Skocz do zawartości


Rower Szosowy Force 2,5-3,5 Tys. Czy Wart Uwagi?


58 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2015 - 18:44

Nie nazywa dziwnie, to kola gotowe, dostepne w tym przypadku tylko w calosci, wiec maja specjalne nazwy.

Rama wspomnianego przede mnie modelu wyglada interesujaco, O niebo lepiej niz brzydale z Decathlonu.

Co do karbonowych widelcow kontra wasz wypas alu - tu nie przekonasz w ciemno zadnymi zapewnieniami - karbony sa praktycznie w najnizszych modelach szos i watpie by jakimkolwiek producent czy nawet przecietny klient z mala wiedza upatrywal w tym luksus. Moim zdaniem jak zaczyna sie w czyms dzialac i chce sie zrobic dobrze wrazenie to dzisiaj trzeba dac wiecej niz konkurencja.
  • Robert74 lubi to

#42 Gosc_jaceksww_*

Gosc_jaceksww_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2015 - 19:05

 

 

Lepiej maznąć coś o masa/trwałość/ekonomia/niskie koszty eksploatacji.  (...) będzie bardziej wiarygodnie
Generalnie to dalej za dużo zachwalania a za mało konkretów

Dobra, jak najbardziej trafia to do mnie  (stosunek waga/cena itp zostały pominięte ale jak widać razi w oczy). Do zmiany.

 

 

 

Jak chcesz promocji to zainwestuj. Jakiś konkursik na facebooku z polecaniem strony, konkursem na logo, hasło reklamowe czy typowaniem miejsc polaka w wyścigu. Na eurosporcie czy CCC to się sprawdziło.

 

To będzie kolejny krok. Na razie trzeba dopracować to o czym tutaj piszemy(piszecie).

 

Dzięki za dobre uwagi ;)

 



#43 Gosc_jaceksww_*

Gosc_jaceksww_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2015 - 19:20

 

 

Rama wspomnianego przede mnie modelu wyglada interesujaco, O niebo lepiej niz brzydale z Decathlonu.

nie chciałem głosić opinii na temat rowerów z Decatlonu ale mi też się nie widzą..

 

 

 

Co do karbonowych widelcow kontra wasz wypas alu - tu nie przekonasz w ciemno zadnymi zapewnieniami 

Temat powracający jak bumerang i jak widać bardzo istotny i zmiany jednak są konieczne :) ALU zostawimy jednak to widelce karbonowe pojawią się niebawem od 105tki w standardzie a w tiagrze jako opcja.

 

 

Dzięki i pozdrawiam



#44 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 15 luty 2015 - 19:26

Może i ktoś przejeździł pół życia nie znając geo swojej ramy. Nikt mu tego nie broni, ale jeśli twierdzi, że dobierze ramę na podstawie tylko jego rozmiaru czyli litery L albo M, to niech lepiej się nie wypowiada. 

Opisuje tylko to jakie są moje obserwację w praktyce. Ktoś się zgodzi ze mną czy nie, to pozostawiam do oceny czytającemu. Większość ludzi własnie kupuje ramę po rozmiarze, Nie wierze że początkujący analizują rysunki techniczne ramy.

Ich interesuje, czy rower pasuje do ich wzrostu.  

Przykład: sprzedawałem ramę, nikt nie zapytał się o jej dokładny rysunek z wymiarami. Podstawowe pytania ile waży rama, zrozumiał bym to pytanie jakby była wystawiona za 2500zl, ale ja chciałem za nią 250zł. Kupujacy chciał zbudować lightbike na ramie za 250 zł? ... nie pojmuje.

 

Ostatecznie, gdy doszło do tranzakcji  kupujacy  zjawił się o głowę niższy, na uwagę że rama może być za duża wzruszył ramionami, a po chwili dodał ..... ale dobrze że widelec jest karbonowy. Gdzieś ci wszyscy musieli  to przeczytali.

Nie chce powiedzieć, że rysunek jest nie potrzebny. Ale może mam odwagę powiedzieć, że początkujący może kupić rower na podstawie rozmiaru.

