego dnia jest lepiej drugiego gorzej ale nigdy nie obchodzi się bez jakiegoś dyskomfortu. Oczywiście podczas długiej jazdy ten problem doskwiera najbardziej, po ok. 2h skupiam się tylko na bólu stóp i mam ochotę od razu przestać kręcić. Czy powinnam zmienić ustawienie bloków mimo tego, że na zewnątrz ich ustawienie nie sprawia mi tak wielkich problemów???

#31 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:06

Prosta sprawa: na trenażerze rower jest umocowany sztywno w imadle, na szosie (terenie itp.) pracuje minimalnie na boki i dlatego też obciążenie stóp jest zdecydowanie bardziej ergonomiczne (sam to odczuwam). Czyli należy zmienić ustawienie bloków na takie, które nie powoduje dyskomfortu w czasie treningu na sztywno ustawionym rowerze w imadle trenażera. Prawdopodobnie również może zyskać na poprawieniu ustawienia bloków ergonomia i komfort jazdy na szosie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#32 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:16

sosha07 używasz progów z luzem, czy sztywnych (np. czerwonych SH)?
Ja w sezonie używam tych czerwonych, bez luzu(pewnie niezbyt rozsądnie), ale na trenażerze absolutnie z luzem(w SH żółte).
Prozor ma rację!

#33 sosha07

sosha07
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 styczeń 2013 - 23:12

Rozumiem, więc pokombinuje z ustawieniem.

używasz progów z luzem, czy sztywnych

Mam takie bez luzu. A czemu one nie nadają się na trenażer??

#34 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:26

Też się nadają, tylko mniej ;-) Właśnie dlatego, że jadąc na szosie, zupełnie mimowolnie zmieniamy nieco pozycję, przesuwamy się na siodełku, mamy zakręty itp. itd. Trenażer ogranicza to mocno, usztywnia nam pozycję kręcenia. W tak "zablokowanej" pozycji nogi(i nie tylko) długotrwale, jednostajnie obciążamy, nie dając potrzebnego relaksu. Już się tu dziwiono, że kolana bolą na trenażerze... Luźniejsze bloki dają choć trochę tego relaksu.

#35 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 26 styczeń 2013 - 18:18

Mam takie bez luzu. A czemu one nie nadają się na trenażer??


Jeśli masz zdrowe kolana i żadnych nieprawidłowości w budowie dolnej partii ciała (jedna noga dłuższa itp.) możesz korzystać z czerwonych bloków. Ja (w moim wieku :) ) nie ryzykuje zdrowia kolan, stawów biodrowych i korzystam z żółtych.

#36 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 27 styczeń 2013 - 15:26

Ja (w moim wieku :) ) nie ryzykuje zdrowia kolan, stawów biodrowych i korzystam z żółtych.


To trzeba je dobrze ustawić, a to nierzadko wymaga trochę czasu. Po poprawnym ich ustawieniu kolana nie bolą. Jeździłem na blokach bez luzu i nie było problemów po ich ustawieniu. Później kupiłem szare, bo najtaniej znalazłem.



Dodaj odpowiedź