Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2013 - 23:07

Wszystko masz w zakładce informacje.
Ale króttko PGE - dowolny napis na tym szerokim ściągaczu,
Kryte suwaki - taki schowane za zakładką z materiału, ładniej wygląda.
Panele drukowane - rozłożenie kolorowych pól na spodenkach.
Race cut - bardzo obcisłe - pewnie preferowany brak zbędnych kilogramów, sport cut nadal obcisłe ale już trochę luzu jest.

Co do koszulki, jeśli ma być to komplet "wyjściowy" (na wyścigi, ustawki itp) to brałbym z serii Ultimate (10 zł różnicy), a jeśli nie to właśnie tą co podałeś bo ma luźniejszy krój. Choć ja osobiście i tak bym się skusił na Ultimate:

 kieszenie z lycry – elastyczny materiał zapewnia większą pakowność
 tył z mniej rozciągliwej siatki utrzymuje na właściwej wysokości nawet pełne kieszenie


a czasem zdarza mi się mieć w kieszeniach naprawdę sporo.

#82 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2013 - 23:09

I co to jest personalizacja PGE oraz kryte suwaki, czy panele drukowane, race cut/sport cut ?
Przed zamówieniem wolę wszystko wiedzieć. :D


- Personalizacja PGE to jest reklama polskiego górnictwa energetycznego na przodzie koszulki.
- Kryte suwaki oznaczają, że będziesz miał guziki na koszulce (jak na kurce zimowej) i dopiero kiedy je odepniesz będzie widoczny zamek.
- Panele drukowane to wybór czy chcesz, żeby wzór na koszulce był wyszywany maszynowo czy drukowany tuszem poligraficznym
- race cut/sport cut to jak z angielskiego rodzaj cięcia - czy spodenki są na pampersie cięte wzdłóż 'linii życia' czy tylko koło pachwin

aż tak głupi jesteś, że nie potrafisz tego znaleźć na stronie producenta?
Przecież wszystko tam jest!

#83 MagicSpeed

MagicSpeed
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 03 czerwiec 2013 - 23:24

No, to dzięki. Prawdopodobnie kupię tak jak mówicie. Koszulka Ultimate S i spodenki Pro Line.

aż tak głupi jesteś, że nie potrafisz tego znaleźć na stronie producenta?
Przecież wszystko tam jest!

Nawet nie szukałem. :P
A jak mogę Wam kliknąć coś w stylu, że pomogliście ?

#84 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 czerwiec 2013 - 08:52

Nie możesz bo nie jesteś autorem tematu ;-)

#85 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 05 czerwiec 2013 - 08:51

Mam pytanie do użytkowników spodenek z wkładkami z żelowymi insertami. Czy ten żel coś daje, czy to tylko nowy wymysł marketingowców? Mi się taki żel kojarzy tylko z zwiększą masą i nieprzepuszczalnością wilgoci.

#86 dilucasso

dilucasso
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądMazowieckie

Napisano 13 czerwiec 2013 - 14:57

Witam,
chcę kupić spodenki i koszulkę na lato + rękawiczki i wydać na to ok.250 zł.
Zaznaczę że dopiero zaczynam z szosą - pierwsza szosówka :)

Zastanawiam się nad:
spodenki
ROGELLI MONDOVI
ROGELLI PARADISO

koszulka
ROGELLI NAPOLI
ROGELLI MURA
ROGELLI MONZA
ROGELLI MELLO
LOUIS GARNEAU - METRO
LOUIS GARNEAU LEMMON

a może zaproponujecie coś od siebie?

#87 MaSz

MaSz
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądIrl

Napisano 25 czerwiec 2013 - 23:24

Mam pytanko odnośnie spodenek Vitesse. Zakupiłem u nich spodenki z serii Proline z wkładką Ergo Plus Gel rozmiar 6 który okazał się za mały (duży chłop ze mnie). Spodenki ogólnie wyglądają fajnie. Będę kupował jeszcze jedna parę i nie wiem jaka wkładkę teraz wybrać. Czytać potrafię ale ich strona nie powie mi która z nich jest bardziej komfortowa i dłużej wytrzyma. Czy miał ktoś z was styczność z tymi wkładkami i mógłby opisać jak sie zachowują i która jest bardziej komfortowa?