 

Siara:

 Dobro luksusowe, jest to takie dobro z którego możesz łatwo zrezygnować. Takim dobrem mogą być daktyle, lub pomarańcze. Nie są niezbędne do funkcjonowania. Nie miałem na myśli bardzo kosztownych rzeczy. Jesli ktoś zrozumiał inaczej. Przepraszam

 

Bezpieczny rower to taki który nie zawiedzie mnie technicznie ani nie wykreuję sytuacji niebezpiecznej dla mojego zdrowia. Niech podniesie rękę ten, kto waży powyżej 90 kg, nie ma obaw wsiąść na rower z lekka ramą z aluminium, nieznanej marki. Chyba tylko ten kto nie ucierpiał w kraksie rowerowej.

 

Rotwild daję taki sympatyczny znaczek z hologramem i numerem, zaświadczającym że dana rama przeszła testy wytrzymałościowe. Dlaczego w MTB wytrzymała rama stała się podstawą, a w szosowym wzbudza uśmieszek?

 

Robo 

Rowery składam, nie kupuje całych. Dlatego nie przymierzałem w sklepie, poza tym do optymalnej pozycji na rowerze zajmuje mi przejechanie ładnych km z kluczem żeby stwierdzić że just jest dobrze, w sklepie mi na coś takiego nie pozwolą.

 

Jaceksww

   Jestem zdania że brakuje dobrego framsetu w Polsce za rozsądne pieniądze. Poza Accentem praktycznie nie masz wyboru. 



#45 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2015 - 19:38

Pytanie o wage takiej ramy jest jak najbardziej sensowne, nie widze w nim nic dziwnego - mniej na kazdym komponencie daje w sumie sporo. A skoro dzic nawet wzglednie tanie czesci moga byc rozsadnie ciezkie to czemu pytania o to nie postawic?
Pamietasz na forum mtb projekt roweru o widze pozniej 10 kilo za mniej niz 3 tysiace. Kazda czesc byla tania ale sensowne wyszukana - jak rama za 250 zl ktora sprzedawales.

Wytrzymala rama szosowo nie wzbudza smiechu - wg mnie pisaliscie o roznych aspektach. Ja bezpieczenstwo tez zrozumialem tak jak piszesz - produkt sprawdzony, dla ktorego gwarancji nie jest pustym sloganem na papierze, a nie to ze rower ma ochronic rowerzyste np w czasem kolizji.

#46 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2015 - 19:52

nie chciałem głosić opinii na temat rowerów z Decatlonu ale mi też się nie widzą..
 

Temat powracający jak bumerang i jak widać bardzo istotny i zmiany jednak są konieczne :) ALU zostawimy jednak to widelce karbonowe pojawią się niebawem od 105tki w standardzie a w tiagrze jako opcja.
 
 
Dzięki i pozdrawiam


Jesli sprzedajesz produkt stacjonarnie to w rozmowie mozesz sprobowac przekonac klienta ze masz racje co do aluminowego widelca. Jednak klient internetowy poszuka opinie na ten temat takke w internecie i tam znajdze przytlaczajaca wiekszosc opinii ze widelec powinnien byc karbonowy. W mrokach niedopowiedzen pozostaje kwestia tego jakiej jakosci bedzie bardzo tani widelec karbonowy.

Do tego jeszcze male podsumowanie, spostrzezenie wielu sprzedawcow: nabywcy budzetowych produktow maja czesto wygorowane oczekiwania, ich zadowolenie nie jest proste.

#47 Gosc_jaceksww_*

Gosc_jaceksww_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2015 - 20:18

 

 

Marketing rowerów wymienionych w temacie jest słaby, brakuje myśli przewodniej . Wprowadzacie świerzą markę, zaskoczcie odbiorców. Dla mnie osobiście bardzo ważnym kryterium jest bezpieczeństwo, ktoś musi mnie przekonać że to jest bezpieczny produkt. Kiedyś Volvo wypromowało swoją markę na tym parametrze. 

 

 

 Jestem zdania że brakuje dobrego framsetu w Polsce za rozsądne pieniądze. Poza Accentem praktycznie nie masz wyboru. 

clavdivs: dałeś mi do myślenia już wcześniej ale właśnie "Polska marka" to miała być i będzie coś z czym spróbuję trafić do ludzi ale to dopiero jak ruszymy z ramami CRONE.

