Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzona Lezyne Floor Drive

lezyne pompka

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 29 marzec 2015 - 17:28

Panowie kupiłem dwa lata temu podłogową Lezyne z myślą, że posłuży ładnych kilka lat.

Niestety dzisiaj próbowałem nią koło napompować i puściła w miejscu łączenia końcówki obrotowej tzn. tej którą obraca się, żeby nakręcić ją na zaworek. Podczas pompowania poprostu w tym miejscu się rozłącza. Miał ktoś coś podobnego? Da się to jakoś naprawić? Można gdzieś u nas kupić cały wężyk do Lezyne?[attachment=1935:IMAG02071.jpg]



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 marzec 2015 - 17:54

Tam sie nie ma co rozlanczac. Jedynie koncowka wezyka mogla Ci sie poluzowac. Odkrec zlota nasadke, wsadz imbus w srebrna koncowke i dokrec nakretke od strony wezyka.

#3 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 29 marzec 2015 - 18:27

Dołączyłem zdjęcie do posta.

Dokręcenie nic nie dało :-(



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 marzec 2015 - 18:54

Wow, cos musialo zle pojsc :)
Sprawdz, czy ta srebrna nakretka (wkrecona do zlotej koncowki), ma niezniszczony kolnierz, ktory powinien trzymac ja na koncowce z uszczelka.
Jesli jest OK, odkrec nakretke, ta na wezyku, wycignij z wezyka koncowke z uszczelka.
Naloz nakretke, ta z kolnierzem, wcisnij koncowke do wezyka i skrec laczenie.
Jesli kolnierz jes uszkodzony, skontaktuj sie ze sprzedawca, wezyk do wymiany albo jak moga to sama nakretka.
Tego nie da sie zniszczyc w normalnym uzytkowaniu.

 

https://www.flickr.c...57651629394751/



#5 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 29 marzec 2015 - 19:14

Niestety, amelinium, jako materiał na te połączenia (ciśnieniowe, jakby nie było i jednocześnie ruchowe) nie jest najlepszym wyborem.

Po prostu z biegiem czasu i częstego/długiego użytkowania, zarówno końcówka z O-ringiem, jak i gniazdo w części żeńskiej tracą wymiary i "rozłażą się" pod wpływem ciśnienia.

 

Próbowałem dobrać przejściówkę, aby przejść na inną średnicę wężyka (Lezyne ma bardzo cienkie węże gumowe) i zastosować inną (czyt. tańszą) końcówkę, np. SKS. Jest to do zrobienia, ale ostatecznie ....

 

http://www.cyklomani...filp,id197.html

 

Kupiłem i wymieniłem.

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 marzec 2015 - 19:32

Pewnie masz racje, skoro miales podobny przypadek.
Uzywam tej koncowki od 2 lat, opony i szytki z lateksami, wiec pompowanie przed kazdym wyjazdem.
Jak miescisz sie w 2 letnim okresie od kupna, do reklamacji.
Nie znam sie na prawie konsumenckim w PL, w UK, do 6 lat sprzedawca odpowiada za wady produktu.

#7 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 29 marzec 2015 - 20:06

Pompke kupowalem na ebayu w UK. Sprobuje znalezc gdzie kupowalem. Jak nie uda sie cos z tym zrobic to bede pisal do sprzedawcy. 

Kolnierz na nakretce wyglada ok.



#8 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 29 marzec 2015 - 20:08

Teraz końcówka (ta złota) ma zaworek do wyrównywania ciśnienia - w starszych (srebrnych) zaworka nie było i myślę, że odkręcanie końcówki pod ciśnieniem "wykańczało" to połączenie. Bo to jest złącze obrotowe, które zapobiega skręcaniu wężyka przy do/odkręcaniu. Nie da się go zblokować, bo cały system (przykręcanej końcówki) nie będzie działał.

 

Pytałem też, czy Lezyne nie ma w ofercie końcówki zaciskanej (nie mającej tego połączenia), ale już nie pamiętam co mi wtedy odpisali. Ostatecznie kupiłem nowy wężyk.

 

Ale ... moja końcówka wytrzymało dłuuugo - nie mam pretensji. Oczywiście cena wężyka (cz. zamiennej) mogłaby być niższa - za tyle można nową pompkę innej firmy kupić.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#9 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 29 marzec 2015 - 20:34

A takiej srebrnej końcówki ktoś gdzieś nie widział?

 



#10 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 29 marzec 2015 - 20:38

W mojej na złotym zaworku jest taki przycisk do wyrównywania ciśnienia więc odkrecanie było juz bez ciśnienia  :-D

Najprawdopodobniej prztarl się kołnierz przy odkrecaniu



#11 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 29 marzec 2015 - 20:46

I dlatego mówiłem, że aluminium tu nie wytrzymuje. Sprzedają końcówki flip-flop, ale nie o nie chodzi. Trzeba kupić wężyk - cały.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź