Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#761 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 08:47

Kup a w razie czego reklamuj za kłamiącą reklamę :D 



#762 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 05 grudzień 2018 - 13:51

Dziękuję panowie za pomoc w wyborze spodenek, w końcu zdecydowałem się za castelli free areo race w cenie 382zł :)

Długo szukałem aż wpadłem na promocję na merlincycles :) 



#763 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 21:19

jak wypada rozmiarówka ASSosa do Castelli ?

brać assosy w takim samym rozmiarze jak castelli czy o jeden rozmiar mniejsze ?

 

Assos ma dość dobry przelicznik wg wzrostu. Oczywiście osoby potężniej zbudowane muszą liczyć się w przypadku modeli sportowych z rozmiarem +1, ale wszystko zależy do konkretnego modelu. 

Cento są luźniejsze niż Equipe. Podobnie podstawowy model jest dość "tolerancyjny". 



#764 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 24 luty 2019 - 19:06

Panowie a co sądzicie o spodenkach Luxa. Przyznam, że już któryś raz z kolei analizuję ich ofertę ale każdorazowo odrzuca mnie to wielgachne logo na tyłku. Jeszcze gdyby było ono czarne na czarnym tle to ok ale świecące tą bielą po prostu mnie zniechęca.
Natomiast jeśli chodzi o walory użytkowe co sądzicie o modelu BLACK PREMIUM z wkładką Dr Pads.

Do tej pory jeździłem w spodenkach Vitesse oraz Castelli z tym że nie w tych tropowych Castelli wkładka Kiss, dość przeciętna. Wkładka Vitesse to model Pro, odnoszę wrażenie, że jest ona mniej zwarta niż Kiss.

Chciałbym spróbować spodenek Luxy BLACK PREMIUM, ale to spore logo z tyłu mnie hamuje, drugie spodenki, które mnie zaintrygowały to "Najlepsze Bibsy Świata". Ktoś w nich jeździł jakieś wnioski co do jakości?



#765 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 luty 2019 - 19:20

Kup Raso, będziesz miał to samo co Luxa, bo to "brandowane" Raso ;)

Ewentualnie zobacz Trofeo (ta sama zasada co Luxa), jest recenzja na forum Szajbajka 

Spodenki Przemka Z. nie zbierają zbyt dobrych opinii 



#766 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 24 luty 2019 - 19:21

….drugie spodenki, które mnie zaintrygowały to "Najlepsze Bibsy Świata". Ktoś w nich jeździł jakieś wnioski co do jakości?

 

Przymierzam się do zakupu ale czekam na dostępność rozmiaru S i M, żeby zamówić oba i odesłać te niepasujące. Obecnie trwają prace nad  wprowadzeniem innej taśmy nogawki, dlatego czekam też na tą zaktualizowaną wersję.

Zdecydowałem się zamówić, bo w przypadku zbyt długich nogawek będzie możliwość zamówienia "customowej" wersji. Po drugie przekonuje mnie super wkładka, która wraz minimalną ilością szwów na nogawkach powinna wpłynąć na wysoki komfort na ultra dystansach. Do tej pory jeździłem w spodenkach Endury z wkładką serii 600, ale przez dość gruby materiał i szwy nie są dla mnie jednak ideałem na długie dystanse.

Jak już kupię i przetestuję to dam znać. Obawiam się tylko czy materiał z którego te "super bibsy" są wykonane nie będzie zbyt delikatny i nie zacznie zbyt szybko się przecierać na tyłku.

 

 

Spodenki Przemka Z. nie zbierają zbyt dobrych opinii

Coś więcej? W sieci nie znalazłem prawie nic na temat tych spodenek.



#767 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 24 luty 2019 - 21:36

...
Chciałbym spróbować spodenek Luxy BLACK PREMIUM, ale to spore logo z tyłu mnie hamuje...

No to najbliżej Ci będzie do spodenek ATOUT, to też kolejna polska marka, która szyje u RASO, też na wkładce dr Pads.

https://atout.cc/pl/...ack-bib-shorts/

No i chyba w tej chwili najtaniej. Sam kupiłem kilka dni temu spodenki od RASO (była promocja -20%), ale jeszcze nie testowałem, jeszcze nie ta temperatura. :)



#768 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 25 luty 2019 - 18:10

No to najbliżej Ci będzie do spodenek ATOUT, to też kolejna polska marka, która szyje u RASO, też na wkładce dr Pads.

https://atout.cc/pl/...ack-bib-shorts/

 