#88 Lukee

Lukee
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 czerwiec 2013 - 13:39

Od niedawna mam spodenki Vitesse z wkładką Chromo Contact (+10zł) i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Trzy godziny w siodle na szosie czy mtb (bike marathon we Wrocławiu, gdzie spodziewałbym się, że moje cztery litery będą dość solidnie poobijane) i jak na razie super. Aczkolwiek pierwsze wrażenie było takie, że wkładka istotnie nie przepuszcza powietrza i obawiałem się, że zakończy się to odparzeniami, ale niczego takiego (odpukać) nie zaobserwowałem.
Tak na marginesie - z rozmiarówki wynikało, że dobierając spodenki wg obwodu uda, pozostałe wymiary będą w trzech (!) rozmiarach wyżej i obawiałem się, że mogą być za luźne w biodrach, jednak spodenki leżą świetnie.

#89 kosa

kosa
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 30 czerwiec 2013 - 11:09

Lukee skoro masz te portki to mam jedno pytanie do Ciebie. Jak są wykonane szwy czy odstają, czy są płaskie. Mam tu na myśli czy są jakby przyszyte do "wnętrza" nogawki?

#90 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2013 - 13:12

kosa, z racji że również jestem ich posiadaczem pozwolę sobie odpowiedzieć. Szwy płaskie. Tak jak Lukee pisze patrz tylko na rozmiar uda - reszta jest na tyle elastyczna, że o ile nie masz jakiś wielkich dysproporcji to będzie pasować.

A teraz parę słów o spodenkach - szycie, jakość materiałów i sama wkładka - ideał - widać że są to spodenki z najwyższej półki. Spodenki leżą na mnie idealnie, można wstawać - siadać w nieskończoność i nic się nie przesuwa. Kompresja materiału - ciężko opisać ale jak dla mnie to działa. Wkładka (Chrono Contact) i siodełko Prologo Choice jak dla mnie cudowne połączenie - wkładka wręcz klei się do siodła więc aby gładko przesunąć się na siodle trzeba trochę 4litery unieść - tak to słychać "trzeszczenie" i zewnętrzna warstwa wkładki przesuwa się skokowo (nie powoduje to dyskomfortu).
Spodenki kupowałem na ostatni moment przed maratonem i zrobiłem w nich 300km spędzając na rowerze ponad 10h - spisały się znakomicie - nawet nasiąknięta wodą wkładka nie powodowała otarć ani odparzeń (nie używam żadnych kremów) co np zdarza się w spodenkach Castelli z wkładką Kiss (ponad 300zł).
Jak dla mnie na obecną chwilę są to najlepsze spodenki dostępne na rynku - doskonała jakość, idealny (dla mnie) krój i bardzo niska cena jak za produkt tej klasy.

#91 kosa

kosa
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 30 czerwiec 2013 - 13:43

KeNaJ dzięki za szybką odpowiedź. Powiedz jeszcze mi tylko czy wszystkie szwy są płaskie czy tylko część, bo w obecnych portkach, które się przetarły właśnie na szwie - nie wszystkie szwy były płaskie, a przetarcie nastąpiło właśnie na takim "nie płaskim" szwie.

#92 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2013 - 14:09

Wszystkie. Od ponad 2 lat mam spodenki Vitesse (kupiony od nich z wyprzedaży, raczej podstawowy model 60zł chyba mnie kosztowały) i w sumie były moimi ulubionymi więc lekkiego życia nie miały i dopiero ostatnio przetarły się szwy przyszywające wkładkę i lycra na wewnętrznej stronie uda, więc o trwałość tych obecnych jestem spokojny zwłaszcza że materiały wyglądają na dużo lepsze.
Jeśli bierzesz wkładkę Chrono to możesz być spokojny o szwy bo wkładka ma dość duże "naddatki" po bokach więc wszystkie szwy znajdują się już poza strefą tarcia o siodełko.