 

 

 

Jesli sprzedajesz produkt stacjonarnie to w rozmowie mozesz sprobowac przekonac klienta ze masz racje co do aluminowego widelca. Jednak klient internetowy poszuka opinie na ten temat takke w internecie i tam znajdze przytlaczajaca wiekszosc opinii ze widelec powinnien byc karbonowy. W mrokach niedopowiedzen pozostaje kwestia tego jakiej jakosci bedzie bardzo tani widelec karbonowy.

tak, masz rację. Karbonowy widelec będzie wiązał się z niedużą różnicą cenową około 100zł (na tiagrze) i jeśli ktoś nie przywiązuje do tego wagi wybierze ALU, a jeśli to sprawa życia lub  śmierci to zawsze będzie karbon. Dla wersji ekonomicznej powinno być ok.

 

 

 

Do tego jeszcze male podsumowanie, spostrzezenie wielu sprzedawcow: nabywcy budzetowych produktow maja czesto wygorowane oczekiwania, ich zadowolenie nie jest proste. 

 wypada mieć coś ekonomicznego ale tak jak mówisz ciężko o zadowolenie ( z kalkulacjami też średnio to wychodzi) . Dlatego często producenci zaczynają od wyższych modeli osprzętowych.. 

 

 

 

W mrokach niedopowiedzen pozostaje kwestia tego jakiej jakosci bedzie bardzo tani widelec karbonowy.

Też mnie to troche przeraża na szczęście chociaż drogi jakie są takie są to natrafić na "wyrwę" w drodze już nie tak łatwo :)



#48 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2015 - 20:30

Nie chodzi tyle o bezpieczenstwo tylko o aspekt komfortu ktory w "jakims" widelcow moze byc watpliwy.

Karbon to nie sprawa zycia lub smierci a tego ze taki widelec jest zdecydowanie polecany przez tych co roweru naprawde uzywaja.
Oczywiscie - zaczynasz to zobaczysz co chwyci.

Skoro "startujecie" do klienta budzetowego to takie szczegoly warto miec na uwadze.
Poczytaj tematy o np wspomnianym tribanie, tu na forum. To jeden z najdluszych i drobiazgowych walkover hehe. Wejdz na forumrowerowe.org i poczytac tam o najpoularniejszych budzetowcach i na co ludzie zwracaja uwage przy ograniczonych srodkach.

#49 Gosc_jaceksww_*

Gosc_jaceksww_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2015 - 20:47

 

 

Nie chodzi tyle o bezpieczenstwo tylko o aspekt komfortu ktory w "jakims" widelcow moze byc watpliwy.

Wiesz.. chyba nie ma nic gorszego jak nawet minimalna wątpliwość w swój rower podczas wyścigu (szczególnie podczas zjazdu przy 70-80km/h , takie moje mini doświadczenia). Wiadomo, zawodowcy takich problemów raczej nie mają ale tak jak było tutaj powiedziane to na razie nie oferta dla zawodowców :)

 

Odwiedzę wspomniane przez Ciebie  miejsca (temat o tribanie już troche zahaczyłem),  dzięki :)



#50 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 15 luty 2015 - 21:30

clavdivs: dałeś mi do myślenia już wcześniej ale właśnie "Polska marka" to miała być i będzie coś z czym spróbuję trafić do ludzi ale to dopiero jak ruszymy z ramami CRONE.

 

Oglądałem na kreatorze malowanie ramy Creone Advance jak na mój gust podoba mi się.

 

Wybór rozmiaru kasery, rozmiaru opony, koloru owijki, długość ramiona korby, mała rzecz a cieszy.



#51 Gosc_jaceksww_*

Gosc_jaceksww_*
  • Gość

Napisano 16 luty 2015 - 08:59

 

Oglądałem na kreatorze malowanie ramy Creone Advance jak na mój gust podoba mi się.