ATOUT znam z widzenia, często bywam w Rzeszowie i widuję chłopaków w tych spodenkach. To czego szukam to spodenki, które dawałyby większy komfort niż to czym obecnie dysponuję czyli wspomniane Vitesse z wkładką PRO oraz Castelli z wkładką Kiss, czy wkładka Dr Pads jest bardziej komfortowa?
Zastanawiam się czy w moim wypadku i arcy wrażliwych 4 liter nie lepsza byłaby właśnie grubsza wkładka, a już gęsta i gruba to w ogóle mogłoby być nieźle :)

 

Ciekawi mnie też jednak kwestia, dlaczego krajowe firmy w praktycznie wszystkich spodenkach jakie widzę dają wszystkie szwy na zewnątrz? W przypadku Castelli, Assos szwy oprócz tych od wkładki są wewnętrzne i kompletnie nie sprawiają dyskomfortu a przynajmniej nie są narażone na uszkodzenia nie licząc tych od wkładki, które wielu osobom się przecierają.

Tak więc to na czym mi przede wszystkim zależy to na komforcie bo w ostatnim czasie ból tyłka mnie mocno zniechęca.



#769 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 25 luty 2019 - 18:18

Mam spodenki luxy z tą wkładką i vitesse z czerwoną i dla mnie lepsza jest ta w vitesse, dr pad jest grubsza i bardziej mięsista, zbita, ale jakoś średno mi to leży.
Nie wiem o co tu chodzi, w gaciach giordana fr-c mam cienką wkładkę i ona jest dla mnie najlepsza.
W tym sezonie porównam to jeszcze do progetto x2.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



#770 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 25 luty 2019 - 22:16

O właśnie o taką opinię mi chodziło :) Zwłaszcza, że coraz trudniej znaleźć kogoś z ciuchami Vitesse. Kuszą mnie Castelli z progetto x2 ale nie widzę sensownych ofert, a też nie chcę wydawać przeszło 400zł na eksperyment.
Szkoda, że Vitesse nie realizuje indywidualnych zamówień jak dawniej. Przyznam, że straszliwie mnie tym rozczarowali bo chciałbym kupić spodenki z ich najwyższym modelem wkładki.
Ja mam wrażliwy tyłek, prawdopodobnie wynika to też z nadal nie do końca dobranego siodełka mimo, że stale w tej kwestii eksperymentuję ale to droga przez mękę. Podejrzewam jednak, że lepiej dobrane siodełko pozwoliłoby na większą tolerancję w zakresie wymagań odnośnie wkładek.



#771 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 26 luty 2019 - 09:23

Spróbuj może jeszcze wkładek Elastic Interface. Z tańszych spodenek z tą wkłądką, w Polsce są Mimo dostępne w mikesport.pl, albo np. DHB z Wiggle



#772 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 22:39

Nowy model z decathlonu:
https://www.decathlo...id_8500729.html
Ktoś może powiedzieć o nich coś więcej? Powiem szczerze, że mam stare te ich "topowe" i poza tym że się w jednym miejscu przetarły są dla mnie jedne z lepszych które mam.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka



#773 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 13:17

Mnie coraz bardziej nachodzi na Vitesse. Kilka dni temu z puli spodenek jakie mam wybrałem na jazdę Vitesse kupione w 2016 roku, wersja z wkładką PRO. Powiem szczerze, chciałbym mieć możliwość kupna. Rewelacyjne są. Dobre materiały, dobrze spasowane, a wkładka przewygodna, dawno w nich nie jeździłem i gdy zrobiłem około 90km w tych spodenkach to zamarzyło mi się by kupić wersję Ultimate z wkładką ultimate.
Jakby się szykowało jakieś wspólne zamówienie na Vitesse to jestem za :) 
Moje PRO są całe czarne z dwoma dyskretnymi białymi elementami, spodenki bez żadnych kolorystycznych dziwactw.



#774 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 13:38

Nowy model z decathlonu:
https://www.decathlo...id_8500729.html
Ktoś może powiedzieć o nich coś więcej? Powiem szczerze, że mam stare te ich "topowe" i poza tym że się w jednym miejscu przetarły są dla mnie jedne z lepszych które mam.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Ja mam kilka spodenek z Deca - seria 500 i 900. I jedne i drugie według mnie są kiepskie. Szczególnie seria 500 poobcierała mi pachwiny - jest tam takie przetłoczenie, które nie robi mi dobrze. Na krótki dystans OK ale 3 godziny to dla nich zbyt dużo. 

Aktualna oferta z Decathlona to według mnie pomyłka, Za 250 zł można kupić znacznie lepsze produkty - np. Martombike lub, mój nowy faworyt, La Passione - kupiłem na wyprzedaży, super spodenki. W niedzielę trasa 135km - bardzo wygodnie. 



