Skocz do zawartości


Zdjęcie

105 Vs Tiagra

Duże różnice

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 defy2

defy2
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 21:50

Bo się śmiesznie nazywa. 

 

 

Kolega ma paskudną chorobę zwaną Wiosennym Mrowieniem Portfela. To jest z gatunku uczuleń - pierwsze pyłki suchego asfaltu wzlatują w powietrze i człowiek szuka dziury w całym, a w tym przypadku w swoim rowerze. Leczyć można to tylko pozbyciem się sporej ilości gotówki na widzimisię. Bierz 105. Nawet jak większej różnicy nie poczujesz w jeździe, to będzie ci lepiej na sercu jak popatrzysz na nowy sprzęt z rana.

 

hehehe. Chyba trafiłeś w sedno, mam takie głupipe napady, 2 tygodnie temu juz jechałem po nowe koła, ale w ostatniej chwili sie rozmysliłem i zawróciłem do domu. z tą 105-ką oby było tak samo ;)



#22 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 marzec 2015 - 21:56

Nie kupisz manetek 105 to wymyślisz coś innego. Znam to z autopsji. Nie wiem jak manetki 10sp Tiagry, ale te ze 105 są bardzo wygodne do trzymania. A jaki kokpit się robi ładny bez wąsów ;)


Trzepak 

"MAMIL"


#23 defy2

defy2
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 22:19

Nie kupisz manetek 105 to wymyślisz coś innego. Znam to z autopsji. Nie wiem jak manetki 10sp Tiagry, ale te ze 105 są bardzo wygodne do trzymania. A jaki kokpit się robi ładny bez wąsów ;)

 

Kekacz z Rzeszowa? Ja spod Sanoka. Jest jakis kokretny sklep w rzeszowie, czy wszystko on-line? jestem tu od stycznia i jeszcze nie poznalem okolicy



#24 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2015 - 23:18

nie wiem. Ty mi ppowiedz ;)

Wydaje mi sie (?) ze tylko Ty wiesz Czego i jak obecnie używasz.
Uważam ze zakup tych klamek będzie odpowiedni, jednak odpowiedniejszy będzie zakup ultegry, jednorodność gwarantuje pełne wykorzystanie potencjału.

W praktyce oznacza to tez ze dobrze zainwestujesz pieniądze.

#25 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 27 marzec 2015 - 23:46

Pomysł z Ultegrą wcale nie jest taki głupi, tym bardziej że masz już hamulce. Osobiście jestem zdania że skoro robić upgrade to dwie grupy wyżej i wymieniać konsekwentnie cały osprzęt. To że się nie ścigasz i robisz 200km tygodniowo nie ma w ogóle znaczenia. Co można zatem powiedzieć o ludziach którzy posiadają po 3 rowery i robią 500km tygodniowo? Albo o tych którzy na MTB z XT szlifują głównie miejskie bruki? Że żle robią trzymając drogi sprzęt bo nie wykorzystują potencjału? Bzdura. Jazda rekreacyjna, świadomość posiadania doinwestowanego roweru i sama praca przy jego rozbudowanie to taka sama a nawet większa przyjemność niż wielogodzinne treningi i wyścigi. Czas akurat na taką zabawę nienajlepszy, po sezonie nowe klamki Ultegry można wyrwać za 800, więc warto dołożyć jeszcze 200 a za te stare kilka groszy pewnie jeszcze także wyrwiesz.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#26 defy2

defy2
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 00:07

Pomysł z Ultegrą wcale nie jest taki głupi, tym bardziej że masz już hamulce. Osobiście jestem zdania że skoro robić upgrade to dwie grupy wyżej i wymieniać konsekwentnie cały osprzęt. To że się nie ścigasz i robisz 200km tygodniowo nie ma w ogóle znaczenia. Co można zatem powiedzieć o ludziach którzy posiadają po 3 rowery i robią 500km tygodniowo? Albo o tych którzy na MTB z XT szlifują głównie miejskie bruki? Że żle robią trzymając drogi sprzęt bo nie wykorzystują potencjału? Bzdura. Jazda rekreacyjna, świadomość posiadania doinwestowanego roweru i sama praca przy jego rozbudowanie to taka sama a nawet większa przyjemność niż wielogodzinne treningi i wyścigi. Czas akurat na taką zabawę nienajlepszy, po sezonie nowe klamki Ultegry można wyrwać za 800, więc warto dołożyć jeszcze 200 a za te stare kilka groszy pewnie jeszcze także wyrwiesz.