#93 kosa

kosa
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 30 czerwiec 2013 - 17:39

Dzięki KeNaJ. Pomogłeś mi w dokonaniu wyboru :-) Zamawiam :-)

#94 19szymon93

19szymon93
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Skądłódź

Napisano 01 lipiec 2013 - 20:57

Szukam spodenek dla siebie ale mam mały problem gdyż odczuwam straszny dyskomfort nosząc cos obcisłego, no nie da rady zeby były to 100% kolarskie spodenki, czy znajde cos oddychającego, z niższej półki cenowej ale troche luźniejszego ?

#95 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipiec 2013 - 09:44

19szymon93, co rozumiesz pod pojęciem obcisłe? Spodenki kolarskie nie mają wrzynać się w ciało, mają po prostu ściśle przylegać do ciała. Wszystko luźne będzie się ocierało o ciało, na dłuższą metę powodując otarcia.
Jakiego rodzaju to dyskomfort? Jeżeli psychiczny, to istnieją szorty przypominające zwykłe krótkie spodenki, pod które nosisz "majtki" z wkładką rowerową, wówczas nic na zewnątrz nie widać. Ale to raczej rozwiązanie stosowane w MTB czy downhillu.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#96 19szymon93

19szymon93
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Skądłódź

Napisano 02 lipiec 2013 - 10:02

Obcisłe czyli przylegające w kazdym miejscu do ciała. Tak jest to dyskomfort psychiczny, zdaje sobie sprawe ze luźne w tym przypadku będzie synonimem obtartego ale no psychiki sie nie zmieni. Czy jest szansa że znajde coś dla siebie takiego pośredniego między spodenkami własnie na MTB a typowo kolarskimi ? Czy raczej powinienem sie już przemęczyć z kolarskimi i liczyć na to że dyskomfort minie z czasem ?

#97 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipiec 2013 - 10:25

Kup sobie spodenki z porządną, grubą wkładką, wysoko zachodzącą z przodu na krocze. W takich naprawdę nie widać, co masz pod spodem. Poza tym w pozycji na szosówce (zwłaszcza w dolnym chwycie) raczej nie widać okolic intymnych. Przyzwyczaisz się po trzech jazdach. Niech się wstydzi ten, co widzi...
Przechlapane to mają biegacze, oni wkładek nie mają ;-) Dlatego ja np. biegam w takich - pod spodem mają spodenki z bardzo cienkiej obcisłej tkaniany, a na zewnątrz wyglądają jak zwykłe szorty.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#98 rytro

rytro
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 16 lipiec 2013 - 07:05

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad zakupem nowych, porzadnych spodenek kolarskich. Budżet +/- 250zł. Po przewertowaniu forum stwierdzam, że godne rozważenie w tej cenie są 2 opcje:
-Vitesse Proline
http://sklep.vitesse...nki-z-szelkami/
- Danielo
http://www.danielo.p...zelki-team.html
-??

Co byście wybrali na moim miejscu? Pytam się, gdyż np. o Vitesse słyszę b. różne opinie, od takich głoszących, że to pro ciuchy do takich, że coś nie tak z wkladką... Danielo z kolei zachwalał ostatnio napotkany szosowiec ;)

Jakby ktoś mógł polecić coś podobnego w tym zakresie cenowym to też będę b wdzięczny!

Pozdrawiam,
tomek

#99 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 16 lipiec 2013 - 08:20

Może poszukaj wyprzedaży Assosa? Na Ebayu można dorwać je czasem w tej cenie

#100 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 16 lipiec 2013 - 08:23

rozwaz jeszcze questa - od zeszlego roku w tym jezdzimy (jakies tam najwyzsze modele, nie wiem konkretnie ;)) i sa super wygodne, ale przede wszystkim supertrwale, az sam sie dziwie ze - szczegolnie wlasnie spodnie tyle wytrzymaly ! maja za soba ok 30-40 startow i niezliczona liczbe treningow a dopiero teraz zaczely wykazywac oznaki zyzycia, ale mimo to nadal mozna ich spokojnie uzzywac (a ja bede musial poki co bo te co dostalem w tym roku potargalem w wywrotce ;))

danielo mierzylismy i wygladaly bardzo delikatnie, coprawda to byly modele stricte szosowe wiec moze nie musza byc pancerne, ale jakos nie wzbudzily naszego zaufania, dlatego wybralismy quest.



Dodaj odpowiedź