#775 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 marzec 2019 - 13:43

Mnie coraz bardziej nachodzi na Vitesse. Kilka dni temu z puli spodenek jakie mam wybrałem na jazdę Vitesse kupione w 2016 roku, wersja z wkładką PRO. Powiem szczerze, chciałbym mieć możliwość kupna. Rewelacyjne są. Dobre materiały, dobrze spasowane, a wkładka przewygodna, dawno w nich nie jeździłem i gdy zrobiłem około 90km w tych spodenkach to zamarzyło mi się by kupić wersję Ultimate z wkładką ultimate.
Jakby się szykowało jakieś wspólne zamówienie na Vitesse to jestem za :) 
Moje PRO są całe czarne z dwoma dyskretnymi białymi elementami, spodenki bez żadnych kolorystycznych dziwactw.

Niestety w detalu nie ma szans na zakup nowych :( Wspólne zamówienie chyba na razie się nie szykuje. Ciekawe jakie jest minimum do "grupówki" i jakie ceny? Najlepiej całe czarne, najbardziej uniwersalne i najwięcej potencjalnych chętnych ;)



#776 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 12:07

Moje spodenki wyglądają mniej więcej tak, z tą różnicą, że mam białe szelki i elementy fluo na zdjęciu u mnie są białe.

FwT7G-qHHdMF.jpeg?v=2


Z tego co piszą na stronie limity wyglądają tak:

 

Minimum produkcyjne – 10 górnych partii odzieży i/lub 10 dolnych partii odzieży w tym minimum asortymentowe – 5 szt.*

Asortyment = dany produkt, np. koszulka kolarska z krótkim rękawkiem lub spodenki na szelkach

Górne partie odzieży:

  • koszulki z krótkim i długim rękawem
  • kamizelki
  • kurtki
  • górna część kombinezonów

Dolne partie odzieży:

  • spodenki z szelkami i bez
  • spodnie długie i ¾
  • dolna partie kombinezonów

Najmniejsze możliwe zamówienie może wyglądać tak:

  • 10 x koszulka kr. rękaw
  • albo tak:
  • 10 x spodenki na szelkach

albo tak:

  • 5 x koszulka krótki rękaw
  • 5 x koszulka długi rękaw

Natomiast takie zamówienie:

  • 4 x koszulka kr. rękaw
  • 2 x koszulka dł. rękaw
  • 2 x kamizelka z membrany
  • 2 x kurtka z membrany

nie spełnia wymogu minimum asortymentowego.

Uwaga: minimum asortymentowe tyczy się także niektórych opcji dostępnych dla danego produktu, zatem takie zamówienie:

  • 3 x koszulka krótki rękaw z długim suwakiem
  • 2 x koszulka krótki rękaw z krótkim suwakiem
  • 5 x koszulka długi rękaw

również nie spełnia wymogu minimum asortymentowego.

Opcje takie jak krój Sport Cut, skrócone lub przedłużane rękawy lub nogawki mogą być zamówione dla pojedynczych sztuk ubioru.

* Minima produkcyjne nie obowiązują w przypadku ubrań damskich i dziecięcych, o ile są one częścią większego zamówienia, które spełnia wymogi minimów produkcyjnych (tak jak opisaliśmy to wyżej).

 



#777 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 09:29

Ja mam kilka spodenek z Deca - seria 500 i 900. I jedne i drugie według mnie są kiepskie. Szczególnie seria 500 poobcierała mi pachwiny - jest tam takie przetłoczenie, które nie robi mi dobrze. Na krótki dystans OK ale 3 godziny to dla nich zbyt dużo. 

Aktualna oferta z Decathlona to według mnie pomyłka, Za 250 zł można kupić znacznie lepsze produkty - np. Martombike lub, mój nowy faworyt, La Passione - kupiłem na wyprzedaży, super spodenki. W niedzielę trasa 135km - bardzo wygodnie. 

 

Dokładnie tak. Decathlonowe spodenki niestety nie są zbyt wygodne. Chociaż i w martombike szału nie ma jeżeli chodzi o wkładke a przynajmniej mój tyłek tak to odczuwa. Wybierając między raso, luxa, martombike i decathlon to biore raso bo w tej chwili są to najwygodniejsze spodenki jakie mam.



#778 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 09:48

Ja wziąłem wczoraj w dobrej promce na Ślężańskim Mnichu drugie Martombike i dla mnie jest rewelacja.

#779 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 07 kwiecień 2019 - 09:54

. Wybierając między raso, luxa

Przecież to to samo, ten sam producent i ta sama wkładka Dr Pad ;)

I mnie coś ona niezbyt pasuje, wolę czerwoną wkładkę od vitesse lub Progetto X2 Air



#780 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 10:33

Gdzie prócz Castelli jest ta Progetto? Bo za Castelli grubą monetę trzeba położyć z tą wkładką niestety.



Dodaj odpowiedź