Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#621 davko7

davko7
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:04

witam,

 

w jakim/gdzie w sklepie stacjonarnym mogę fizycznie przymierzyć/kupić, dobrej/bardzo dobrej jakości spodenki rowerowe (nie budżetówki)? 

 

mam na myśli miasta - Dębica/Rzeszów/Tarnów,

 

dzięki za pomoc i podpowiedzi. 



#622 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:41

Decathlon



#623 davko7

davko7
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 11:42

Decathlon

 

Dacathlon? napisałem że (nie budżetówki) :)



#624 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 12:15

A po co kupować drożej w stacjonarnym, gdy
aktualnie w wielu sklepach internetowych są spore przeceny np. Castelli Mondiale można nabyć za 50 % regularnej ceny.

#625 davko7

davko7
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 12:35

A po co kupować drożej w stacjonarnym, gdy
aktualnie w wielu sklepach internetowych są spore przeceny np. Castelli Mondiale można nabyć za 50 % regularnej ceny.

 

tak wiem,

ale cały czas problemem pozostaje dobór odpowiedniego rozmiaru...do tej pory jeździłem w spodenkach 4f, decydując się już na konkretne spodenki z w miarę przyzwoitą wkładką (200- 300/500zł) kompletnie nie wiem jaki rozmiar wybrać, Zamówić 2 rozmiary i potem jeden zwrócić? 



#626 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 sierpień 2017 - 12:47

Tak. Albo odsyłać na wymianę. Minus - ewentualnie dłuższy czas do kupna właściwego rozmiaru, ale raczej nie będziesz zaczynał od XS, przejść przez wszystkie rozmiary, żeby skończyć na XXL ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#627 gorky

gorky
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 13:13

Dacathlon? napisałem że (nie budżetówki) :)

Miałeś w rękach Aerofity? One serio robią.



#628 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 09 sierpień 2017 - 14:53

tak wiem,

ale cały czas problemem pozostaje dobór odpowiedniego rozmiaru...do tej pory jeździłem w spodenkach 4f, decydując się już na konkretne spodenki z w miarę przyzwoitą wkładką (200- 300/500zł) kompletnie nie wiem jaki rozmiar wybrać, Zamówić 2 rozmiary i potem jeden zwrócić? 

 

W każdym sensownym sklepie internetowym, a już na pewno na Wyspach, jak podasz swoje wymiary to pomogą Ci dobrać najlepszy rozmiar.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#629 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 sierpień 2017 - 16:16

Dacathlon? napisałem że (nie budżetówki) :)

 

W Decathlonie masz pełen przekrój, od paździerzy za 2 dyszki do bardzo dobrych ciuchów. Mogą odstawać od topowych Castelli, Santini, ale to nie ta półka cenowa.



#630 spaceman81

spaceman81
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 18:20

polecicie jakieś spodenki letnie do 150zł? nie ścigam się ale chcę jeździć dłuższe wyprawy powiedzmy 200km+. Do tej pory miałem zwykłe chinole za 50 zł do 70 km jakoś to działało ale już przy 100km ból d*py jest mega :) wiem, że budżet mały ale... życie :)



#631 davko7

davko7
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 20:32

W Decathlonie masz pełen przekrój, od paździerzy za 2 dyszki do bardzo dobrych ciuchów. Mogą odstawać od topowych Castelli, Santini, ale to nie ta półka cenowa.

dzięki,

jutro Decatholn, zobaczę, przymierzę i ocenię.

pozdrawiam 



#632 qqq

qqq
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 07:41

Choć nie polecam tego sklepu, to w decathlonie możesz sobie zamówić ciuchy z przesyłką GRATIS. Także zamawiasz tańsze, droższe, większe, mniejsze, na spokojnie w domu oglądasz, a na koniec BEZ PROBLEMU oddajesz wszystko co Ci nie pasuje (albo wszystko i kupujesz gdzie indziej ; ).



#633 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 07:55

Rozumiem, że gdy budżet jest niski, Decathlon może być koniecznością, ale generalnie -przynajmniej z rzeczy, które ja oglądałem-

wszystko jest -najoględniej się wyrażając- bardzo kiepskie.

Do tego część rzeczy jest skrajne nieprzemyślana. Przykład ? Zimowe spodnie, reklamowane jako przeznaczone na bardzo niskie temperatury, z membraną z przodu, ale kończącą się nad kolanami (!!!). Uda są zasłonięte membraną, kolana już nie.

Projektował to chyba jakiś idiota. 



#634 gorky

gorky
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 09:34

Z Decathlonu mam bardzo dużo ciuchów z serii 900 i Aerofit i uważam że są super, szczególnie w relacji do ceny (ale obiektywnie też) - niestety zazwyczaj nie można ich obejrzeć na żywo. Niższe rzeczywiście nie urywają, a te spodenki zimowe faktycznie nieprzemyślane, ale nie ma co wrzucać wszystkiego do jednego worka. Zresztą FDJ jeździ w ciuchach z serii Aerofit tylko w innym malowaniu.

To moje trzy grosze.



#635 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 10:05

FDJ nie jeździ już w ciuchciach Aerofit. Od 2017 jeżdżą w ALE. Mam spodenki  z serii 900 i są ok.



#636 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 13 sierpień 2017 - 09:36

Ludkowie kochani pytanie o spodenki bez wkładki. Co prawda nie długie szosowe wyprawy tylko wypady do 50km na MTB (po terenie to może sporo). Nie mam rozeznania w MTB.

Znam człowieka, który uważa, że siodełko powinno być tak dopasowane, że wkładka (w spodenkach) jest przy takich trasach na góralu zbędna.

O co kaman? Czy to jakaś hipsterska moda, czy zwyczajnie mnie wkręca. Osobiście nie wyobrażam sobie 100km na szosie bez pampersa.



#637 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 sierpień 2017 - 09:48

Jeżeli jemu jest wygodnie, to widocznie jest - tylko pozazdrościć ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#638 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 10:55

Którą wkładkę uważacie za najlepszą i w jakich spodenkach jest dostępna? Z racji tego że trochę ważę i pokonuje dystanse po 100 km, wciąż nie znalazłem idealnych spodenek. Budżet nieważny byle tylko było w końcu dobrze.

#639 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 sierpień 2017 - 11:51

Jeżeli jemu jest wygodnie, to widocznie jest - tylko pozazdrościć ;)

 

E tam, znam takich, którzy twierdzą, że im w jeansach wygodnie. I oczywiście w majtkach, bo bez nich to ocierają się o ekshibicjonizm. Nawet w spodenkach kolarskich majtki obowiązkowo. Czy jest im wygodnie? Tak twierdzą, aczkolwiek jak dla mnie bzdury plotą.

Tak więc twierdzenia, że w MTB tyłek ma być tak dopasowany do siodełka, że tworzy jedność i wkładka nie jest potrzebna, wkładam między bajki. Zauważ jak bardzo różni się przemieszczanie tyłka w stosunku do siodełka w MTB i szosie - w tej ostatniej w stosunku do pierwszego tyłek można uważać za prawie nieruchomy w stosunku do siodełka. Przy jeździe terenowej nie ma już tak dobrze, ciało pracuje cały czas, tyłek przemieszcza się, przesuwa, unosi, podlega większym wstrząsom. To właśnie w terenie bardziej przydają się wkładki z większą amortyzacją, zresztą widać dość dokładnie po ofertach lepszych producentów, że na MTB/CX wkładki są inne niż do szosy. Zresztą przejedź się po technicznie wymagających ścieżkach i sam ocenisz ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#640 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 11:53

Jakie testowałeś ? bo 100km to chyba i decathlonowe wystarczą, ja mam record czerwoną, jak i dr pad z contoura i w obu taki dystans to nie problem, choć dla mnie record lepsza niż dr pad.





Dodaj odpowiedź