 

Ultegra to chyba troche za wysoko jak na moje zdolności i upgrade o 2 klasy to chyba zbut duzy wydatek, 105 to wiecej niz potrzebuje.

Ps. mam MTB na XT, ale nie szlifował miejskich bruków ;) na



#27 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2015 - 00:34

Pomysł z Ultegrą wcale nie jest taki głupi, tym bardziej że masz już hamulce. Osobiście jestem zdania że skoro robić upgrade to dwie grupy wyżej i wymieniać konsekwentnie cały osprzęt. To że się nie ścigasz i robisz 200km tygodniowo nie ma w ogóle znaczenia. Co można zatem powiedzieć o ludziach którzy posiadają po 3 rowery i robią 500km tygodniowo? Albo o tych którzy na MTB z XT szlifują głównie miejskie bruki? Że żle robią trzymając drogi sprzęt bo nie wykorzystują potencjału? Bzdura. Jazda rekreacyjna, świadomość posiadania doinwestowanego roweru i sama praca przy jego rozbudowanie to taka sama a nawet większa przyjemność niż wielogodzinne treningi i wyścigi. Czas akurat na taką zabawę nienajlepszy, po sezonie nowe klamki Ultegry można wyrwać za 800, więc warto dołożyć jeszcze 200 a za te stare kilka groszy pewnie jeszcze także wyrwiesz.


Dla Ciebie znaczenia nie ma, szczegolnie jesli zakup takich czesci to kaprys bez zadnych ekonomicznych dylematow.
Jesli natomiast wezmie sie pod uwage realne korzysci z wydania wiekszej kwoty to takowych miedzy 105tka a ultegra brak. Chyba ze ktos niuanse stawia na wysokim miejscu przy dokonywaniu wyboru. Albo przywiazuje znacznie do nazw.

#28 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 00:36

105 to wiecej niz potrzebuje.

Czyli tiagra to dokladnie to co potrzebujesz ? :)
  • defy2 lubi to

#29 defy2

defy2
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 00:37

Czyli tiagra to dokladnie to co potrzesz

Nie moge sie nie zgodzic ;)



#30 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 marzec 2015 - 08:14

Kekacz z Rzeszowa? Ja spod Sanoka. Jest jakis kokretny sklep w rzeszowie, czy wszystko on-line? jestem tu od stycznia i jeszcze nie poznalem okolicy


Jest tego trochę, aktualna lista znajduje się pod tym linkiem:

http://forum.rowery....php?f=34&t=3013

Trzepak 

"MAMIL"


#31 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 28 marzec 2015 - 09:10

Wszystko byle nie ten na Leszczyńskiego.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#32 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 28 marzec 2015 - 09:39

Dla Ciebie znaczenia nie ma, szczegolnie jesli zakup takich czesci to kaprys bez zadnych ekonomicznych dylematow.
Jesli natomiast wezmie sie pod uwage realne korzysci z wydania wiekszej kwoty to takowych miedzy 105tka a ultegra brak. Chyba ze ktos niuanse stawia na wysokim miejscu przy dokonywaniu wyboru. Albo przywiazuje znacznie do nazw.

 

Skoro kolega zdecydował się już zrobić przeciąg w portfelu a oczekuje jednocześnie zauważalnej poprawy działania osprzętu (akurat jeśli chodzi o hamulce najmniej powinien się spodziewać) to różnica między zakupem 105 teraz a Ultegry po sezonie będzie niewielka. Kupując klamki 105 tylko w celu poprawienia skuteczności hamulców Ultegra nie ma żadnego uzasadnienia, ani ekonomicznego ani technicznego


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#33 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2015 - 13:00

Nie ma żadnego uzasadnienia dla kupna klamek ultregry zamiast 105tek w celu poprawy działania osprzętu.  Jedyne różnice są materiałowe i wagowe. 



#34 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 28 marzec 2015 - 14:36

hehehe. Chyba trafiłeś w sedno, mam takie głupipe napady, 2 tygodnie temu juz jechałem po nowe koła, ale w ostatniej chwili sie rozmysliłem i zawróciłem do domu. z tą 105-ką oby było tak samo ;)

 

Do swojej maszyny będę montował 105 s11 w zasadzie cały osprzęt.


Focus user! :-P

#35 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2015 - 15:11

Pamieam o niekompatybilnosci bebenka.



Dodaj odpowiedź