W kreatorze jest zamieszczony pojekt ale rama na żywo wygląda nawet lepiej. Niewidoczny na zdjęciu widelec typu "wishbone" + czyszczone spawy dodają tej "aluminiówce" charakteru. Będzie można ją ocenić niedługo :)

 

 

Wybór rozmiaru kasery, rozmiaru opony, koloru owijki, długość ramiona korby, mała rzecz a cieszy.

Cieszę się! Jest jeszcze sporo do zrobienia. Pojawiły się wątpliwości czy nie jest to zbyt skomplikowane (chociaż podpowiedzi konfigratora nakierowują dość precyzyjnie na poprawność wyborów). Jak widać swoboda i możliwość dowolnej konfiguracji sprzętu Tobie się podoba więc chyba dobry kierunek.



#52 Gosc_jaceksww_*

Gosc_jaceksww_*
  • Gość

Napisano 16 luty 2015 - 13:26

Nowe grafiki z geometrią ram już są na stronie.

 

Co do samego wątku to dzięki za opinie, zabieram się do pracy - efekty za jakiś miesiąc - dam znać na tym forum...

(oczywiście jeśli ktoś ma ochotę coś "wytknąć" albo pochwalić to oczywiście jestem i czekam :)



#53 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 09:33

Właśnie trafiłem na ten ciekawy wątek rowerów rodzimej produkcji. To cieszy. Ale moim zdaniem musicie lepiej dopracować ten rower na 105. Taki rower u konkurencji kosztuje około 1000 Euro (Rose, Canyon) ale waży około 8 kg a ten Crone aż 9,5 kg. To jest duża różnica.



#54 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 10:46

Te rowery już chyba umarły (strona podana w pierwszym poście nie istnieje). Istnieje natomiast sklep z akcesoriami rowerowymi force, ale na dwa wysłane maile z pytaniem o dostępność towaru nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, więc jeśli to ta sama firma to nie dziwię się, że oferta rowerowa dokonała żywota.



#55 Gosc_jaceksww_*

Gosc_jaceksww_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2015 - 10:59

 

 

Właśnie trafiłem na ten ciekawy wątek rowerów rodzimej produkcji. To cieszy. Ale moim zdaniem musicie lepiej dopracować ten rower na 105. Taki rower u konkurencji kosztuje około 1000 Euro (Rose, Canyon) ale waży około 8 kg a ten Crone aż 9,5 kg. To jest duża różnica.

Cześć, masz rację jest to pewnien minus. Rowery są ciągle testowane. Rower CRONE Origin jak na razie wypada świetnie pod wzgędem kątów i sposobu jazdy. Będę informował o postępach w budowaniu marki :)

 

 

 

Te rowery już chyba umarły (strona podana w pierwszym poście nie istnieje). Istnieje natomiast sklep z akcesoriami rowerowymi force, ale na dwa wysłane maile z pytaniem o dostępność towaru nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, więc jeśli to ta sama firma to nie dziwię się, że oferta rowerowa dokonała żywota.

Nie umarły :) Ale strona (podstrona) w pierwszym poście faktycznie nie była aktualna , dzięki. Już jest poprawiona na http://www.cronebike...rowery-szosowe/

(co do odpowiedzi od firmy Force to już nie  ja i nie ten temat)



#56 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 11:00

Przepraszam w takim razie, myślałem, że to jedna firma.



#57 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 12:04

Force to zdaje się czeska firma - mam od nich sztywny widelec do MTB. Chyba,że to zbieżność nazw.



#58 Lucas_L

Lucas_L
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 08:37

Jakbym miał 3.5 tys wydać na rower szosowy to brałbym GT http://rowery-szosow...xpert-2015.html . ostatnio kumpel sobie taki kupił i w tej cenie jest naprawdę niezły :)



#59 Gosc_jaceksww_*

Gosc_jaceksww_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2015 - 09:53

hej

 

 

 

Force to zdaje się czeska firma - mam od nich sztywny widelec do MTB. Chyba,że to zbieżność nazw.

FORCE tylk składamy ale nie jest to nasza marka.

 

Nasza marka to CRONE 

Tutaj CRONE Origin w akcji podczas testów na wyścigach kolarskich

crone1.jpg

 

crone2.jpg

 

crone3.jpg

 





Dodaj odpowiedź