Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk czasowy


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 14 październik 2009 - 16:29

Witam po dłuższej nieobecności na forum ;-) Mam do was pytanie odnośnie dysku czasowego. Pewnego razu przypadkowo znalazłem ten film Jak myślicie, czy istnieje możliwość zrobienia takiego czegoś samemu i w jaki sposób :?:

#2 JOKER

JOKER
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 październik 2009 - 16:55


baaaardzo prowizorycznie

#3 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 14 październik 2009 - 17:12

Tym to raczej nie jestem zainteresowany :-D A

baaaardzo prowizorycznie

to trochę za mało powiedziane... Mnie interesuje coś w stylu tego co jest na filmie z mojego postu. Wygląda to zdecydowanie lepiej i pewnie też sprawuje się o wiele lepiej ;-)

#4 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2009 - 18:19

Potrzebne są: Mata szklana, żywica epoksydowa odpowiednia, styropian aby wykonać forkę oraz kumaty łeb aby wydumał jak elegancko przytwierdzić to do koła, śrubeczki, a na nie jakieś gustowne zaślepeczki i powinno działać… mieliśmy z kolegami robić sobie dysko lecz w niewyjaśnionych okolicznościach pomysł upadł.

#5 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 14 październik 2009 - 19:42

Pegos, brzmi ciekawie ;-) Muszę trochę poczytać o właściwościach tej maty szklanej i żywic epoksydowych, bo nie wiele mi to w tym momencie mówi :mrgreen:

#6 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 15 październik 2009 - 09:43

Mata szklana plus żywica plus utwardzacz = całkiem twarde połączenie, które w łatwy sposób można uformować (przed utwardzeniem)

#7 Grzek

Grzek
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 październik 2009 - 12:19

Ja mam wątpliwości, czy taka samoróbka poprawi właściwości aero koła. Już lepiej chyba zainwestować w szprychy.

#8 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 15 październik 2009 - 12:27

Nie tak hop. Aby kształtować laminat musisz mieć formę, pozytyw albo negatyw, zależy co chcesz osiągnąć. W ręcach nie nadasz formy. Mata szklana nie nadaje się bo jest cięzka. Może być tkanina szklana o odpowiedniej gramaturze, ale też nie grzeszy lekkością. Oczywisty wybór to węgiel, na allegro można kupić . Ale tani nie jest. Reasumując - jak ktoś nigdy się tym nie bawił, to musi poświęcic sporo czasu na teorię a potem na praktykę. pozdr

#9 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 15 październik 2009 - 14:49

Ja mam wątpliwości, czy taka samoróbka poprawi właściwości aero koła.

Jeśli ma to wyglądać tak jak ten dysk z filmu w moim poście to na pewno w jakiś sposób poprawi ;-) Mam jeszcze pytanie... Czy dyski czasowe są wykonywane tylko z karbonu :?: I jeszcze jedno, jakie możliwie tanie koła tego typu http://www.pembs-vel...hans wheels.JPG możecie mi zaproponować, mogą być pod szytkę i oponkę :-) Poszukuję kół do czasówek...

#10 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 październik 2009 - 15:28

mateusz661, z kół aero najtaniej w Polsce znajdziesz używane Spinergy na Allegro. Teraz dyski się robi tylko z włókna węglowego, kiedyś robili nakładki z włókna szklanego.

#11 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 15 październik 2009 - 16:55

A może coś takiego?
Dołączona grafika

#12 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 15 październik 2009 - 20:08

A co to jest?? Jeszcze nigdy takiego czegoś nie widziałem :-)

#13 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 15 październik 2009 - 22:17

mateusz661, jak to co? Koło z batmobila :mrgreen:

#14 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 październik 2009 - 23:45

Suginio mówi samo za siebie. Pierwsze stadium węgla, ja bym nie brał, za tą cenę masz Spinergy, jak nie więcej. Napisz jeszcze jaka rama.

#15 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 16 październik 2009 - 16:01

Napisz jeszcze jaka rama

Nie wiem do czego to jest potrzebne, ale jest to Merida Road Race HFS 905 http://rowerymerida....=8&gr=80&id=534 To może trochę inaczej. Co możecie mi polecić możliwie najtańszego, mam na myśli komplet kół typu Spinergy lub dysk czasowy :-)

#16 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 16 październik 2009 - 16:32

Mi to koło przypomina stare koło tiogi od górala. To co tam widać to są chyba szprychy kewlarowe , a reszta to osłona.Nie wiem czy to to samo , ale z tego co czytałem to koło było bardzo sztywne.



Dodaj odpowiedź